شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: سیاسی
ساعت: 11:41 منتشر شده در مورخ: 1401/09/02 شناسه خبر: 1913130
سردار جلالی:

احصاء تهدیدات در هر زیرساخت یک امر حیاتی و مورد تاکید پدافند غیرعامل است

احصاء تهدیدات در هر زیرساخت یک امر حیاتی و مورد تاکید پدافند غیرعامل است
رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور تهدید از درون را یکی از مهمترین تهدیدات پایه علیه زیرساخت‌ها عنوان کرد و گفت: احصاء تهدیدات در هر زیرساخت یک امر حیاتی و مورد تاکید پدافند غیرعامل است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ تفاهم نامه همکاری بین سازمان پدافند غیرعامل کشور و شرکت مخابرات ایران با حضور سردار غلامرضا جلالی رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور و مهندس مجید سلطانی مدیرعامل شرکت مخابرات ایران به امضا رسید.

در این مراسم سردار جلالی، رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور با اشاره به حملات اخیر سایبری به زیرساخت‌های کشور گفت: این حملات اهمیت پرداختن به امنیت فضای سایبری را بیشتر کرده است.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور تلاش‌های صورت گرفته در تامین امنیت در حوزه سایبر را مثبت ارزیابی کرد و افزود: با این وجود باید همچنان اقدامات زیادی در این حوزه صورت بگیرد.

وی افزود: درجه اهمیت و حیاتی بودن یک زیرساخت سطح ایمنی، امنیت و حفاظت آن را مشخص می‌کند.

وی دارایی‌ها را به ۵ سطح ویژه، حیاتی، حساس، مهم و قابل حفاظت تقسیم بندی کرد و افزود: سطح تهدیدات متناسب با سطح اهمیت یک دارایی است و دشمن همواره به دنبال آسیب زدن به زیرساختی است که بیشترین خدمت را به مردم یا سایر زیرساخت‌ها ارائه می‌کند.

سردار جلالی تهدید از درون را یکی از مهمترین تهدیدات پایه علیه زیرساخت‌ها عنوان کرد و توضیح داد: احصاء تهدیدات در هر زیرساخت یک امر حیاتی و مورد تاکید پدافند غیرعامل است.

به گفته رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور، شرکت مخابرات نیز یک زیرساخت حیاتی است که خدمات رسانی در بسیاری دیگر از زیرساخت‌ها به استمرار کارکرد آن وابسته است.

وی با اشاره به اهمیت تداوم کارکرد زیرساخت‌ها در مواجهه با تهدیدات خاطرنشان کرد: در همین زمینه طرح راهبردی حفاظت از زیرساخت‌های حیاتی کشور از سوی سازمان پدافند غیرعامل کشور تهیه و تدوین شده و پس از تصویب در کمیته دائمی پدافند غیرعامل با امضای سرلشکر باقری ابلاغ شده است که اخیراً نیز برای ابلاغ به دستگاه‌های اجرایی به دفتر ریاست جمهوری ارسال شده است.

سردار جلالی توضیح داد: این سند مفاهیم پدافند غیرعامل را به شاخص‌های فنی دقیقی تبدیل می‌کند که بتوان آنها را به منظور ارتقای پایداری سیستم و تضمین کننده کارکرد آن در هنگام بروز تهدیدات به کار گرفت.

مهندس مجید سلطانی مدیرعامل شرکت مخابرات ایران نیز در این مراسم با اشاره به جایگاه حیاتی اصول پدافند غیرعامل در شرکت مخابرات ایران اظهار داشت: توجه به الزامات پدافند غیرعامل در زیرساخت‌های مخابراتی، یک ضرورت است و شرکت مخابرات ایران آماده هرگونه همکاری با سازمان پدافند غیرعامل کشور در زمینه رعایت الزامات پدافندی در طرح‌های توسعه‌ای و تجهیز و به روزرسانی زیرساخت‌های مخابراتی کشور است.

وی با بیان اینکه صنعت ICT به عنوان یک پیشران در توسعه کشورها تلقی می‌شود، خاطرنشان کرد: شرکت مخابرات ایران نیز به عنوان جلودار صنعت ICT نیازمند حمایت جدی در مسیر ارائه خدمات مستمر، پایدار و امن است.

در حاشیه این نشست، تفاهم نامه همکاری بین سازمان پدافند غیرعامل کشور و شرکت مخابرات ایران از سوی سردار غلامرضا جلالی رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور و مهندس مجید سلطانی مدیرعامل شرکت مخابرات ایران به امضا رسید.

هدف از این تفاهم نامه، دستیابی به بستر ارتباطی امن، مطمئن و پایدار در زیرساخت‌های حیاتی و حساس کشور مطابق با الزمات سازمان پدافند غیرعامل کشور است.

https://dana.ir/news/1913130.html/share
ارسال نظر
نظرات