اخبار داغ

تأکید وزیر خارجه امارات بر گسترش روابط تجاری و اقتصادی با ایران

تأکید وزیر خارجه امارات بر گسترش روابط تجاری و اقتصادی با ایران
وزیر خارجه امارات عربی متحده در دیدار با امیرعبداللهیان بر گسترش روابط تجاری و اقتصادی با ایران تأکید کرد و گفت: آماده همکاری متقابل برای گسترش بیش از پیش روابط دوجانبه هستیم.

به گزارش راه دانا؛ حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه که برای مشارکت در اجلاس وزرای امور خارجه کشورهای گروه بریکس و دوستان بریکس به آفریقای جنوبی سفر کرده است، امروز (جمعه) ۱۲ خرداد ماه در حاشیه این نشست با شیخ عبدالله بن زاید آل نهیان وزیر خارجه امارات عربی متحده ملاقات و در خصوص موضوعات مورد علاقه دوجانبه و منطقه‌ای گفت‌وگو کرد.

 

وزیر امور خارجه ایران در این دیدار از فضای مثبت جدید در مناسبات بین کشورهای منطقه ابراز خرسندی کرد و آن را به نفع همه همسایگان دانست.

 

امیرعبداللهیان با قدردانی از اهتمام امارات به گسترش روابط دوجانبه و نیز مشارکت بسیار خوب هیأت اقتصادی امارات در نمایشگاه اکسپو تهران، از همتای اماراتی برای سفر به تهران دعوت کرد و گفت: این دیدار کمک کننده به تقویت روابط دوجانبه خواهد بود.

 

وزیر امور خارجه ایران با اشاره به سفر اخیر شیخ خلیفه شاهین المرر وزیر مشاور دولت امارات به تهران و توافق در خصوص برگزاری کمیسیون مشترک اقتصادی دو کشور، بر اهمیت برگزاری این اجلاس در آینده نزدیک با هدف تقویت روابط اقتصادی و تجاری دوجانبه تأکید کرد و افزود: لازم است با تلاش و همکاری مشترک، روابط دوجانبه را در زمینه‌های اقتصادی، تجاری و سرمایه گذاری ارتقاء بخشیم.

 

* رژیم صهیونیستی منافع خود را در دامن زدن به ناامنی در منطقه جستجو می‌کند

 

رئیس دستگاه دیپلماسی ایران تحکیم ثبات و امنیت در حوزه خلیج فارس را مسؤولیت جمعی و منفعت مشترک کشورهای منطقه خواند و افزود: رژیم صهیونیستی منافع خود را در دامن زدن به ناامنی در منطقه جستجو می‌کند و از آسیب زدن به امنیت کشورهای منطقه دریغ نمی‌کند.

 

شیخ عبدالله بن زاید آل نهیان وزیر خارجه امارات نیز در این دیدار با ابراز خرسندی از دیدار فراهم شده در حاشیه اجلاس بریکس، این دیدار را فرصتی مغتنم برای استمرار مشورت‌های فیمابین خواند و گفت: لازم است روابط دو کشور را در همه زمینه‌های مورد علاقه از جمله در حوزه‌های تجاری و اقتصادی گسترش دهیم.

 

وی با اشاره به برنامه برگزاری نشستی بین‌المللی به میزبانی امارات در سطح روسای کشورها در خصوص تغییرات آب و هوایی گفت: از آقای رئیسی رئیس جمهوری اسلامی ایران برای مشارکت در این نشست دعوت خواهیم کرد و این‌ نشست فرصت مناسبی برای گفت‌وگو و تبادل نظر در زمینه انرژی‌های نو و پاکیزه خواهد بود.

 

وزیر خارجه امارات عربی متحده از اهتمام ویژه وزیر امور خارجه ایران نسبت به روابط دوجانبه قدردانی کرد و ضمن تشکر از دعوت به عمل آمده از وی جهت سفر به تهران گفت: به طور متقابل همواره به شما در امارات خوشامد می‌گوییم و آماده همکاری متقابل برای گسترش بیش از پیش روابط دوجانبه هستیم.

به اشتراک گذاری این مطلب!

ارسال دیدگاه