اخبار داغ

حمله سرمربی پیشین تیم ملی ایران به کی‌روش/ اسکوچیچ: او ریسک نمی‌کند؛ من مربی هجومی‌تری هستم!

حمله سرمربی پیشین تیم ملی ایران به کی‌روش/ اسکوچیچ: او ریسک نمی‌کند؛ من مربی هجومی‌تری هستم!
سرمربی پیشین تیم ملی فوتبال کشورمان گفت: مربی‌ها در فوتبال ۲ دسته هستند؛ یا ریسک می‌کنند و یا ریسک نمی‌کنند که کی‌روش جزو دسته اول نیست.
[

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری دانا؛ دراگان اسکوچیچ، سرمربی پیشین تیم ملی فوتبال کشورمان پیرامون نتایج ایران در جام جهانی ۲۰۲۲ اظهار داشت: با کارلوس در مورد دیدگاه‌مان به فوتبال کاملاً متفاوت هستیم؛ من خیلی نسبت به او مربی هجومی‌تری در فوتبال هستم. در مورد مربی‌ها بعضی‌ها می‌گویند یک نفر معلم است، یکی رهبر است، یکی این‌طور است، یکی آن‌طور است. تقسیم بندی مربیان از نظر من بسیار ساده است؛ مربی‌ها یا ریسک می‌کنند یا نمی‌کنند که کی‌روش در فوتبال خیلی محتاط است. بگذارید بهتر توضیح بدهم؛ وقتی مقابل یک حریف قوی بازی می‌کنید، باید به تیم خود اعتماد کنید. اگر من بودم فکر نمی‌کنم مقابل انگلیسی‌ها دفاع می‌کردیم و از این نظر ما با هم فرق داریم، نگاه ما به فوتبال متفاوت است. 

,
 
,
وی در ادامه بیان داشت: نمی‌توان تیمی از بازیکنان وفادار به خود را در زمین قرار دهید. شما باید بهترین بازیکنان خود را به زمین بفرستید؛ نه بازیکنان وفادار به خود. باید با بازیکنان رابطه ایجاد کنید. به خاطر همین است که وقتی ترکیب تیم ملی ایران را دیدم خیلی تعجب کردم و باور نمی‌کردم. یک بار در مصاحبه‌ای گفتم که من آن کسی نیستم که در پارک روی گل‌ها پا بگذارم بلکه سعی می‌کنم از اطراف جاده بروم.
,
 
,
اسکوچیچ درباره این مثال عجیب عنوان داشت: حرف‌های زیادی پشت سر من بود. شما دیدید که ناگهان تیم ملی ایران مسن‌ترین تیم جام جهانی شد. کی‌روش، چند بازیکن مثل روزبه چشمی و رامین رضائیان را به تیم دعوت کرد. نه کریم انصاری فرد و نه کاپیتان احسان حاج صفی برای تیم من اگر سرمربی بودم بازی نمی‌کردند. من تیم ملی ایران را جوان کردم و ما انرژی جدیدی به دست آوردیم و بعد ناگهان، مثل این است که شما به تنظیمات قبلی برمی‌گردید. من نه تنها به رفتن به جام جهانی فکر می‌کردم. می‌خواستم برای مربی بعدی چیزی بگذارم و از این نظر این اقدامی که صورت گرفت فاجعه بود. 
,
 
,
او راجع به برکناری‌اش در مصاحبه با سایت NET تصریح داشت: رئیس فعلی فدراسیون فوتبال ایران قبلا در فدراسیون بود. آنها ۷ میلیون یورو برای ویلموتس هزینه کردند که فکر کنم یک ماه و نیم سرمربی ایران بود و در انتخابی جام جهانی در حال حذف شدن بود. ایران در زمان او یک امتیاز تا حذف شدن فاصله داشت. چه بگویم وقتی یک مربی نتوانست دو بار با یک تیم به جام‌جهانی برود و حالا برای سومین بار در یک دوره سرمربی تیم دیگری شده؟!
,
 
,
اسکوچیچ در پایان گفت: در عمرم چنین چیزی را ندیده‌ام. او با کلمبیا نتوانست به جام جهانی برود و در ادامه با مصر هم نتوانست و سپس به ایران آمد. این یک اتفاقی بود که هیچ منطقی در آن وجود نداشت اما من در نهایت به خوبی تحملش کردم. من سه سال آنجا کار کردم و عملکرد خیلی خوبی داشتم و  ۲۵ امتیاز کسب کردم. ما مسابقات را سریع‌تر به پایان رساندیم و همه رکوردها شکسته شد مثلا بحرین را برای اولین بار در خانه خود شکست دادیم. چه کار می توانیم بکنیم. زندگی ادامه دارد.
]
  • برچسب ها
  • #
  • #
  • #

به اشتراک گذاری این مطلب!

ارسال دیدگاه