اخبار داغ

پیام وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به سیزدهمین جشنواره نشریات دانشجویی

پیام وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به سیزدهمین جشنواره نشریات دانشجویی
محمدمهدی اسماعیلی در پیامی به سیزدهمین جشنواره نشریات دانشجویی، ضمن تاکید بر نوآوری و درک درست از شرایط امروزی رسانه‌ها با طرح پیشنهاد بازبینی و به‌روزرسانی اسناد و متون حقوقی گذشته، آین اقدام را در راستای به رسمیت شناخته شدن فعالیت‌های رسانه‌ای دانشجویان در شبکه‌های اجتماعی دانست.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛  در متن پیام محمدمهدی اسماعیلی به سیزدهمین جشنواره  نشریات دانشجویی «تیتر» آمده است:

«سیزدهمین جشنواره نشریات دانشجویی «تیتر» که امسال در مشهد مقدس و در کنار مضجع شریف علی‌ابن موسی الرضا(علیه‌السلام) برگزار می‌شود، فرصت مغتنمی است تا دانشجویان عزیز، مدیران و سردبیران ارجمند این نشریات در کنار کارشناسان محترم نشریات دانشجویی و مدیران کوشا در دو وزارتخانه علوم، تحقیقات و فناوری و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در تعاملی پویا و هدفمند به تبادل تجربیات گران‌سنگ خود بپردازند و با حقوق و تکالیف خود در عرصه تولید آثار دانشجویی بیشتر آشنا شوند‌.

تنوع آثار و گوناگونی موضوعات در رشته‌های این جشنواره حکایت از گستردگی فعالیت نشریات دانشجویی و روند روبه رشد آن دارد.

در سال‌های اخیر، ایجاد تنوع در قالب‌های رسانه‌ای و پیدایش رسانه‌‌های نوین و رشد و پویایی بی‌وقفه پدیده‌هایی نظیر دانشجو ـ خبرنگار که اساساً نگاه سنتی به رسانه را به چالش کشیده است، ایجاب می‌کند در عرصه‌های مختلف به نوآوری و درک درست از شرایط امروزی رهنمون شویم. از این منظر پیشنهاد می‌شود اسناد و متون حقوقی گذشته با نگاه تازه بازبینی و به‌روزرسانی شوند؛ اقدامی که در پرتو آن فعالیت در شبکه‌های اجتماعی و فضای مجازی نیز به عنوان عرصه‌های جدید فعالیت رسانه‌ای دانشجویی به رسمیت شناخته خواهد شد. در این مسیر که تدبیر و همراهی دبیرخانه شورای‌عالی انقلاب فرهنگی را طلب می‌کند، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی همراه و همیار دو وزارتخانه علوم، تحقیقات و فناوری و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی خواهد بود.

این نکته مهم است که دانشجویان عزیزمان، فعالیت در نشریات دانشجویی و قلم زدن در این عرصه نسبتاً محدود را مقدمه و تمرینی برای یادگیری فعالیت رسانه‌ای در آینده و در سطح ملی و بین‌المللی بدانند. این تجربه بی‌شک مسیر رسانه‌نگاری در عرصه‌های بزرگ‌تر را برای آنان تسهیل خواهد کرد.

فرصت را غنیمت می‌شمارم و ضمن تبریک به برندگان این دوره از جشنواره نشریات دانشجویی، از مدیران و دست‌اندرکاران این رویداد قدردانی و سپاسگزاری می‌نمایم.»

به اشتراک گذاری این مطلب!

ارسال دیدگاه