اخبار داغ

سبحانی نیا در گفتگو با دانا:

موضع ایران درباره مذاکرات و حفظ تمامیت ارضی تغییر ناپذیر است

موضع ایران درباره مذاکرات و حفظ تمامیت ارضی تغییر ناپذیر است
دیپلمات سابق کشورمان گفت: جمهوری اسلامی ایران هیچ گاه از هیچ مذاکره ای فرار نکرده اما مواضع ما درباره مذاکره و حفط تمامیت ارضی تغییر ناپذیر است.

حسین سبحانی نیا، سفیر سابق کشورمان در مغرب،  در گفتگو با خبرنگار سیاسی شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ با اشاره به اینکه عملیات وعده سابق نخستین عملیاتی بود که از درون مرزهای کشور علیه سرزمین های اشغالی انجام شد، گفت: انجام این عملیات در اوج ناباوری قدرت های جهان در حالی رخ داد که ۱۰‌ کشور در تلاش برای مهار و رهگیری موشک ها و پهپادهای شلیک شده ایران بودند.

وی با بیان اینکه این عملیات شکست رژیم صهیونیستی نبود بلکه شکست آمریکا و سیاست های مداخله جویانه آن در منطقه بود، تصریح کرد: گنبد آهنی و پدافند رژیم صهیونیستی که مدعی شکست ناپذیری آن بودند، در این عملیات شکست خورد و باعث شد حیثیت آمریکا و رژیم صهیونیستی در منطقه از بین برود.

نماینده ادوار مجلس تاکید کرد: نمایش اقتدار نظامی جمهوری اسلامی ایران معادلات منطقه ای و بین المللی را تغییر داد و موجب شد علاوه بر آنکه کشورهای غربی به قدرت موشکی ایران اذعان کنند، نگاه کشورهای منطقه نیز به ایران تغییر کند.

سبحانی نیا با اشاره به اینکه همصدا با جریان رسانه ای صهیونیستی برخی جریانات رسانه ای در داخل نیز تلاش می کنند این عملیات را تضعیف کنند، ادامه داد: برخی به بهانه اینکه موشک ها بی هدف شلیک شدند و یا به هدف اصابت نکردند تلاش می کنند عملیات موشکی ایران را به حاشیه رانده و آن را کم اهمیت جلوه دهند.

وی گفت: در این بین برخی هم در تلاش هستند فضا را مناسب برای مذاکره با آمریکا مهیا دانسته و اینگونه القا کنند که پیروزی اصلی مذاکره در شرایط به وجود آمده است.

این کارشناس مسائل سیاسی با اشاره به اینکه روی سخن من با کسانی است که به دنبال مذاکره با آمریکا هستند، گفت: جمهوری اسلامی ایران هیچ گاه از هیچ مذاکره ای فرار نکرده است،  در برجام هم تا پایان پای میز مذاکره ماندیم اما این آمریکا بود که از برجام خارج شد و اروپا هم به تعهداتش عمل نکرد.

سبحانی نیا با اشاره به اینکه برای ایران زمان مذاکره موضوعیت ندارد، گفت: آنچه مسلم است  موضع ایران هم درباره مذاکرات و هم درباره حفظ تمامیت ارضی تغییر ناپذیر است و اگر کسی این تمامیت ارضی را تهدید کند در همان سطح پاسخ خواهیم داد.

به اشتراک گذاری این مطلب!

ارسال دیدگاه