اخبار داغ

صید ۲ برنز توسط تیم‌های قایقرانی؛

بازی‌های آسیایی هانگ‌ژو| هت‌تریک رنگارنگ کوراش/ رسولی طلا گرفت، حدادی نقره!

بازی‌های آسیایی هانگ‌ژو| هت‌تریک رنگارنگ کوراش/ رسولی طلا گرفت، حدادی نقره!
روز نهم بازی‌های آسیایی ۲۰۲۲ با پی‌گیری رقابت‌های ورزشی در هانگ‌ژوی چین آغاز شده و تا اواسط مهرماه ادامه خواهد داشت.

به گزارش خبرنگار اعزامی شبکه اطلاع‌رسانی دانا از هانگ‌ژو؛ نوزدهمین دوره رویداد بازی‌های آسیایی در هانگ‌ژو از روزهای گذشته به شکل رسمی با پی‌گیری مسابقات مختلف در رشته‌های ورزشی متفاوت آغاز شده که امروز هم در روز نهم بازی‌های آسیایی ۲۰۲۲، نمایندگان کاروان ورزشی کشورمان به رقابت با حریفان خود پرداختند.

بیش‌تر بخوانید؛
بازی‌های آسیایی هانگ‌ژو| نقرۀ نوبر آقایی در کوراش/ حذف غریبانۀ فوتبال؛ امید سوخت!

پرتاب دیسک؛ طلای رسولی و نقره حدادی

رقابت‌های پرتاب دیسک بازی های آسیایی هانگژو برگزار شد و احسان حدادی و حسین رسولی به عنوان نماینده‌های ایران در این رقابت شرکت کردند.

حسین رسولی با ثبت پرتاب دیسک به طول 62.04 به مدال طلا دست یافت تا یک شاهکار را خلق کند. احسان حدادی دیگر پرتابگر کشورمان با ثبت پرتاب 61.82 در جایگاه دوم ایستاد و به مدال نقره رسید.

رسولی در پرتاب اول 59.48، پرتاپ دوم 58.41، پرتاب سوم 60.63، پرتاب چهارم 62.04، پرتاب پنجم 61.46 و پرتاپ ششم 57.61 به ثبت رساند و به مدال طلا رسید.

حدادی نیز در پرتاب اول 58.39، در پرتاب دوم 61.82، پرتاب سوم خطا، پرتاب چهارم 60.40، پرتاب پنجم 59.02 و پرتاب ششم 57.54 به ثبت رساند و با قرار گرفتن در رده دوم به مدال نقره رسید.

نماینده چین نیز با پرتاب 61.19 به مدال برنز دست یافت.

رسولی و حدادی تست دوپینگ دادند

حسین رسولی و احسان حدادی در رقابت های پرتاب دیسک بازی‌های های آسیایی با رکوردهای 62.04  و 61.82 موفق به کسب مدال های طلا و نقره شدند. پس از پایان رقابت‌ و انجام مراسم اهدای مدال رسولی و حدادی در اتاق تست دوپینگ حاضر شدند و تست دادند. این آخرین رقابت حدادی در دوران حرفه‌ای ای بود و خداحافظی اش را اعلام کرد.

واترپلو؛ پیروزی مقتدرانه تیم ملی مقابل کره‌جنوبی در گام نخست

ایران در نخستین دیدارش در بازی‌های آسیایی هانگژو به مصاف کره‌جنوبی رفت که با نتیجه ۱۵ بر ۴ مقابل حریف به برتری رسید.

تیم ملی کشورمان فردا از ساعت ۱۰:۳۰ در دومین دیدارش به مصاف تایلند خواهد رفت. طبق برنامه این بازی‌ها، تیم‌ها ابتدا در دو گروه ۴ تیمی به مصاف یکدیگر می‌روند که تیم ایران در گروه اول (A) این دوره از مسابقات با چین، تایلند و کره جنوبی همگروه است.

در ادامه و پس از مشخص شدن رده‌بندی مرحله گروهی، تیم اول و چهارم گروه A با تیم چهارم گروه B و تیم دوم گروه A با تیم سوم گروه B دیدار می‌کنند. چهار تیم برتر به مرحله نیمه نهایی راه پیدا می‌کنند و سایر تیم‌ها نیز برای رده بندی پنجم تا هشتم دیدار خواهند کرد.

دیدار‌های رده بندی و فینال این مسابقات نیز جمعه و شنبه ۱۴ و ۱۵ مهر برگزار می‌شود.

گروه بندی دور مقدماتی واترپلو بازی‌های آسیایی هانگژو:

گروه A: کره، تایلند، چین، ایران

گروه B: سنگاپور، قزاقستان، هنگ کنگ، ژاپن

 

برنامه ادامه مسابقات واترپلو بازی‌های آسیایی:

سه شنبه ۱۱ مهر؛ روز دوم

۵. تایلند - ایران، ساعت ۱۰:۳۰، گروه A

۶. قزاقستان - ژاپن، ساعت ۱۲، گروه B

۷. کره جنوبی - چین، ساعت ۱۴:۳۰، گروه A

۸. سنگاپور - هنگ کنگ، ساعت ۱۶، گروه B

 

چهارشنبه ۱۲ مهر؛ روز سوم

۹. قزاقستان - سنگاپور، ساعت ۱۰:۳۰، گروه B

۱۰. تایلند - کره، ساعت ۱۲، گروه A

۱۱. چین - ایران، ساعت ۱۴:۳۰، گروه A

۱۲. هنگ کنگ - ژاپن، ساعت ۱۶، گروه B

شیرجه؛ نماینده ایران یازدهم شد

مسابقات شیرجه ۱ متر انفرادی بازی های آسیایی  از ساعت ۱۹ به وقت هانگژو آغاز شد و سید محمد مقدسی نماینده کشورمان با ۱۳ ورزشکار به رقابت پرداخت که در پایان با امتیاز مجموع ۲۳۰/۸۰ در جایگاه یازدهم قرار گرفت.

مقدسی در دور اول با ۴۹ امتیاز در رتبه نهم قرار گرفت و شیرجه روهای چینی و کره ای بین خود و دیگر شرکت کنندگان فاصله امتیازی انداختند.

در دور دوم شیرجه روی ایرانی عملکرد بهتری داشت و امتیاز ۵۲ را کسب کرد تا جمع امتیازاتش تا این دور به ۱۰۱ برسد و از جایگاه نهم به رتبه ششم برسد.

در سومین دور مقدسی با کسب ۴۲ امتیاز جمع امتیازات خود را به به ۱۴۳ رساند و در جایگاه هفتم قرار گرفت.

اما نماینده کشورمان در دور چهارم به شکل عجیبی از روی تخته به سمت راست خود پرتاب شد و این حرکت عجیب و خطای  وی سبب شد تا امتیازی نگیرد و به رده سیزدهم سقوط کند.

در این دور شیرجه روی چینی با حرکتی تماشایی فاصله اش از نماینده کره و همچنین هموطن خود را بیشتر و مدال طلا را در نزدیکی گردن خود دید.

مقدسی در شیرجه پنجم خود توانست ۴۹ امتیاز کسب کند و جمع امتیازاتش را به ۱۹۲ برساند و با دو پله صعود در رده یازدهم قرار بگیرد.

ورزشکار کشورمان در دور پایانی امتیاز ۳۷ را گرفت تا با مجموع ۲۳۰/۸۰ امتیاز و رتبه به کار خود پایان دهد.

در پایان این رقابت وانگ ژان گوان از چین به مدال طلا رسید و هموطن وی پنگ ژیانگ فنگ نیز نقره ای شد و  ووهورام از کره برنز گرفت شد.

وزنه‌برداری؛ کریمی اوت کرد

ریحانه کریمی وزنه‌بردار دسته ۶۴ کیلوگرم تیم ملی که به عنوان نخستین بانوی تاریخ وزنه‌برداری ایران روی تخته بازی‌های آسیایی وزنه زد، تجربه خوبی در هانگژو نداشت و خیلی زود با از دست دادن هر ۳ حرکت خود در یکضرب در صحنه رقابت اوت کرد. 

کریمی در یکضرب ابتدا دوبار وزنه ۸۹ کیلویی را از دست داد و در تلاش سوم هم موفق به مهار وزنه ۹۱ کیلوگرمی نشد. کریمی سه هفته پیش با مهار وزنه ۸۹ کیلوگرم در مسابقات جهانی ریاض، رکورد یکضرب جوانان و بزرگسالان ایران را به نام خود به ثبت رسانده بود.

شطرنج؛ صدرنشینی ایران تا پایان دور چهارم

شطرنج‌بازان ایران در جریان مرحله چهارم بخش استاندارد بازی‌های آسیایی با ترکیب پرهام مقصودلو، بردیا دانشور، پویا ایدنی و سیدمحمد امین طباطبایی مقابل تیم ازبکستان با نتیجه ۲.۵ بر ۱.۵ پیروز شد.

در این دیدار پرهام مقصودلو مقابل عبدالستاروف و پویا ایدنی مقابل یاکوبوئف و بردیا دانشور برابر وحیدوف به تساوی رسیدند. سید محمدامین طباطبایی برابر سینداروف به پیروزی رسید.

تیم ملی ایران تاکنون مقابل بنگلادش، قزاقستان، چین و ازبکستان به برتری رسیده است و در صدر جدول مسابقات قرار دارد. در این بخش ۱۳ تیم حضور دارند. این مسابقه تا مرحله نهم ادامه دارد.

کبدی؛ پیروزی تیم ایران مقابل پاکستان در دیداری یک‌طرفه

تیم ملی کبدی مردان کشورمان در نخستین دیدار خود در نوزدهمین دوره بازی‌های آسیایی در هانگژو از ساعت ۹:۳۰ برابر پاکستان به میدان رفت. شاگردان مازندرانی نیمه اول را با نتیجه ۲۴ بر ۷ به پایان رساندند و در نهایت این دیدار با برتری ۴۳ بر ۱۶ تیم ملی کشورمان همراه بود.

فاضل اتراچالی، امیرحسین بسطامی، میلاد جباری، محمدرضا شادلو، معین شفقی، امیرمحمد ظفردانش،محمدرضا کبودراهنگی،‌ رضا میرباقری، حمید میرزایی نادر، علیرضا میرزائیان، محمدکاظم ناصری و محمداسماعیل نبی بخش ترکیب تیم ملی کشورمان در این دوره از بازی‌ها را تشکیل می‌دهند.

غلامرضا مازندرانی و وحید خراقانی به عنوان سرمربی و مربی و روح‌اله آقاسی به عنوان سرپرست  هدایت این تیم را بر عهده دارند. عباس خواجه اورسجی، رئیس فدراسیون کبدی کشورمان و رئیس کنفدراسیون کبدی آسیا نیز در سالن حضور داشت.

تیم ملی کبدی مردان کشورمان فردا (سه‌شنبه)، ۱۱ مهر ماه از ساعت ۹:۳۰ به مصاف مالزی می‌رود و تیم کبدی بانوان نیز از ساعت ۶ صبح در اولین دیدار خود با نپال رو‌به‌رو خواهد شد‌.

اسکیت؛ چهارمی اسکیت بازان مردان  و زنان در 3 هزار متر سرعت

در مسابقات اسکیت بازیهای آسیایی هانگژو، صبح امروز رقابت های اسکیت 3 هزار متر سرعت امدادی در مرکز اسکیت چیان نانگ شهر هانگژو برگزار شد. تیم ملی اسکیت سرعت امدادی مردان کشورمان به فینال 3 هزار متر راه یافت و تیم ملی زنان به عنوان چهارمی دست یافت.

‌در بخش مردان این رقابت ها که امیر بهزاد بروجنی، کیارش شامحمدی، محمدامین حیدری حضور داشتند  حضور داشتند نمایندگان کشورمان با زمان  4:16:520 دقیقه به مرحله فینال راه یافت. چین تایپه، تایلند، ویتنام، کره جنوبی، ژاپن، هند کشورهای حاضر در این مسابقات بودند. تیم مردان در فینال با رکورد 4:16:962  دقیقه بعد از کشورهای چین تایپه، کره جنوبی و هند در رده چهارم قرار گرفت‌.

در بخش زنان نیز نمایندگان کشورمان با زمان 4:41:543 دقیقه در رده چهارم قرار گرفتند. نهال مقدم، نگین شیخی، ملیکا منوجهری راد در این مسابقه به مصاف حریفان رفتند. به دلیل حضور پنج کشور در این بخش، رقابت های  مقدماتی برگزار نشد و مسابقات فینال برگزار شد.

دبیرکل کمیته ملی المپیک  تماشاگر مسابقات

 مناف هاشمی دبیر کل کمیته ملی المپیک  در محل برگزاری مسابقات اسکیت نوزدهمین دوره بازی های آسیایی هانگژو حضور یافت  و از نزدیک رقابت ملی پوشان کشورمان را تماشا کرد.  بیرانوند سرپرست مرکز نظارت بر تیم های ملی و هنرجو رییس فدراسیون اسکیت  نیز درکنار هاشمی تماشاگر این رقابتها هستند. این مسابقات هم اکنون در مجموعه ورزشی چیانگ تانک هانگژو  درحال برگزاری است.

تیر و کمان؛ حذف تمام ملی‌پوشاک و صعود بايبوردی به مرحله يك چهارم

نمایندگان تیروکمان ایران در مرحله یک‌شانزدهم و یک‌هشتم انفرادی کامپوند رقابت کردند و تنها گیسا بایبردی به مرحله یک‌چهارم راه یافت. محمدصالح پالیزبان و آرمین پاکزاد از دور رقابت‌ها کنار رفتند. در بخش ریکرو هم تمام نمایندگان حذف شدند.

نتایج کمانداران ایران در کامپوند مردان و زنان:

آرمین پاکزاد مقابل نماینده ویتنام با نتیجه ۱۴۵ بر ۱۴۶ باخت و از دور رقابت‌ها حذف شد.

محمدصالح پالیزبان در مصاف با نماینده عراق با نتیجه ۱۴۵ بر ۱۴۲ به برتری رسید و راهی مرحله یک‌هشتم شد. او در مصاف با نماینده قزاقستان با نتیجه ۱۴۶ بر ۱۴۸ شکست خورد و از صعود به دور بعدی بازماند.

گیسا بایبردی نیز در مقابل نماینده ویتنام پس از تساوی با نتیجه ۱۳۸ بر ۱۳۸ در تیر طلایی پیروز و راهی مرحله یک‌هشتم نهایی شد. او مقابل نماینده چین‌تایپه هم پس از تساوی با نتیجه ۱۴۴ بر ۱۴۴ در تیر طلایی پیروز و راهی مرحله یک‌چهارم شد.

نتایج کمانداران ایران در ریکرو مردان و زنان:

یسنا پورماهانی در دور اول با نتیجه شش بر چهار حریفش را برد و در مرحله یک‌شانزدهم با نتیجه پنج بر شش مقابل نماینده اندونزی شکست خورد و حذف شد.

در بخش زنان مبینا فلاح برابر نماینده قطر شش بر چهار به پیروزی رسید و راهی دور یک‌شانزدهم نهایی شد. او در مرحله بعد مقابل نماینده ژاپن با نتیجه یک بر هفت شکست خورد و از دور مسابقات حذف شد. رضا شبانی در نبرد با ظریف محمد از مالزی با نتیجه شش بر صفر پیروز شد اما در یک‌هشتم نهایی مقابل نماینده چین شش بر دو شکست خورد و حذف شد.

محمدحسین گلشنی در مصاف با محمدحکیم احمد از بنگلادش با نتیجه ۶ بر صفر شکست خورد و حذف شد. صبح امروز تیم‌های میکس ریکرو، تیم کامپوند مردان و زنان به یک‌چهارم نهایی صعود کردند و تیم میکس کامپوند نیز حذف شد.

کوراش؛ امیدوند برنز گرفت، باقری نقره، آذرنگ طلا!

در روز پایانی پیکارهای کوراش بازی‌های آسیایی هانگژو، ملیکا امیدوند نماینده وزن ۸۷- کیلوگرم انجمن کوراش فدراسیون ووشو پس از استراحت در دور نخست، در مرحله یک‌چهارم به مصاف «توکاس» از هند رفت. ملی‌پوش کوراش ایران با برتری در این دیدار، به مرحله نیمه‌نهایی راه یافت و‌ مدال برنز خود را قطعی کرد. ملیکا امیدوند در مرحله نیمه‌نهایی وزن 87- کیلوگرم کوراش بانوان بازیهای آسیایی به مصاف لی یو از چین رفت و با شکست مقابل حریف خود به مدال برنز رسید.

در ادامه رقابتهای روز پایانی پیکارهای کوراش، زهرا باقری دومین نماینده وزن ۸۷- کیلوگرم کوراش ایران پس از استراحت در دور نخست، در مرحله یک چهارم به مصاف «سالیوا» از قرقیزستان رفت. ملی‌پوش کوراش ایران با برتری در این دیدار، موفق شد به مرحله نیمه‌نهایی راه یابد و‌ مدال برنز خود را قطعی کند. زهرا باقری در مرحله نیمه‌نهایی وزن 87- کیلوگرم کوراش بانوان بازیهای آسیایی به مصاف حریفی از ویتنام رفت و با شکست این حریف به فینال راه یافت. زهرا باقری در دیدار نهایی وزن 87- کیلوگرم کوراش بازیهای آسیایی در مصاف با لی‌یو از چین با وجود تلاش بسیار توفیقی در پیروزی نداشت و با شکست مقابل حریف خود به مدال نقره رسید.

در ادامه پیکارهای روز پایانی مسابقات کوراش بازی‌های آسیایی هانگژو، صادق آذرنگ نماینده وزن ۹۰- کیلوگرم ایران به مصاف کومار چائوهان از هند رفت. نماینده انجمن کوراش فدراسیون ووشو کشورمان با نمایشی زیبا ضمن ضربه فنی کردن حریف هندی خود به مرحله نیمه‌نهایی راه یافت و مدال برنز خود را قطعی کرد. صادق آذرنگ در مرحله نیمه‌نهایی کوراش بازیهای آسیایی مقابل ایشانمیرات آتایف از ترکمستان با ارائه مبارزه‌ای بسیار خوب موفق به ضربه فنی حریف خود شد و به دیدار نهایی رسید. وی در دیدار نهایی وزن 90  کیلوگرم کوراش بازیهای آسیایی در مصاف با  حریفی از کره جنوبی قرار گرفت و با پیروزی مقابل این حریف به طلای بازیهای آسیایی رسید.

دوومیدانی؛ پیرجهان به فینال ۴۰۰ متر نرسید

در ادامه رقابت های دوومیدانی بازی های آسیایی هانگژو صبح امروز مهدی پیرجهان در ماده ۴۰۰ متر مانع در خط استارت قرار گرفت. پیرجهان در این رقابت رکورد ۵۰.۹۵ ثانیه را ثبت کرد و در رده پنجم دسته خود قرار گرفت و نتوانست به فینال صعود کند.

قایقرانی؛ چهارمی آقامیرزایی و رضایی در کایاک

مسابقات قایقرانی آب‌های آرام که از روز ۸ مهرماه در مرکز ورزش‌های آبی فویانگ هانگژو آغاز شده بود، امروز با برگزای فینال رقابت‌های کایاک و کانو ادامه یافت.

صبح امروز دوشنبه ۹ مهرماه، علی آقامیرزایی در کایاک یکنفره ۱۰۰۰ متر مردان با حریفانی از کره، سنگاپور، ازبکستان، چین، قزاقستان، قرقزستان، عراق و هنگ‌کنگ به آب زد و با ثبت رکورد 3:53.255 در جایگاه چهارم قرار گرفت. در این ماده چین، ازبکستان و قزاقستان با ایستادن در رتیه‌های اول تا سوم صاحب مدال طلا، نقره و برنز شدند.

محمدنبی رضایی ملی‌پوش قایقرانی ایران نیز در کانوی یکنفره ۱۰۰۰ متر مردان با حریفانی از قزاقستان، ازبکستان، چین، چین تایپه، کره، تاجکستان، هند و اندونزی به رقابت پرداخت.

وی با ثبت زمان 4:19.328 در رتبه چهارم ایستاد. در این ماده چین‌تایپه، ازبکستان و قزاقستان صاحب مدال طلا، نقره و برنز شدند.

کانوی دونفره ۵۰۰ متر زنان ایران هفتم شد

در ادامه مسابقات فینال قایقرانی آب‌های آرام که از صبح امروز دوشنبه ۹ مهرماه در مرکز ورزش‌های آبی فویانگ هانگژو آغاز شده، هیوا افضلی و مائده شورگشتی دو ملی‌پوش کانوی دونفره ۵۰۰ متر زنان به رقابت با حریفانی از ژاپن، هند، ویتنام، چین تایپه، قزاقستان، اندونزی، تایلند و ازبکستان پرداختند و با زمان 2:12.041 دقیقه هفتم شدند. در این رقابت نمایندگان چین،  قزاقستان و تایلندصاحب مدال طلا، نقره و برنز شدند.

پنجمی کاظمی و شفیعیان در کایاک دونفره زنان

رقابت‌های آب‌های آرام بازی‌های آسیایی هانگژو امروز با برگزاری روز نخست مسابقات فینال در مرکز ورزش‌های آبی فویانگ دنبال شد و هدیه کاظمی و الناز شفیعیان در کایاک دونفره 500 متر بانوان در رقابت با حریفانی از هند، کره، سنگاپور، چین، قزاقستان، ازبکستان، ویتنام و تایلند با زمان 1:57.882 دقیقه پنجم شدند. در این ماده قایقرانان چین، قزاقستان و ازبکستان مدالیست شدند.

ثبت نخستین مدال کایاک دونفره مردان در کارنامه ساعتچی و قویدل

رقابت‌های آب‌های آرام بازی‌های آسیایی هانگژو امروز با برگزاری روز نخست مسابقات فینال در مرکز ورزش‌های آبی فویانگ دنبال شد. پیمان قویدل و سپهرساعتچی در کایاک دونفره ۵۰۰ متر مردان با حریفانی  از تایلند، ازبکستان، قزاقستان، چین، کره، قرقزستان ، سنگاپور و عراق به آب زدند. ساعتچی و قویدل در این رقابت و با زمان 1:39.291 دقیقه صاحب مدال برنز شدند و نخستین مدال ایران آب‌های آرام ایران در کایاک دونفره مردان را در کارنامه خود ثبت کردند. در این رقابت نمایندگان چین و کره مدال‌های طلا و نقره را به دست آوردند.

کانوی دونفره 500 متر مردان ایران برنزی شد

در ادامه رقابت‌های فینال آب‌های آرام بازی‌های آسیایی هانگژو امروز عادل مجللی و کیا اسکندانی در آخرین رقابت نمایندگان کشورمان در روز نخست فینال‌های مسابقات آبهای آرام بازی‌های آسیایی در کانوی دونفره 500 متر مردان به مصاف رقبا رفتند. مجللی و اسکندانی در مصاف با حریفانی از اندونزی، تایلند، ازبکستان، قزاقستان، ژاپن، کره، ویتنام و هند با زمان 1:57.882 دقیقه سوم شدند و مدال برنز رقابت‌ها را به دست آوردند. در این ماده قایقرانان قزاقستان و ژاپن اول و دوم شدند. این مسابقات فردا با برگزاری 6 رقابت فینال دیگر در هانگژو ادامه پیدا می‌کند.

بیش‌تر بخوانید؛
بازی‌های آسیایی هانگ‌ژو| سقوط کاروان ایران به رده دوازدهم؛ بحرین از ما سبقت گرفت

ورزشکاران ایران در روز هفتم در رشته‌های تیراندازی با کمان، اسکیت، قایق‌رانی آب‌های آرام، کوراش، شطرنج، وزنه‌برداری، کبدی، بدمینتون و دوومیدانی به مصاف رقبای خود خواهند رفت.​​​​​​

به اشتراک گذاری این مطلب!

ارسال دیدگاه