اخبار داغ

وزیر علوم:

نیروهای مسلح در تبدیل علوم به فنون نقش کلیدی دارد

news-details
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با بیان اینکه نیروهای مسلح در تبدیل علوم به فنون نقش کلیدی دارد، گفت: امروز نیروهای مسلح ما به درجه‌ای از دانش رسیده که قدرت تبدیل علوم به فنون را بدست آورده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محمدعلی زلفی‌گل وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در جشنواره ایده‌پردازی و تقدیر از نخبگان علمی که امروز یکشنبه در ستاد فرماندهی نیروی زمینی ارتش برگزار شد، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا، اظهار کرد: ما قدردان زحمات کارکنان نیروهای مسلح هستیم که خود را برای امنیت کشور صرف می‌کنند.

وی با بیان این که سلامت اجتماعی مرهون زحمات شما عزیزان است، ادامه داد: اگر سلامتی، آرامش و آسایش در سایه امنیت نباشد، زندگی بشر نشاط  نخواهد داشت و امنیت مرهون از خودگذشتگی کارکنان نیروهای مسلح است.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با بیان اینکه توجه به علم و نوآوری در نیروهای مسلح ما نهادینه شده است، یادآور شد: باید مراقب باشیم دشمنان وحدت و یگانگی در بین اقوام مختلف کشورمان را مبنا و منشا تفرقه قرار ندهند.

وی با بیان این که امروز در عرصه‌های مختلف نظامی، دست برتر را داریم، اظهار کرد: امروز به لطف رهبری امام خامنه‌ای (مدظله‌العالی) و حس ما «می‌توانیم» در سایه استقلال سیاسی توانستیم در عرصه‌های مختلف رشد چشمگیری داشته باشیم.

زلفی گل تصریح کرد: امروز توریسم سلامت، بسیار فعال است و بسیاری برای درمان به کشور مراجعه می‌کنند که مرهون زحمات شما در نیروهای مسلح در تولید امنیت پایدار مرزها است.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با بیان اینکه نیروهای مسلح در تبدیل علوم به فنون نقش کلیدی دارد، اظهار کرد: امروز نیروهای مسلح ما به درجه‌ای از دانش رسیده که قدرت تبدیل علوم به فنون را بدست آورده است.

وی اضافه کرد: شما فرماندهان در نیروهای مسلح، علوم را تبدیل به فنون و علم را تبدیل به محصول قابل خرید و فروش می‌کنید و در دنیا نیز نیروهای مسلح به اولین فناوری‌ها دست پیدا می‌کنند.

زلفی‌گل تأکید کرد: حاکمیتی موفق است که بیشتر سرمایه‌گذاری‌اش در عرصه‌های نظامی باشد و نخبگان خود را در آن عرصه بیشتر به کار بگیرد.

به نقل از روابط عمومی وزارت علوم، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: در سند نظام ملی نوآوری باید نقش هر کدام از نهادهای خصوصی و دولتی و نیروهای مسلح ما در پازل و جورجین این سند و تبدیل ایده به محصول و ثروت آفرینی آن مشخص باشد و به آن عمل کنند.

زلفی گل در پایان با بیان اینکه طراحی برنامه‌های هوشمندانه کارنامه درخشانی را در پی خواهند داشت، خاطر نشان کرد: می‌توانید از دانشمندان دانشگاهی در این عرصه استفاده کنید و خدا را شاکریم که نیروهای مسلح ما ارتباط خوبی با بدنه دانشمندان دارند.

به اشتراک گذاری این مطلب!

ارسال دیدگاه