اخبار داغ

استقبال شورای همکاری خلیج فارس از حضور هیأت انصارالله در ریاض

استقبال شورای همکاری خلیج فارس از حضور هیأت انصارالله در ریاض
دبیرکل شورای همکاری خلیج فارس از حضور هیأت انصارالله یمن در عربستان برای تکمیل گفتگوها در خصوص روند صلح در این کشور استقبال کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از الخلیج آنلاین، «جاسم محمد البدیوی» دبیرکل شورای همکاری خلیج فارس تاکید کرد که مذاکرات با انصارالله یمن به میزبانی عربستان گام مهمی برای تحقق صلح در یمن به شمار می‌رود.

وی ابراز امیدواری کرد که این دور از مذاکرات در عربستان موفقیت آمیز بوده و نتایج مثبت آن در حل دائمی اوضاع کنونی یمن و بحران این کشور مؤثر باشد.

البدیوی ادامه داد: امیدواریم که نتایج این مذاکرات باعث شود کشور یمن و ملت آن از ثبات، امنیت، توسعه و شکوفایی برخوردار شوند.

وزارت خارجه قطر نیز پیشتر با صدور بیانیه‌ای اعلام کرده بود که دعوت از نیروهای انصارالله یمن به عربستان برای گفتگو یک گاه مهم در مسیر حل سیاسی بحران این کشور به شمار می‌رود.

بحرین، کویت و امارات نیز از این اقدام استقبال کرده بودند. روز پنجشنبه ۱۴ سپتامبر جاری یک هیأت از انصارالله یمن به همراه یک هیأت از سوی کشور عمان در پاسخ به دعوت عربستان برای تکمیل گفتگوها در خصوص روند صلح یمن وارد ریاض شدند.

روز گذشته نیز حزام الاسد عضو دفتر سیاسی انصارالله یمن اعلام کرد، مذاکرات صلح که با عربستان جریان دارد آخرین دوری است که در ریاض برگزاری می‌شود.

وی ضمن اعلام این مطلب بیان کرد: مذاکرات صلح با عربستان با میانجیگری عمان و بدون نقش سازمان ملل انجام می‌شود. متأسفانه سازمان ملل در طول هشت سال جنگ و محاصره علیه ملت یمن نقش منفی ایفا کرده است.

به اشتراک گذاری این مطلب!

ارسال دیدگاه