اخبار داغ

دبیر ستاد مرکزی بزرگداشت امام خمینی(ره):

بالغ بر ۳۰۰ مهمان خارجی در سالگرد بزرگداشت امام راحل شرکت می کنند

بالغ بر ۳۰۰ مهمان خارجی در سالگرد بزرگداشت امام راحل شرکت می کنند
دبیر ستاد مرکزی بزرگداشت امام خمینی (س)، اعلام کرد: بالغ بر ۳۰۰ مهمان خارجی در مراسم سی و پنجمین سالگرد بزرگداشت امام خمینی(س) شرکت خواهند کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حجت‌الاسلام و المسلمین محمدعلی انصاری، دبیر ستاد مرکزی بزرگداشت امام خمینی(س)، در این نشست با بیان اینکه بالغ بر ۳۰۰ مهمان خارجی در مراسم سی و پنجمین سالگرد بزرگداشت امام خمینی(س) شرکت خواهند کرد، گفت: طبیعتا امسال به خاطر اهمیت مسأله فلسطین و قضیه‌ای که در دنیا اتفاق می‌افتد، باید نگاه ما متفاوت از قبل باشد.

حجت‌الاسلام و المسلمین محمد مقدم، رئیس ستاد خارجی بزرگداشت امام خمینی(س)، نیز گفت: امسال در کنار برنامه‌های دیگر، برگزاری دو همایش را از  چند ماه قبل تدارک دیده‌ایم. یکی از این همایش‌ها، همایش ملی «زن، اسلام و دنیای معاصر» است و تمام تلاش ما این بوده که این همایش به صورت علمی برگزار شود و مجوز ISC برای آن گرفته‌ایم.

وی با بیان اینکه بیش از ۱۵۰ مقاله به دبیرخانه این همایش ارسال شده که ۶۰ مقاله تاکنون ارزیابی شده است، افزود: همایش ملی «زن، اسلام و دنیای معاصر»  ششم و هفتم خرداد ماه در پژوهشکده امام خمینی(س) و انقلاب اسلامی برگزار خواهد شد.

مقدم با بیان اینکه جهان اسلام از  موضوع غزه رنج می‌کشد، اظهار کرد: مقدمات برگزاری همایش بین‌المللی «غزه مظلوم مقاوم» فراهم شده و از یکسری شخصیت‌های تأثیرگذار محور مقاومت برای حضور و سخنرانی در این همایش دعوت شده است؛ که روز دوازده خرداد ماه در مرکز همایش‌های بین‌المللی سازمان صدا و سیما برگزار می‌شود.

در ادامه ناصر کنعانی، سخنگو و رئیس مرکز دیپلماسی عمومی و رسانه‌ای وزارت امور خارجه، در این نشست با بیان اینکه ما وظیفه داریم در مسیر آرمان‌های امام خمینی(س) تلاش کنیم، گفت: کار سی و پنجمین سالگرد بزرگداشت امام خمینی(س) در وزارت امور خارجه کلید خورده و خوشبختانه تکلیف شاکله کار مشخص است و نمایندگی‌های ما بر اساس مکاتباتی که انجام شده، توجیه هستند.

وی با تأکید بر  اینکه اهمیت مراسم  امسال بیش از سال‌های گذشته است، افزود: مسأله فلسطین جزء موضوعات اساسی مورد اهتمام حضرت امام پیش از پیروزی انقلاب و بعد از آن بوده و خوشبختانه در مسیر آرمان امام، مسأله فلسطین تبدیل به مسأله اول جهان اسلام و حتی مسأله اول دنیا و نظام بین‌المللی شده است. جمهوری اسلامی ایران سالیان طولانی پرچمدار مسأله فلسطین بوده و امام بنیانگذار این بنای محکم و این اندیشه و آرمان آزادی فلسطین و به عبارتی رفع اشغال از این سرزمین مقدس بوده است.

کنعانی با بیان اینکه امسال تمرکز بر مسأله فلسطین اهمیت ویژه‌ای پیدا کرده است، اظهار کرد: مراسم امسال بزرگداشت امام خمینی(س) ان شاء الله کمک کند به اینکه این انرژی که هم در جغرافیای فلسطین و هم در فضای منطقه‌ای و بین‌المللی وجود دارد، در مسیر آزادسازی فلسطین این انرژی مضاعف شود و تحرک جدیدی در مسیر و آرمان فلسطین ایجاد کند.

بر اساس این گزارش، محمدرضا عبداللهی، دبیر ستاد خارجی بزرگداشت امام خمینی(س) و معاون بین الملل مؤسسه تنظیم و نشر آثار حضرت امام نیز در این نشست گفت: هماهنگی و هم افزایی با وزارت امور خارجه، سازمان فرهنگ و ارتباطات و کلیه نهادها و سازمان‌های مرتبط با بزرگداشت امام خمینی(س) در دستور کار قرار دارد. بهره‌مندی از ظرفیت حضور میهمانان خارجی و توسعه ارتباطات با آنها پس از برگزاری این رویداد به عنوان سفرای اندیشه و آرمان حضرت امام از اهداف بلند مدت ما است.

وی افزود: معرفی ترجمه آثار حضرت امام به زبان‌های مختلف، حضور در فضای مجازی و سایت‌های غیرفارسی  پرتال امام خمینی(س)، برگزاری پویش‌ها و مسابقات دلنوشته نویسی، خاطره نویسی، شعر و تولید کلیپ‌های کوتاه در حجم‌های متنوع با موضوع فلسطین، قدس و ایجاد شبکه محبان حضرت امام در داخل و خارج از کشور با توجه به جامعه مخاطب جهانی، در پرتو وعده‌های صادق و آینده نگرانه ایشان از دیگر فعالیت‌ها و برنامه‌های این دوره خواهد بود.

به اشتراک گذاری این مطلب!

ارسال دیدگاه