اخبار داغ

با حضور مهدی تاج؛

برگزاری کنگره AFC و نشست هیأت اجرایی کنفدراسیون فوتبال آسیا در بانکوک

برگزاری کنگره AFC و نشست هیأت اجرایی کنفدراسیون فوتبال آسیا در بانکوک
کنگره AFC و نشست هیأت اجرایی کنفدراسیون فوتبال آسیا در بانکوک با حضور مهدی تاج برگزار شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی دانا؛ شیخ سلمان بن ابراهیم آل خلیفه، رئیس کنفدراسیون فوتبال آسیا  در سی و چهارمین کنگره AFC که روز پنجشنبه در بانکوک برگزار شد، بر حمایت قاطع از فدراسیون فوتبال فلسطین تاکید کرد.

رئیس کنفدراسیون فوتبال آسیا گفت: کنفدراسیون فوتبال آسیا وقتی قدرتمند است که اعضایش قوی هستند و وقتی یکی از آنها آسیب می بیند، همه اعضای دیگر آن تحت تأثیر قرار می گیرند. کنفدراسیون فوتبال آسیا در کنار اتحادیه فوتبال فلسطین می ایستد و ما با آنها در جستجوی راه حلی دائمی برای چالش هایی که جامعه فوتبال فلسطین با آن  روبرو است، خواهیم بود.این وظیفه ماست که از اتحادیه فوتبال فلسطین برای تصمیم گیری سریع و معنادار که در چارچوب قوانین، مقررات و اساسنامه AFC و فیفا باشد، حمایت کنیم. 

شیخ سلمان بر نقش  محوری فدراسیون های عضو کنفدراسیون فوتبال آسیا در توسعه جمعی این ورزش در سراسر قاره تاکید کرد.

وی گفت: تعهد ما برای همبستگی و اتحاد با فدراسیون فلسطین قاطعانه است. به خاطر این فاجعه جان های بسیاری از دست رفته و هواداران زیادی از شادی بازی بزرگ ما محروم شده اند.ما باید رویکردی را اتخاذ کنیم که در نهایت از ارزش‌هایی که همه ما آن‌ها را گرامی می‌داریم محافظت و حفاظت کند. اکنون بیش از هر زمان دیگری وظیفه داریم اطمینان حاصل کنیم که بازی زیبای ما همچنان شادی را برای کسانی که بیشتر به آن نیاز دارند به ارمغان می آورد و امیدواریم که فیفا رهبری لازم را در این مواقع بحرانی نشان دهد.

همچنین شیخ سلمان از فداکاری مثال زدنی فدراسیون فوتبال فلسطین در توسعه فوتبال علیرغم  وجود مشکلات و ناملایمات بسیار تمجید کرد و تأکید کرد که کنفدراسیون فوتبال آسیا به حمایت خود در تمام زمینه ها در این باره از این فدراسیون ادامه خواهد داد.

در ادامه کمیته اجرایی کنفدراسیون فوتبال آسیا در حالی در بانکوک، تایلند تشکیل جلسه داد که برنامه ریزی موفق و چشمگیر جام ملت های آسیا 2023 از موضوعات مورد بحث در این نشست بود و اعضا ابراز اطمینان کردند که دستاوردهای آن، دوران جدیدی از پیشرفت را برای فوتبال آسیا رقم زده است.

شیخ سلمان بن ابراهیم آل خلیفه، رئیس کنفدراسیون فوتبال آسیا، در جریان این نشست گفت: موفقیت بی‌نظیر جام ملت‌های آسیا 2023 قطر، لحظه غرور جمعی ماست که تنها از طریق فداکاری تزلزل ناپذیر برای پیشرفت فوتبال آسیا به سطح بعدی از طریق اتحاد امکان‌پذیر شد؛همبستگی و همکاری.

رئیس کنفدراسیون فوتبال آسیا خاطرنشان کرد: برگزاری لیگ نخبگان قهرمانان آسیا، لیگ قهرمانان آسیا 2، لیگ قهرمانان آسیا در سطح بانوان و... که قرار است باشگاه ها را متحول کند، نوید خوبی است. چشم انداز فوتبال در سراسر آسیا، با  جایزه بزرگتر رقم خواهد خورد.

رئیس کنفدراسیون فوتبال آسیا همچنین بر اهمیت اصلاحات ارتقاء ساختارهای مدیریتی در کنفدراسیون فوتبال آسیا که همسو با اهداف فیفا بوده و از طریق ایجاد کارگروه اصلاحات کنفدراسیون فوتبال آسیا امکان پذیر است،تصریح کرد.

وی گفت:تعهد تزلزل ناپذیر کنفدراسیون فوتبال آسیا برای پیشبرد توسعه فوتبال از اصلاحات راهبردی که در همه زمینه ها انجام داده ایم آشکار است و به لطف همین روحیه فعال است که AFC بهترین جام ملت های آسیا را در دوحه به نمایش گذاشت. در تقویت ساختارهای مدیریتی ما در کنار فیفا ایستاده ایم و از فیفا برای حمایت مستمرشان در این زمینه تشکر می کنم.AFC پیشرو در ارائه اصلاحات به موقع، چه درباره اساسنامه، مقررات، یا مسابقات بوده است.

در ابتدای نشست هیات اجرایی، شیخ سلمان به خانم نوالفان لامسام، رئیس فدراسیون فوتبال تایلند که اولین خانمی است که به عنوان رئیس در فدراسیون های عضو کنفدراسیون فوتبال آسیا انتخاب می شود، خوش آمد گفته و به او تبریک گفت.

  • برچسب ها
  • #AFC

به اشتراک گذاری این مطلب!

ارسال دیدگاه