اخبار داغ

مناطق مختلف شهر غزه زیر آتش سنگین ارتش صهیونیستی

مناطق مختلف شهر غزه زیر آتش سنگین ارتش صهیونیستی
منابع خبری بامداد پنجشنبه از حملات رژیم صهیونیستی به نقاط مختلف شهر غزه خبر دادند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛جنگنده‌های رژیم صهیونیستی اهدافی را در اطراف بیمارستان الشفا واقع در غرب شهر غزه هدف قرار دادند.

براساس گزارش شبکه خبری الجزیره، مناطق «الرمال» و «تل الهوی» در شهر غزه هدف حملات شدید ارتش رژیم صهیونیستی قرار گرفته‌اند.

خبرنگار شبکه خبری الجزیره گزارش داد اشغالگران منطقه «المغراقه» و شمال غرب اردوگاه «النصیرات» واقع در مرکز نوار غزه را هدف حمله راکتی خود قرار دادند و جنگنده‌های رژیم صهیونیستی حملات گسترده جدیدی به مناطق غربی شهر غزه انجام دادند.

وی در ادامه افزود پهپاد رژیم اشغالگر منزلی را در اردوگاه النصیرات هدف قرار داد و یک منزل دیگر در منطقه «الزعفران» واقع در اردوگاه «المغازی» در مرکز نوار غزه نیز هدف حمله رژیم صهیونیستی قرار گرفت.
شاهدان عینی نیز تاکید کردند که صدای انفجارهای مهیب در شهر غزه شنیده شد.

در همین رابطه ارتش رژیم صهیونیستی از پایان ماموریت جنگی ۲ هفته‌ای نیروهای تیپ چتربازان این رژیم در محله الشجاعیه در شهر غزه خبر داد.
جنگنده‌های رژیم اشغالگر همچنین برج مسکونی «مشتهی» واقع در منطقه «انصار» در غرب شهر غزه را نیز هدف قرار دادند.
جنگنده‌های رژیم صهیونیستی همچنین مناطقی را در شرق خان یونس واقع در جنوب غزه و نیز مناطقی را در شمال اردوگاه النصیرات واقع در مرکز غزه را هدف بمباران خود قرار دادند.
هنوز جزئیاتی درباره آمار شهدا و مجروحان این حملات گزارش نشده است.
گردان‌های القسام نیز اعلام کرد مجاهدان این گردان‌ها طی کمینی در نزدیکی مسجد امین در محله تل الهوی در شهر غزه ۲ مین ضدنفر هدایت‌شونده را به محض رسیدن نیروهای اسرائیلی منفجر کردند که در این عملیات همه نیروهای دشمن کشته و زخمی شدند و بالگردهای اسرائیلی برای انتقال آن‌ها در این منطقه به زمین نشستند.

همچنین یکی از مجاهدان تک‌تیرانداز القسام یک نظامی اشغالگر اسرائیلی را در منطقه الصناعه در محله تل الهوی در غرب غزه هدف قرار داد.

مجاهدان قسام در عملیاتی دیگر یک مین ضدنفر را در میان گروهی از نیروهای پیاده یگان مهندسی دشمن در نزدیکی مسجد ابوبکر صدیق در محله برزیل در شرق رفح منفجر کردند که طی آن این نیروها کشته و زخمی شدند.

مبارزان القسام ۳ تانک مرکاوای اسرائیلی را هم در منطقه «الصناعه» در غزه با راکت‌ ضدزره یاسین ۱۰۵ و بمب‌های "شواظ" هدف قرار دادند.

پیشتر نیز برخی منابع از وقوع انفجارهایی مهیب در شهر غزه خبر داده و گزارش دادند صدای این انفجارها حتی در عسقلان و اسدود هم شنیده شده است.

اخیرا شبکه «سی ان ان» طی گزارشی اعلام کرد مهماتی که رژیم صهیونیستی در بمباران مدارس خان یونس در جنوب نوار غزه مورد استفاده قرار داد، ساخت آمریکا بوده است.

در بمباران روز گذشته مدارسی که آوارگان فلسطینی در آن اسکان داده شده بودند، بیش از ۳۰ نفر به شهادت رسیده و ده‌ها نفر نیز زخمی شدند.

سی‌ان‌ان قبل از این نیز با بررسی ویدئوهای مربوط به بمباران مدرسه‌ای در اردوگاه النصیرات در مرکز نوار غزه توسط رژیم صهیونیستی گزارش داده بود این جنایت نیز با استفاده از مهمات ساخت آمریکا رخ داده است.

رژیم صهیونیستی علی‌رغم محکومیت‌های بین‌المللی و منطقه‌ای همچنان برای دهمین ماه، به تجاوزات خود به غزه ادامه می‌دهد. رژیم اشغالگر پس از آنکه گذرگاه مرزی رفح را اشغال و جریان ورود کمک‌ها به نوار غزه را متوقف کرد، قصد دارد به جنگ نسل‌کشی، قحطی و محاصره فلسطینی‌ها در غزه ادامه دهد.

ارتش رژیم صهیونیستی با اشغال گذرگاه رفح، گذرگاه زمینی اصلی در نوار غزه را که کمک‌ها از طریق آن وارد این باریکه ‌می‌شد، بست؛ اقدامی که خطر تشدید فاجعه انسانی را به‌ویژه به دلیل کمبود مواد غذایی و سوخت به همراه دارد.

حملات رژیم صهیونیستی به نوار غزه وارد دویست و هفتاد و نهمین روز خود شده و بیش از ۳۸ هزار شهید و بیش از ۸۸ هزار زخمی برجای گذاشته است.

به اشتراک گذاری این مطلب!

ارسال دیدگاه