اخبار داغ

خزعلی در حاشیه جلسه هیات دولت مطرح کرد:

همکاری با کشورهای اسلامی جهت پرداخت هزینه تحصیل دختران فلسطینی

همکاری با کشورهای اسلامی جهت پرداخت هزینه تحصیل دختران فلسطینی
معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده گفت: با بعضی کشورهای اسلامی جهت پرداخت هزینه تحصیل دختران فلسطینی و افغانستانی همکاری خواهیم داشت.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛انسیه خزعلی معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده در حاشیه جلسه هیأت دولت در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: نسبت به نسل کشی و آپارتاید در غزه شاهد اتفاق نظر کشورهای اسلامی هستیم.

وی ادامه داد: در جده دیدارهای خوبی با دبیرکل سازمان همکاری‌های اسلامی، نخست‌وزیر بنگلادش، وزیر خارجه اندونزی و مسئول حقوق بشر عربستان سعودی داشتیم.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده گفت: همکاری‌های بسیار خوبی در زمینه زنان می‌توانیم رقم بزنیم و نقاط اشتراک بسیار زیادی با کشورهای اسلامی در حوزه زنان و همچنین غزه داریم.

خزعلی افزود: قرار شد در گروهی به عنوان خانواده بسیاری از مسائلی که مرتبط است به بوم خانواده و نوع نگاه بومی در کشورهای اسلامی به خانواده همکاری‌هایی مشترکی داشته باشیم.

وی با اشاره به ارائه آموزش‌هایی برای ۴ سال ابتدای زندگی زوج‌ها، تصریح کرد: چهار سال ابتدایی زوجین برای نوهمسران برنامه‌ای مصوب شده در دو استان به صورت آزمایشی انجام می‌پذیرد و امیدواریم سال آینده گسترش یابد.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده بیان کرد: بسیاری از دانشگاه‌ها اعلام کردند که آمادگی پذیرش دختران فلسطینی و افغانستانی را که شرایط تحصیل برایشان فراهم نیست، دارند.

خزعلی افزود: با بعضی کشورهای اسلامی نیز همکاری‌هایی خواهیم داشت تا هزینه تحصیل این دختران تأمین شود.

 

به اشتراک گذاری این مطلب!

ارسال دیدگاه