اخبار داغ

تاکید معاون دبیرکل سازمان ملل بر نقش ایران در رهبری و راهنمایی کشورها برای حل معضل گرد و غبار

تاکید معاون دبیرکل سازمان ملل بر نقش ایران در رهبری و راهنمایی کشورها برای حل معضل گرد و غبار
معاون دبیرکل سازمان ملل با اشاره به چندوجهی بودن محیط زیست و چالش گرد و غبار اظهارکرد: حل معضل گرد و غبار به همکاری بین‌المللی نیاز دارد و باعث خوشحالی است که ایران رهبری و راهنمایی کشورها را برعهده گرفته است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا ؛ آرمیدا سالسیا جابانا درباره برگزاری اجلاس بین المللی مقابله با توفان‌های گرد و غبار در تهران اظهار کرد: موضوع محیط زیست و گرد و غبار تنها مربوط به یک کشور نیست و به یک همکاری چندجانبه و بین‌المللی نیاز دارد و خیلی خرسندیم که کشور ایران راهنمایی و رهبری این گروه‌ها و کشورها را بر عهده گرفته و این اجلاس بزرگ را برگزار کرده است.

وی ادامه داد: درباره این بحث حتی باید در نیویورک نیز صحبت شود. امیدواریم با توجه به اینکه محیط زیست به سیاست مربوط نیست و به حیات زمین، طبیعت و انسان‌ها مربوط است، به‌خوبی بتوانیم درباره این موضوع تصمیم بگیریم.

دبیر اجرایی اسکاپ افزود: بر اساس مسائلی که طی چند سال اخیر مشخص شده است، کشورهای آسیایی و عربی همکاری مناسبی با ما داشتند. «اسکاپ» یک مجموعه بین‌المللی است و تدابیر خوبی برای مقابله با گرد و غبار و کاهش آن اندیشیده است. این اجلاس نیز مقدمه‌ای برای شروع همکاری در منطقه آسیا است.

به گزارش روابط عمومی سازمان حفاظت محیط زیست وی در پایان تصریح کرد: همکاری کشورها با یکدیگر چندجانبه و بین‌المللی است که موجب می‌شود تا محیط زیست بهتری داشته باشیم.
 

به اشتراک گذاری این مطلب!

ارسال دیدگاه