اخبار داغ

۵۰۰ میلیارد بدهی پرداخت کردم؛

درویش: هر بازیکنی که مقدور بود را برای یحیی گرفتیم/ بعد از استعفای گل‌محمدی با علی دایی مذاکره کردم!

درویش: هر بازیکنی که مقدور بود را برای یحیی گرفتیم/ بعد از استعفای گل‌محمدی با علی دایی مذاکره کردم!
مدیرعامل باشگاه پرسپولیس گفت: با مظاهری، فخرالدینی و اسلامی مذاکره نکرده‌ایم و هر بازیکنی که مقدور بود را برای یحیی گرفتیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ رضا درویش مدیرعامل باشگاه پرسپولیس پس از برگزاری مجمع امروز باشگاه اظهار داشت: دستور جلسه رسیدگی به صورت‌های مالی سالانه بود. نزدیک به 18 بند صورت‌های مالی باقی مانده از سال 84 به بعد بود که باید به آن رسیدگی می‌شد. وزارت ورزش  همکاری خوبی برای رفع موانع داشت. ان‌شاءالله بتوانیم در صورت‌های مالی این موارد برطرف شود.

وی درباره عدم امضای دستور جلسه درباره انتخاب سیدحسن طباطبایی و ابراهیم شکوری اعضای جدید هیئت مدیره توسط سازمان خصوصی‌سازی بیان داشت: سازمان خصوصی‌سازی ایراد گرفت؛ چون در دستور جلسه نبود و قرار شد موانع برطرف شود تا بتوان نفرات جدید را ثبت کرد. ظاهراً وزارت ورزش هم مقصر نیست و دستور جلسه برای سه هفته پیش است. در آن زمان نه خبیری استعفا کرده بود و نه حدادی. این دو بعد از آن استعفا کردند و به همین خاطر در دستور جلسه امروز نبود. آقای شهریاری و هیئت مدیره با استعفای پیمان حدادی مخالفت کرده و ظاهراً این موضوع به وزارت ورزش منعکس نشده بود.

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس تصریح کرد: بحث‌های مالی هم از دیرباز انباشت بدهی‌ها بوده است. از روزی که آمدم نزدیک به 500 میلیارد تومان بدهی دادم. حدود 40،50 پرونده قابل رسیدگی در شعبه‌های مختلف داریم و موفق شدیم نزدیک به 30 پرونده هم به نفع باشگاه رأی بگیریم. رسیدگی به اینها کار بسیار سختی است. همه تیم‌ها به دنبال برنامه‌ریزی هستند ولی من یک میلیون و 50 یورو برای رادوشویچ پرداخت کردم که به پول امروز 70 میلیارد تومان می‌شود.

درویش افزود: این پول چقدر می‌توانست از مشکلات باشگاه را حل کند؟ متأسفانه به جز این پول، الان باید 10،15 میلیارد تومان بدهم و مفاصا حساب مالیاتی بگیرم تا پنجره باشگاه باز شود. هوادار اگر مطالبه‌گر است باید دنبال این باشد که چرا پرسپولیس این پول را می‌دهد. اگر من این 70 میلیارد را نمی‌دادم الان در تیم کسی طلبکار نبود و می‌توانستم یک بازیکن خوب خارجی هم بیاورم. چند روز پیش هم یک حکم آمده که ظاهراً چند سال پیش مدیری 7 میلیارد تومان پول گرفته و بعد از چند وقت قرارداد را نبسته و پول را پس نداده و الان 151 میلیارد تومان حکم گرفته‌اند. گفتن این حرف راحت است. باشگاه چطور این پول را بدهد؟ هوادار تیم را دوست دارد که خوب است ولی مطالبه‌گری این است که بگویند چه کسی این بار را روی سر باشگاه ریخته است.

وی با بیان اینکه به عنوان مدیرعامل پرسپولیس، هیچ نقشی در مشکلاتی که از گذشته در این باشگاه باقی مانده است، ندارد؛ خاطرنشان کرد: باید مطالبه‌گری شود که چرا حقوق این باشگاه به تاراج رفته است؟ پول استوکس و اوساگونا را من دادم در صورتی که هیچ نقشی در این بدهی‌ها نداشتم. اگر یکی از این مشکلات رسیدگی می‌شد این مشکلات را نداشتیم. هوادار الان می‌گوید این 5 بازیکن را بیاورم ولی آوردن 5 بازیکن مستلزم تأمین هزینه است، من که الان مدیرعامل باشگاه هستم و 70 میلیارد تومان برای رادو دادم و 109 میلیارد تومان طلبکارم، به جهت اینکه شرکت‌هایی که در بورس عرضه می‌شوند اگر بدهکاری جدیدی افشا شود دولت موظف به پرداخت آن است.

درویش یادآور شد: الان 109 میلیارد تومان پرداخت کردم، وزارت ورزش و حسابرس داخلی تأیید و سازمان برنامه و بودجه هم بارگذاری کرده است. اگر این 109 میلیارد تومان را امروز به من بدهید هیچ چیزی نمی‌خواهیم و بهترین بازیکن را می‌آوریم و امکانات می‌گیریم. می‌توانیم با گرفتن این 109 میلیارد تومان هم آپشن بازیکنان را بدهیم و هم پول پایه‌ها را. تیم‌های پایه ما 20-30 درصد پول گرفتند.

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس افزود: تیم‌های پایه ما به زعم همه کارشناسان در 10-15 سال گذشته این نتایج را نگرفته بودند. چرا باید دغدغه و خجالت تیم‌های امید و پایه‌مان را داشته باشیم؟ همه ما و هواداران دغدغه داریم و استرس پیدا کردیم که چطور پول مالیات را پرداخت کنیم. بهترین بازیکنان را در نقل و انتقالات نیم‌فصل جذب کردیم و الان اگر بخواهیم قرارداد این بازیکنان را ثبت کنیم باید مالیات رادوشوویچ را بدهیم. این پول را از کجا باید بیاوریم؟ اگر مشکلات مالی‌مان را برطرف کنیم الان دیگر دغدغه نداشتیم و 2 بازیکن دیگر هم می‌گرفتم. بعد از 5 سال موفق شدیم تیم را به یک اردو خارجی ببریم و با نظر بازیکنان یک اردوی باکیفیت بود. بیشتر از وسع‌مان هم کارمان را انجام می‌دهیم تا بتوانیم آن چیزی که لازمه یک تیم خوب است را مهیا کنیم.

درویش در رابطه با خرید بازیکنان جدید و اینکه چه بازیکنانی از لیست کنار گذاشته خواهد شد، عنوان کرد: با هماهنگی با سرمربی تیم کار را جلو می‌بریم. اول باید پنجره را باز و بعد بازیکنان جدید را ثبت کنیم و پس از آن بازیکن کنار بگذاریم. شاید این موضوع به بازی اول نرسد

«آیا اوسمار به شما لیست داده است» وی در پاسخ به این سؤال گفت: بله!

مدیرعامل پرسپولیس در پاسخ به این پرسش که در این صورت آینده بازیکنان ممکن است با مشکل مواجه شود، تصریح کرد: نه! با آنها صحبت می‌کنیم. دو، سه بازیکن هستند که خودشان تیم دارند و گفتند اگر 10 روز دیگر هم ما را آزاد کردید مشکلی ندارد و می‌رویم.

درویش در رابطه با درخواست جدایی شهاب زاهدی گفت: یک باشگاهی درخواست به خدمت گرفتن او را دارد. گفتیم باید اوسمار باید نظر بدهد و اگر مشکل پنجره  ما حل شود و سرمربی تیم موافق جدایی او باشد موافقت می‌کنیم.

وی در خصوص اینکه در صورت جدایی زاهدی پرسپولیس در خط حمله دچار مشکل می‌شود، گفت: حتماً در این‌صورت بازیکن می‌گیریم.

مدیرعامل پرسپولیس در رابطه با جذب میلاد فخرالدینی عنوان کرد: اینها مسائلی است که سرمربی تیم در مورد آن نظر می‌دهد. من اطلاعی ندارم و تا امروز مذاکره‌ای با فخرالدینی نداشتیم.

وی در خصوص طلب این باشگاه از AFC تصریح کرد: همه راه‌هایی که منجر به آزادسازی شود را انجام می‌دهیم ولی متأسفانه تا امروز موفق نشدیم. از طریق وزارت ورزش، سازمان خصوصی‌سازی و بانک مرکزی اقدام کردیم. حتی یک وکیل حقوقی خارجی گرفتیم ولی هنوز نتیجه‌ای حاصل نشده است. اگر ما این پول‌ها را آزاد می‌کردیم مشکلات‌مان حل می‌شد. حدود 3 میلیون و 600 هزار دلار طلب داریم.

درویش در رابطه با این موضوع که پرسپولیس چقدر در زمان او بدهی به جا گذاشته است، گفت: این را باید از مالی و ذی‌حساب بپرسید. من نمی‌دانم.

وی در واکنش به سؤالی درباره کنار رفتن گل‌محمدی از پرسپولیس و اینکه او گفته بود گل‌محمدی خسته است اما اکنون شنیده می‌شود در حال مذاکره با باشگاه فولاد است، تصریح کرد: فکر می‌کنید من باید به او بگویم جایی برود یا نه؟ این را می‌توانید از خودشان بپرسید که آیا اختلاف نظری با من داشته است یا نه.

«گل‌محمدی گفته پس از رفتن او جذب بازیکن و اردوی خارجی برای پرسپولیس فراهم شد». او در واکنش به طرح این موضوع گفت: من جواب این را چه بدهم؟ قبل از اینکه گل‌محمدی برود من به او گفتم که اسپانسر اردو فراهم شده است. یعنی ما دست روی دست بگذاریم و کاری نکنیم؟ گل‌محمدی کدام بازیکن را خواست و ما نگرفتیم؟ او هم اگر بازیکنی خواست و آزاد بود ما گرفتیم. بازیکنانی که می‌توانستیم را گرفتیم. کما اینکه شاید بازیکنان دیگری هم بود که الان ستاره تیم‌های خودشان هستند اما من به او پیشنهاد دادم و او از لحاظ فنی قبول نکرد.

درویش در پاسخ به این پرسش که به نظرش اوسمار می‌تواند رختکن پرسپولیس را کنترل کند، تصریح کرد: با تعاملی که بین او و بازیکنان است یقیناً می‌تواند این کار را انجام دهد. هوادار باید بداند که آیا برای من کاری داشت که یک مربی بیاورم و یک میلیون دلار قرارداد ببندم؟ من مورد هجمه قرار گرفتم اما نگذاشتم یک میلیون دلار پول این باشگاه به تاراج برود. از اکثر کارشناسان پرسیدم و گفتند که اگر بهترین مربی را هم بیاورید یک ماه نیاز دارد که شناخت پیدا کند. تیم بزرگ یقیناً مربی بزرگ می‌خواهد، اما ما یقین داریم اوسمار مربی بزرگی است. اگر ببینیم مشخصات او برای پرسپولیس خوب نبود برای فصل جدید یک مربی بزرگتر از ایشان می‌آوریم.

وی در مورد اینکه علی دایی اعلام کرده است باشگاه پرسپولیس ابتدای فصل هم با او مذاکره کرده بود، گفت: گل‌محمدی اول فصل استعفا کرده بود. وقتی او استعفا کرد طبیعتاً باید چهار، پنج گزینه انتخاب می‌کردیم. گل‌محمدی خودش گفت نمی‌آید. ما با دایی هم صحبت و مشورت کردیم.

مدیرعامل پرسپولیس در پاسخ به این پرسش که تا کجا از اوسمار حمایت خواهد کرد، گفت: تا جایی که بدانیم او بهترین تیم را ساخته است. گاهی نتایج دست مربی نیست. نگاه کنید در بازی ایران و قطر چند توپ به دروازه نرفت. اگر بازی در خور شأن پرسپولیس انجام شود هیچ مربی مثل او نخواهد بود، چون یک سال و نیم کنار گل‌محمدی بود و به‌عنوان نفر دوم کار کرد. چرا ما باید پول اضافه بدهیم؟ این پول حیف است و می‌توانیم خرج زیر ساخت کنیم.

درویش در مورد مذاکره با محمدحسین اسلامی و رشید مظاهری گفت: مذاکره‌ای با این دو نداشتیم. ما دروازه‌بان داریم.

وی در مورد اینکه آیا قرارداد جدیدی با سیدجلال حسینی امضا شده است؟ گفت: بله قرارداد بستیم.

مدیرعامل پرسپولیس در خصوص ادعای استقلالی‌ها مبنی بر اینکه پیشنهاد 800 هزار دلاری به اروانوف داده بودند اما این بازیکن به پرسپولیس آمده است، توضیح داد: به اروانوف بگویند چرا قبول نکرده است. مشخص است ما چقدر دادیم.

درویش در رابطه با مشکل مالیاتی رضا اسدی گفت: قرار شد با وکیل او صحبت کنند و طی امروز و فردا حل می‌شود.

به اشتراک گذاری این مطلب!

ارسال دیدگاه