اخبار داغ

۲۲۸ روز جنایت و شهادت ۳۵ هزار و ۶۴۷ فلسطینی در غزه

۲۲۸ روز جنایت و شهادت ۳۵ هزار و ۶۴۷ فلسطینی در غزه
وزارت بهداشت غزه امروز (سه‌شنبه) از افزایش شمار شهدای حملات رژیم صهیونیستی به این منطقه تحت‌محاصره خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛  وزارت بهداشت غزه در این باره اعلام کرد ارتش رژیم صهیونیستی طی ۲۴ ساعت گذشته مرتکب ۵ قتل‌عام در نوار غزه شد که در نتیجه آن ۸۵ شهید و ۲۰۰ زخمی بر جای ماند.

طبق گزارش شبکه الجزیره، این وزارتخانه در ادامه از افزایش شمار شهدای فلسطینی از هفتم اکتبر تاکنون به ۳۵ هزار و ۶۴۷ تن خبر داد.

وزارت بهداشت غزه همچنین اعلام کرد طی این مدت ۷۹ هزار و ۸۵۲ فلسطینی در نوار غزه مجروح شده‌اند.

تجاوزات رژیم صهیونیستی به نوار غزه امروز وارد دویست و بیست و هشتمین روز خود شده است و در حالی که جنایات دشمن علیه غیرنظامیان همچنان ادامه دارد، رزمندگان مقاومت نیز در حال ضربه زدن به ارتش این رژیم در محورهای مختلف نبرد زمینی هستند.

مقاومت فلسطین به رهبری حماس در سپیده‌دم هفتم اکتبر عملیات منحصربه‌فردی را با حمله به شهرک‌های صهیونیست‌نشین منطقه «غلاف غزه» آغاز کرد و ده‌ها صهیونیست را به اسارت گرفت. کارشناسان این عملیات را یک شکست راهبردی برای رژیم صهیونیستی و ارتش آن ارزیابی می‌کنند.

این عملیات باعث آغاز تجاوزات وحشیانه ارتش رژیم اشغالگر به مناطق مسکونی در نوار غزه شد و این تجاوزات از هفتم اکتبر تا ۲۴ نوامبر ۲۰۲۳ ادامه داشت و پس از وقفه یک‌هفته‌ای جمعه اول دسامبر بار دیگر ازسرگرفته شد.

طی این مدت و به‌رغم تمامی حملات وحشیانه و غیرانسانی علیه غیرنظامیان و به‌ویژه زنان و کودکان در نوار غزه، اما ارتش به‌اصطلاح افسانه‌ای رژیم صهیونیستی متحمل خسارات و ضربات بی‌سابقه‌ای شده است، تا جایی که خود صهیونیست‌ها ناگزیر به اعتراف به شکست در مقابل مقاومت فلسطین شده‌اند.

به‌رغم سانسور شدید نظامی، رسانه‌های عبری هر از چند گاهی گزارش‌هایی درباره میزان تلفات ارتش رژیم صهیونیستی منتشر می‌کنند که با آمار و ارقام رسمی مغایرت دارد.

به اشتراک گذاری این مطلب!

ارسال دیدگاه