اخبار داغ

روز ۲۲۳ طوفان‌الاقصی؛

حملات هوایی شدید اسرائیل در شرق لبنان/ یک محله در غزه با خاک یکسان شد

حملات هوایی شدید اسرائیل در شرق لبنان/ یک محله در غزه با خاک یکسان شد
۲۲۳ روز از جنگ در غزه می‌گذرد و شدت حملات و بمباران‌ها همانند روزهای ابتدایی جنگ ادامه دارد و به خصوص مناطق جبالیا و الزیتون در شمال و رفح در جنوب غزه شاهد شدیدترین حملات است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی دانا؛ جنگ در نوار غزه برای دویست و بیست و سومین روز متوالی ادامه دارد و در بحبوحه بمباران‌های سنگین که هر روز صدها شهید و زخمی بر جای می‌گذارد، رژیم اشغالگر بر ادامه تهاجم زمینی در شهر رفح در جنوب نوار غزه اصرار دارد.

وضعیت در نوار غزه در نتیجه بمباران مستمر اشغالگران و تخریب تمامی تمامی مظاهر حیات از جمله ساختمان‌ها، مدارس و مراکز بهداشتی روز به روز وخیم‌تر می‌شود. وزارت بهداشت غزه در آخرین آمار خود اعلام کرد که این حملات تاکنون 35233 شهید و 79141 مجروح بر جای گذاشته است.

در مقابل اما رزمندگان فلسطینی نیز همچون روزهای ابتدایی به مقاومت و حملات خود ادامه می‌دهند؛ در این راستا گردان‌های عزالدین القسام روز چهارشنبه از اجرای یک عملیات «پیچیده» در منطقه «بلوک 4» در اردوگاه آوارگان جبالیا در شمال غزه خبر داد که منجر به هلاکت حداقل 12 سرباز اسرائیلی شد، همزمان گروه مقاومت سرایا القدس نیز اعلام کرد که در چندین نقطه از جبالیا، تجمعات نظامیان اشغالگر را مورد هدف قرار داده است.

مناطق شرقی لبنان بامداد امروز شاهد حملات سنگین هوایی ارتش اشغالگر بود و رسانه‌های لبنانی از صدای انفجارهای شدید در استان «البقاع» همزمان با پرواز جنگنده‌های اسرائیلی خبر دادند.

به نوشته المیادین، بخش اصلی حملات در اطراف روستای «النبی شیت» صورت گرفته و همزمان حومه روستای «بریتال» نیز هدف بمباران‌ها قرار گرفت.

به گفته منابع لبنانی جنگنده‌های اسرائیلی حداقل 14 موشک در استان البقاع شلیک کردند؛ شبکه الجزیره نیز از حملات هوایی اسرائیل به ارتفاعات اطراف شهرک‌های الخریبه و بریتال در شرق لبنان خبر داد.

05:00- شهادت 4 فلسطینی در بمباران خانه‌ای در رفح

در بمباران یک آپارتمان مسکونی در مرکز شهر رفح 4 نفر از ساکنان به شهادت رسیدند.

04:00- حملات مقاومت اسلامی عراق به ایلات و حیفا

مقاومت اسلامی عراق بامداد امروز (پنج‌شنبه) اعلام کرد که یک «هدف حیاتی» در امرالرشراش (ایلات) واقع در جنوب فلسطین اشغالی را با پهپاد هدف قرار داده است. ساعاتی بعد این گروه مقاومت در اطلاعیه دیگر اعلام کرد که پالایشگاه نفت حیفا را نیز به وسیله پهپاد مورد هدف قرار داده است.

1:35- یک محله با خاک یکسان شد

نظامیان ارتش اشغالگر پس از عقب‌نشینی جزئی از منطقه «الزیتون» در شهر غزه، تمامی ساختمان‌های یک خیابان به علاوه 4 مدرسه و یک درمانگاه را با کار گذاشتن مواد منفجره تخریب کردند.

1:07- حملات هوایی شدید اسرائیل در شرق لبنان

مناطق شرقی لبنان بامداد امروز شاهد حملات سنگین هوایی ارتش اشغالگر بود و رسانه‌های لبنانی از صدای انفجارهای شدید در استان «البقاع» همزمان با پرواز جنگنده‌های اسرائیلی خبر دادند. به گفته منابع لبنانی جنگنده‌های اسرائیلی حداقل 14 موشک در استان البقاع شلیک کردند.

00:12- لاپید: سربازان ما روزانه در غزه کشته می‌شوند و مقامات دولت به جان هم افتاده‌اند

نخست‌وزیر سابق رژیم صهیونیستی در واکنش به کشته و زخمی شدن تعداد زیادی از نظامیان این رژیم در جبالیا واقع در شمال غزه در شبکه اجتماعی ایکس نوشت: «دولت کنترل اوضاع را از دست داده است؛ سربازان روزانه در غزه کشته می‌شوند و در صفحات تلویزیون نیز با یکدیگر می‌جنگند؛ دولت از هم پاشیده و کارایی ندارد».

به اشتراک گذاری این مطلب!

ارسال دیدگاه