اخبار داغ

رئیس جمهور در مجمع عمومی سازمان ملل:

پروژه آمریکایی کردن جهان شکست خورده است/ در کنار جنگ علیه اسلام شاهد جنگ علیه خانواده هستیم

پروژه آمریکایی کردن جهان شکست خورده است/ در کنار جنگ علیه اسلام شاهد جنگ علیه خانواده هستیم
رئیس جمهور ایران در مجمع عمومی سازمان ملل با بیان اینکه سازمان ملل با طراحی سازوکاری احترام به ادیان الهی را تضمین کند،گفت: در کنار جنگ علیه اسلام شاهد جنگ علیه خانواده هستیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از رویترز، آیت‌الله «سید ابراهیم رئیسی»، رئیس جمهور ایران در هفتاد و هشتمین مجمع عمومی سازمان ملل متحد در جمع نمایندگان کشورهای عضو سخنرانی کرد.

به گفته رئیس جمهور ایران، قرآن تأمین کننده سعادت بشر است و مگر قرآن چه فرموده است که کینه مستکبرین را برانگیخته است؟ قرآن از وحدت بشر سخن می‌گوید و اینکه همه ساکنان زمین همچون خواهر و برادر هستند و از یک پدر و مادر هستند. قرآن انسان را نماینده خداوند و زن و مرد را با وجود تفاوت‌ها مکمل هم و مساوی در محضر خداوند می‌داند.

قرآن از حریم خانواده دفاع می‌کند و کودک را امانت خداوند می‌داند. صداقت در معاملات، خدمت به محرومان و مبارزه با فقر و فحشاء و تبعیض محتوای قرآن کریم است.

آیا نمرود و فرعون و قارون و بر ابراهیم و موسی و عیسی پیروز شدند؟ قرآن توهین به عقاید را منع کرده و احترام به موسی و عیسی و ابراهیم را احترام به رسول خدا (ص) می‌داند.

تیم مفاهیم ابدی است و تا زمین زمین است و این مفاهیم ابدی است و چیزی حریف حقیقت نخواهد شد.

آقای رئیس، اسلام ستیزی و آپارتاید فرهنگی در صورت‌های مختلف خود از جمله سوزاندن کتاب مقدس قرآن تا منع حجاب در مدارس و ده‌ها تبعیض شرم آور دیگر شایسته پیشرفت انسان معاصر نیست. پشت پرده این نفرت فراکنی‌ها اهداف بزرگ‌تری وجود دارد و اشاره به آزادی بیان در این موارد گمراه کننده است.

برخی جریان‌های شوم و قدرتمند راه حل را دشمن تراشی می بیند. این نگاه مهاجران را هدف قرار داده است. مهاجرانی که خود قربانی سیاست استعمار هستند. احترام به ادیان الهی جز دستورات بین الملل قرار گیرد و سازمان ملل نیز احترام به ادیان الهی را تضمین کند.

ما شاهد حمله به خانواده هم هستیم و امروز خانواده در معرض تهدید است. امروز جنایت علیه بشریت فقط استعمار ملت‌ها نیست، بلکه هجوم به پناهگاه خانواده نیز جنایت علیه بشریت است. آموزش، توسعه و تعالی انسانی جز در چارچوب ارزش‌های خانوادگی به کمال نمی‌رسد. روایت‌های ساختگی از زوجیت تلاش برای انحراف مفاهیم پدر و مادر است و این اقدامات مصادیق جنایت علیه بشریت است. مقابله با این رویکردها وظیفه انسانی ماست. ما امروز نیازمند جنبش تعهد به خانواده هستیم تا همگی زندگی گرم در کنار خانواده را تجربه کنند.

ما از سازمان ملل انتظار داریم که احترام به خانواده را در صدر دستور کار خود قرار دهد.

به اشتراک گذاری این مطلب!

ارسال دیدگاه