اخبار داغ

هنیه:

خسارات نظامی بر مقاومت بسیار محدود و خسارات دشمن بی‌سابقه است

 خسارات نظامی بر مقاومت بسیار محدود و خسارات دشمن بی‌سابقه است
رئیس دفتر سیاسی حماس در دیدار وزیر خارجه ایران گفت به‌رغم خسارت‌های انسانی و مادی گسترده، اما خسارات وارده بر مقاومت در حوزه توانایی‌های نظامی و نیروهای مقاومت بسیار محدود است و در مقابل، خساراتی که ارتش رژیم صهیونیستی متحمل شده، بی‌سابقه است.

به گزارش راه دانا؛ «حسین امیرعبداللهیان» وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران روز سه‌شنبه با «اسماعیل هنیه» رئیس دفتر سیاسی حماس در دوحه دیدار و گفت‌وگو کرد.

وزیر امور خارجه ایران در ابتدای این دیدار، سلام رهبر معظم انقلاب و رئیس‌جمهوری اسلامی ایران را به هنیه و از طریق ایشان به ملت مقاوم فلسطین ابلاغ کرد.

امیرعبداللهیان با تجلیل از مقاومت قهرمانانه و شرافتمندانه مقاومت و ملت فلسطین در مقابل بیش از چهار ماه حملات وحشیانه و جنایات جنگی صهیونیست‌ها گفت به‌رغم خسارات سنگین انسانی و مالی و ویرانی‌های گسترده در غزه و کرانه غربی اما ابعاد پیروزی درخشان ملت و جریان‌های مقاومت فلسطین روز به روز آشکارتر می‌شود. 

وزیر امور خارجه ایران با اشاره به اینکه رژیم صهیونیستی و آمریکا که از ابتدای جنگ علیه غزه بر نابودی حماس به‌عنوان یکی از اهداف اصلی خود یاد می‌کردند، اکنون حماس را به‌عنوان طرف مذاکره سیاسی می‌شناسند و به نقش و جایگاه غیرقابل حذف آن اعتراف می‌کنند.

او همچنین با تجلیل از حمایت شجاعانه گروه‌های مقاومت منطقه، حمایت سیاسی بسیاری از دولت‌ها و نیز حمایت معنوی قاطبه ملت‌های جهان از ملت فلسطین و جهانی‌شدن نفرت از رژیم صهیونیستی و حامیان آن، گفت به برکت ایستادگی مظلومانه اما مقتدرانه ملت فلسطین، امروز مسئله فلسطین در صدر مسائل مهم جهانی قرار گرفت و حقانیت و مظلومیت ملت فلسطین مورد اعتراف گسترده جهانی اعم از دولت‌ها و ملت‌هاست.

امیرعبداللهیان با اشاره به تحرکات دیپلماتیک و بین‌المللی جمهوری اسلامی ایران در حمایت از مقاومت و ملت فلسطین طی چهار ماه گذشته گفت: «برداشت ما از صحنه سیاسی و بین‌المللی این است که آمریکایی‌ها و غربی‌ها به این نتیجه رسیدند که رژیم اسرائیل به‌رغم کشتار گسترده مردم و جنایات بی‌سابقه، در این جنگ پیروز نشده و نخواهد شد، فلذا همه اتفاق نظر دارند که باید به آتش‌بس بیندیشند، اما در خصوص نوع آتش‌بس به دنبال چانه‌زنی و تلاش برای امتیاز گیری هستند».

دیپلمات عالی‌رتبه ایران با اشاره به موضع دوگانه و رویکرد متناقض آمریکا درباره بحران غزه، گفت: «آمریکا از یک طرف مدعی عدم تمایل به گسترش دامنه جنگ در منطقه است و از طرف دیگر ذره‌ای از حمایت سیاسی، نظامی و دیپلماتیک خود از رژیم صهیونیستی کم نکرده و همزمان با حمله به یمن و اقدامات نظامی در عراق و سوریه، مرتکب خطای راهبردی شده و به خطر گسترش جنگ در منطقه دامن می‌زند».

او در این دیدار همچنین گزارشی از آخرین تحرکات دیپلماتیک جمهوری اسلامی ایران به‌منظور پایان دادن به جنگ علیه غزه، پایان محاصره و ارسال کمک‌های انسان‌دوستانه به غزه ارائه کرد و گفت: «جمهوری اسلامی بر تصمیم و راهکار فلسطینی-فلسطینی برای اداره امور فلسطین در مرحله پساجنگ تاکید دارد و معتقد است جامعه جهانی باید از این راهکار حمایت کند».

امیرعبداللهیان همچنین بر تداوم تلاش‌های دیپلماتیک و همه‌جانبه جمهوری اسلامی ایران از ملت فلسطین تاکید کرد.

اسماعیل هنیه، رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس نیز در این دیدار با ابلاغ سلام گرم به رهبر معظم انقلاب، رئیس‌جمهور، دولت و ملت ایران و نیز تبریک سالروز پیروزی انقلاب اسلامی، از حمایت‌های قوی جمهوری اسلامی ایران از ملت و مقاومت فلسطین تشکر و قدردانی کرد. 

هنیه تحرکات دیپلماتیک و سیاسی جمهوری اسلامی ایران برای پایان دادن به جنگ و جنایت علیه غزه و ملت فلسطین را ستود و گفت: «ما به‌طور مستمر تلاش‌های ایران اعم از رهبری، رئیس‌جمهور و وزیر خارجه و دولت و ملت ایران در حمایت از فلسطین را دنبال می‌کنیم».

مقام ارشد فلسطینی تاکید کرد رژیم صهیونیستی به‌رغم بیش از چهار ماه جنگ و جنایت علیه ملت فلسطین در غزه و نیز کرانه غربی، به هیچ‌یک از اهداف اعلام شده خود نرسیده است. 

او همچنین گفت: «نیروهای مقاومت فلسطین در کنار یکدیگر و همراه با ملت فلسطین در مقابله با رژیم صهیونیستی مبارزه می‌کنند و به‌رغم شدت و سختی شرایط اما اطمینان می‌دهیم که مقاومت توان و نیروی خود را حفظ کرده و توانایی لازم برای مدیریت راهبردی جنگ را در اختیار دارد». 

هنیه افزود به‌رغم خسارت‌های انسانی و مادی گسترده و شهادت هزاران نفر از شهروندان فلسطینی، اما خسارات وارده بر مقاومت در حوزه توانایی‌های نظامی و نیروهای مقاومت در مقایسه با حجم این نبرد بسیار محدود است و در مقابل، خساراتی که ارتش رژیم صهیونیستی متحمل شده، بی‌سابقه است.

 

 

رئیس دفتر سیاسی حماس با اشاره به خوی وحشی‌گری رژیم صهیونیستی، نسبت به‌ تهدید رژیم برای حمله به رفح با توجه به وجود بیش از یک میلیون و ۳۰۰ هزار آواره فلسطینی در این منطقه هشدار داد و افزود: «متأسفانه آمریکا نشان داد که در این خصوص همانند گذشته در کنار رژیم صهیونیستی ایستاده و انگیزه‌ای برای جلوگیری از اقدام رژیم ندارد».

 

او همچنین بر رویکرد حماس و گروه‌های مقاومت به تداوم مسیر سیاسی به موازات مقاومت در میدان برای پایان دادن به جنگ علیه غزه تاکید کرد و با تشریح اقدامات سیاسی به‌عمل آمده، تصریح کرد: «در خصوص خواسته‌های اساسی ملت فلسطین هرگز عقب‌نشینی نخواهیم کرد».

به اشتراک گذاری این مطلب!

ارسال دیدگاه