اخبار داغ

لاریجانی در دیدار نوروزی با مدیران و کارکنان مجلس:

قطعنامه اخیر پارلمان اتحادیه اروپا کار سخیف و نسنجیده‌ای بود

قطعنامه اخیر پارلمان اتحادیه اروپا کار سخیف و نسنجیده‌ای بود
رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه قطعنامه اخیر پارلمان اتحادیه اروپا سخیف بود، اظهار داشت: این موضوعات نشان از کج فهمی و بد فهمی این افراد می‌دهد.
[

به گزارش شبکه اطلاع رسانی دانا، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی امروز (شنبه 16 فروردین) در دیدار نوروزی با مدیران و کارکنان مجلس، گفت: امیدوارم در سال جدید که در روزهای نخست آن با ایام فاطمیه مصادف بود، رایحه مکتب فاطمی موجب منور شدن دل‌ها شود.

, شبکه اطلاع رسانی دانا,

وی با بیان اینکه خوشبختانه اقدامات خوبی در داخل پارلمان و در سطح کلان کشور در سال گذشته انجام شد، افزود: از هر دو بعد کار مهمی سامان داده شد که این موضوع موجب پیشرفت کشور است از این رو سال 92 سال پرکاری برای کشور به ویژه مجلس شورای اسلامی بود.

,

رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در ابتدای سال گذشته رهبر معظم انقلاب از حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی یاد کردند که خوشبختانه مردم با هوشیاری در انتخابات شرکت کرده وحماسه سیاسی را به درستی محقق کردند، زیرا حضور مردم در انتخابات در آینده کشور تاثیرگذار بود و حمایت مردم باعث شکوفایی کشور شد، البته این دستاوردها برای کشور و مردم ارزشمند و مطلوب بود، اما عده‌ای از دشمنان در برابر این حرکت‌ها سنگ‌اندازی کردند.

,

لاریجانی با اشاره به تصویب قطعنامه اخیر پارلمان اتحادیه اروپا در رابطه با حقوق بشر ایران، اظهار داشت: این اقدام و اظهارنظر درباره حماسه سیاسی کشور قطعا کار سخیفی بود و این موضوعات نشان از کج فهمی و بد فهمی این افراد می‌دهد. از طرفی دیگر شاید هم عده‌ای آنها را فریب داده باشند، اما نباید این اظهارات نادرست بیان شود.

,

** اقدام اخیر اتحادیه اروپا عجیب نیست

, ** اقدام اخیر اتحادیه اروپا عجیب نیست, ** اقدام اخیر اتحادیه اروپا عجیب نیست,

وی اضافه کرد: قطعا این اقدامات به ویژه اقدام اخیر اتحادیه اروپا عجیب نیست، زیرا عده‌ای از فتنه‌گران در عرصه بین‌الملل به دنبال ایجاد آشفتگی هستند، اما این کشورها خواهند دید که راه ناصوابی را طی کرده‌اند. از طرفی دیگر برخی مطالب مطرح شده درباره حقوق بشر ایران هم نسنجیده بود.

,

رئیس قوه مقننه افزود: خوشبختانه بعد از اقدامات و حرکت‌های مجلس و دولت، یک سمت‌گیری روشنی در کشور ایجاد شد که آنهم توجه به مسائل اقتصادی بود، زیرا این مسئله یکی از موضوعات اولویت‌دار و مهم کشور است.

,

لاریجانی با بیان اینکه تورم و بیکاری در کشور شرایط نامطلوبی را ایجاد کرده است، تصریح کرد: این موضوعات از گذشته از سوی نمایندگان مجلس هشدار داده می‌شد اما برخی افراد و دستگاه‌ها تلقی می‌کردند که مجلس به دنبال مقابله با دولت است، حال آنکه مجلس شورای اسلامی وظیفه حمایت و دفاع از حقوق ملت را دارد.

,

**درک نادرست در موضوعات اقتصادی، تولید و اشتغال را دچار مشکلات بسیاری کرد

, **درک نادرست در موضوعات اقتصادی، تولید و اشتغال را دچار مشکلات بسیاری کرد, **درک نادرست در موضوعات اقتصادی، تولید و اشتغال را دچار مشکلات بسیاری کرد,

وی افزود: به علت نبود درک درست در موضوعات اقتصادی به ویژه هدفمند کردن یارانه‌ها، تولید و اشتغال دچار مشکلات بسیاری شد که اگر بخش‌های اجرایی به این هشدارها توجه می‌کردند، هم اکنون شاهد بروز مشکلات در کشور نبودیم.

,

رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: چرا مردم کشوری با دارا بودن فرهنگ فاطمی باید با شرایط سخت زندگی کنند، این موضوع در تراز فرهنگ اسلامی نیست؛ از طرفی دیگر به طور حتم بی‌قانونی موجب بروز مشکلات در کشور شده، اما هم‌اکنون خوشحالیم که دولت جدید به دنبال اجرای قانون است. همچنین اگر قواعد سیاسی براساس قانون انجام شود آرامش در این حوزه و حوزه اقتصادی ایجاد می‌شود و با این روند شرایط به میل مجریان تغییر نمی‌کند.

,

لاریجانی با اشاره به تلاش‌های مجلس شورای اسلامی بر مسئله اقتصادی و رونق تولید و کسب و کار، یادآور شد: تمام تلاش مجلس در این رابطه این بود که قوه مجریه در مسیر اصلاحات اقتصادی قرار گیرد که این موضوع را می‌توانیم در بودجه‌‌های سالیانه به کشور مشاهده کنیم، به طوریکه نمایندگان مجلس در بودجه سال‌های اخیر بر رونق تولید کشور توجه ویژه‌ای داشته‌اند.

,

وی ادامه داد: این موضوع مبنای عقلایی بود که اگر کشور دارای نقدینگی است آنرا به سمت تولید ارجاع دهد تا با این وسیله توسعه در کشور محقق شود. از طرفی دیگر خوشبختانه این مسیر با تصویب قوانین مناسب از سوی مجلس فراهم شده و هم‌اکنون تمام قوا برای تسهیل فضای کسب و کار متحد هستند، زیرا همه از گذشته درس‌هایی برای تحول در کشور به ویژه در حوزه رونق اقتصادی گرفته‌اند. بنابراین در ماه‌های گذشته شاهد هستیم که رویکرد دولت به این سمت رهنمون شده است.

,

رئیس قوه مقننه با اشاره به نامگذاری سال 93 با عنوان اقتصاد و فرهنگ با مدیریت جهادی و عزم ملی از سوی رهبر معظم انقلاب، تصریح کرد: تمرکز فرمایشات معظم‌له در مشهد مقدس در حوزه اقتصاد بسیار پر اهمیت بود و ایشان آنجا فرمودند که تحول کشور به رونق اقتصادی و تولید داخلی نیازمند است که تحقق این موضوع هم نیازمند به فهم مشترک و اراده ملی است و قطعا با تغییر مدیریتی در سطوح مختلف انجام نمی‌شود.

,

لاریجانی ادامه داد: هم‌اکنون تمام قوانین در دستان دولت باید اجرایی شود و این موضوع مطالبه مجلس است تا زمینه حضور کارآفرینان محقق شود از طرفی دیگر با توجه به میزان بیکاری در کشور اگر زمینه تولید را فراهم نکنیم به طور حتم هیچ راهی برای ایجاد اشتغال نیست، همچنین هم‌اکنون دستگاه‌های دولتی مملو از جمعیت بوده و بخش عظیمی از بودجه جاری کشور صرف این امور می‌شود که قطعا با توجه به این موضوعات باید به بخش‌های دیگر توجه ویژه شود.

,

** باید از ابزار فرهنگ استفاده کرد تا اقتصاد جهش پیدا کند

, ** باید از ابزار فرهنگ استفاده کرد تا اقتصاد جهش پیدا کند, ** باید از ابزار فرهنگ استفاده کرد تا اقتصاد جهش پیدا کند,

وی افزود: قطعا باید از ابزار فرهنگ برای نزدیک کردن اراده‌ها استفاده کرد تا اقتصاد جهش پیدا کند، زیرا ایران دارای منابع غنی و نیروی انسانی متخصص است، از طرفی دیگر امیدوارم امسال سال پرتحرکی برای تولید و حرکت مردمی اقتصاد باشد.

,

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به نقش کارکنان مجلس در تحقق دستاوردهای مجلس شورای اسلامی، گفت: نمایندگان مجلس وظیفه مهمی در تحقق اهداف کلان کشور دارند ولی عقبه کار نمایندگان به کارکنان مجلس برمی‌گردد، از طرفی دیگر خوشبختانه کارکنان مجلس بسیار تلاشگر و نجیب هستند و قطعاً تمام دستاوردهای مجلس به تلاش کارکنان برمی‌گردد، از این رو اگر پشتیبانی این افراد نباشد نمایندگان نمی‌توانند در امور خود موفق شوند.

,

لاریجانی با بیان اینکه تلاش کارکنان مجلس برای پویایی کار بسیار موثر است، تصریح کرد: امیدوارم معاونت اجرایی مجلس در جهت فراهم کردن زمینه آرامش روحی کارکنان به ویژه در حوزه مسکن تلاش کند، از طرفی دیگر امسال باید تلاش شود تا کارکنان از مسکن برخوردار شوند همچنین فشارهای مادی برای همه مردم از جمله کارکنان مجلس است از این رو باید از طریق مختلف این کمبودها را کاهش داد تا بخشی از مشکلات معیشتی کارکنان مرتفع شود.

,

وی ادامه داد: ارتباط مستمر با کارکنان کار لازم و ضروری است، البته در این رابطه راه‌هایی را در نظر گرفته‌ایم حال کارکنان نیازهای خود را مطرح و رفع کنند.

,

لاریجانی خاطرنشان کرد: یکی دیگر از اهداف و کارهای مهم در سال 93 مسئله تنقیح قوانین به ویژه در بخش تولید است، از این رو بخش‌های گوناگون مجلس باید معاونت قوانین مجلس را در جهت این امور و بهبود فضای کسب و کار کمک و همراهی کنند از این رو امیدوارم با همت زیاد مسیر پیش رو طی شود تا با تعامل قوا حماسه اقتصادی محقق شود.

,

انتهای پیام/

]
  • برچسب ها
  • #
  • #
  • #
  • #

به اشتراک گذاری این مطلب!

ارسال دیدگاه