اخبار داغ

برگزاری دومین جلسه ستاد هماهنگی روابط اقتصادی خارجی در سال جاری به میزبانی وزارت امور خارجه

برگزاری دومین جلسه ستاد هماهنگی روابط اقتصادی خارجی در سال جاری به میزبانی وزارت امور خارجه
دومین جلسه ستاد هماهنگی روابط اقتصادی خارجی در سال جاری به میزبانی وزارت امور خارجه و ریاست مهدی صفری معاون اقتصادی وزیر امور خارجه با دستور کار «راهکارهای عملیاتی تحقق شعار سال (جهش تولید با مشارکت مردم) با بهره گیری از ظرفیت های روابط اقتصادی خارجی» و با حضور نمایندگان دستگاه های اجرایی و نهادهای ذی ربط برگزار شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه در ابتدای این نشست با اشاره به نامگذاری سال ۱۴۰۳ به نام "جهش تولید با مشارکت مردم" از سوی مقام معظم رهبری، رشد تولید را از مهم ترین اولویت های رهبر معظم انقلاب در نام‌گذاری سال‌های اخیر دانست.

صفری  توسعه صادرات را از راهبردهای مهم درجهت رونق و جهش تولید دانست و در  ادامه  اجرایی سازی برخی از اقدامات، طرح ها و برنامه های ضروری از سوی نهادهای مختلف ذیربط  در جهت دستیابی به این مهم را تبیین کرد.

در ادامه نمایندگان اتاق بازرگانی ایران، صندوق توسعه ملی، سازمان توسعه تجارت، سازمان شیلات، انجمن صادرکنندگان خدمات فنی و مهندسی و مرکز تعاملات بین المللی علم و فناوری برخی از برنامه ها و اهداف تعیین شده نهادهای متبوع خود در حوزه بهره گیری از ظرفیت های روابط اقتصادی خارجی درجهت تحقق شعار سال را ارائه کردند.

در این نشست بر رفع موانع تجاری، متنوع سازی شرکای تجاری،  تقویت صادرات محصولات دانش بنیان، استفاده از ظرفیت موافقت نامه ها و پیمان های بین المللی، توسعه صدور خدمات فنی و مهندسی، تسهیل قوانین، استفاده از ظرفیت شرکت های دانش بنیان، بهره گیری از ظرفیت نمایشگاه های بین المللی  و ... به عنوان برخی از برنامه ها در راستای تحقق شعار سال تاکید شد.

 در پایان مهدی صفری بر لزوم اهتمام  وزارتخانه ها و دستگاه های اجرایی  درجهت اجرایی سازی برنامه های آن دستگاه ها در حوزه روابط اقتصادی خارجی بمنظور تحقق شعار سال تاکید کرد.

به اشتراک گذاری این مطلب!

ارسال دیدگاه