اخبار داغ

تشکیل «شورای کوچک وزیران» رژیم صهیونیستی برای بررسی تبادل اسرا

تشکیل «شورای کوچک وزیران» رژیم صهیونیستی برای بررسی تبادل اسرا
رسانه عبری از تشکیل «شورای کوچک وزیران» به‌مظور مذاکرات درخصوص مسأله مبادله اسرا در امروز پنجشنبه خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ شبکه ۱۳ رژیم صهیونیستی ضمن اعلام تشکیل «شورای کوچک وزیران» در امروز پنجشنبه، گزارش داد که این شورا قصد دارد هیأت‌های اسرائیلی بیشتری را به قطر و مصر اعزام کند.

براساس گزارش شبکه خبری الجزیره، دفتر بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در بیانیه‌ای اعلام کرد: نتانیاهو در جریان دیدار و رایزنی با برت مک‌گورک، فرستاده ویژه رئیس‌جمهور آمریکا در خاورمیانه مسائل منطقه‌ای را مورد بررسی قرار داده و  بر پایبندی خود به خطوط قرمز توافق مبادله اسرا تاکید کرد.

پیشتر رسانه‌های عبری نیز گزارش دادند که دیوید بارنیا و رونین بار از روسای موساد وشاباک و گال هیرش، مسؤول پرونده اسرای صهیونیست در ارتش، دیروز چهارشنبه و در بحبوحه گزارش‌هایی مبنی‌بر قصد نتانیاهو برای خنثی کردن توافق معامله اسرا، به دوحه پایتخت قطر رفته و با میانجیگران قطری و مصری رایزنی کرده‌اند.

روز چهارشنبه دوحه میزبان مذاکرات مبادله اسرا با شرکت هیأت‌های "اسرائیلی"، آمریکایی و میانجیگران مصری و قطری بود.

روزنامه عبری «هاآرتص» روز چهارشنبه نوشت که نخست وزیر رژیم صهیونیستی در طول ماه‌های گذشته به شکلی سیستماتیک برای ممانعت از رسیدن به هرگونه قرارداد تبادل اسرا تلاش کرده‌ است.

به نوشته هاآرتص، نتانیاهو اطلاعات امنیتی محرمانه‌ای را که در رایزنی‌ها با اعضای تیم مذاکره کننده ارائه شده بود، افشا کرد.

به نوشته این روزنامه عبری، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی از وزرای کابینه‌اش خواست به شدت به پیشنهادهای ارائه شده برای مذاکرات حمله کنند.

هاآرتص در ادامه نیز نوشت: نتانیاهو هر بار که مذاکرات پیشرفتی می‌کرد، عامدانه به اسم یک منبع سیاسی بیانیه‌های تندی را علیه قرارداد تبادل صادر می‌کرد.

از سوی دیگر، روزنامه صهیونیستی «معاریو» نوشت که پیشرفت‌هایی در مذاکرات فعلی در دوحه برای دستیابی به توافقی با حماس حاصل شده و تلاش‌هایی درراستای برطرف کردن اختلافات بر سر مسائل مهم در جریان است.

معاریو همچنین نوشت: مذاکرات به مدت چندین ساعت در پشت درهای بسته برگزار شد و هنوز مشخص نیست که رئیس موساد امشب به اسرائیل بازمی‌گردد یا اینکه مذاکرات در روزهای آتی ادامه می‌یابد.

به اشتراک گذاری این مطلب!

ارسال دیدگاه