اخبار داغ

آیین تجلیل از مدال آوران استان خراسان رضوی؛

هاشمی: اجرای برنامه ملی پیشرفت و آمایش سرزمینی باعث توسعه ورزش کشور می‌شود

هاشمی: اجرای برنامه ملی پیشرفت و آمایش سرزمینی باعث توسعه ورزش کشور می‌شود
وزیر ورزش و جوانان گفت: برگزاری مراسم تجلیل از مدال آوران ورزشی در حرم مطهر رضوی نشان از توجه و نظر ویژه به ورزش و قهرمانان دارد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی دانا؛ کیومرث هاشمی در آیین تجلیل از مدال آوران استان خراسان رضوی که صبح امروز در تالار ولایت حرم رضوی برگزار شد، با تقدیر از دست اندرکاران این برنامه گفت: این اولین بار است که مراسم تجلیل از مدال آوران ورزشی در حرم مطهر رضوی برگزار می شود که نشان از توجه و نظر ویژه آستان قدس رضوی و نظام به ورزش و قهرمانان دارد که این موضوع قابل تقدیر است.

وی با بیان این که نگاه کلان نظام توجه به قهرمانان و ورزشکاران است، به دیدار قهرمانان با مقام معظم رهبری اشاره کرد و افزود: عنایت مقام معظم رهبری به ورزش و قهرمانان ورزشی و موضوعات فرهنگی ورزش ویژه است و ایشان بارها از افتخار آفرینی قهرمانان ورزشی تشکر کردند.

وزیر ورزش و جوانان گفت: تنها دو جا در دنیا سرود ملی هر کشور نواخته می شود که یکی زمانی است که رییس جمهور هر کشور به کشور دیگری سفر می کند و دیگری پای سکوی قهرمانان ورزشی هر کشور است که این نشان از ظرفیت خوب ورزش دارد و ما مصمم هستیم که با عنایات مقام معظم رهبری و رییس جمهور و با مجموعه تلاش های مجموعه ورزش کشور این مسیر را ادامه دهیم و دل مردم را شاد کنیم.

هاشمی همچنین به دیدار تیم ملی فوتسال با مقام معظم رهبری و تجلیل از قهرمانان ورزشی با حضور رییس جمهور اشاره و مجدد به نگاه ویژه نظام به ورزش و قهرمانان اشاره کرد و گفت: پاداش قهرمانان در این مراسم تقدیم شد و نکات خوبی توسط رئیس جمهور بیان شد که نقشه راه ما خواهد بود.

وزیر ورزش و جوانان با بیان این که ۲ برنامه مهم برای ریل گذاری ورزش کشور در دستور کار داریم به آمایش سرزمینی ورزش کشور به عنوان بکی از این دو برنامه اشاره کرد و گفت: ۹ دستگاه عضو شورای عالی ورزش هستند و در راستای توسعه ورزش گام بر می دارند که راستای طرح آمایش سرزمینی مصمم هستیم وظایف هر دستگاهی در حوزه توسعه ورزش مشخص شود.

وی تصریح کرد: به عنوان یک کارشناس ورزش کشور عرض می کنم که خدمات زیادی در زیر ساخت های ورزش کشور پس از انقلاب انجام شده که ۹۵ هزار زیر ساخت ورزشی در این طرح نقطه زنی شده و امیدواریم تا ۱۱۰ هزار مکان برسد که پس از ثبت رسمی آنها برنامه های ما شروع می شود که مثلا در هر استان و شهری چه ورزش ها و نیروی انسانی نیاز است که آن رشته توسعه پیدا کند که در بخش ورزش همگانی هم به همین شکل است.

وی توضیح داد: در آمایش سرزمینی ورزش مشخص خواهد شد که هر استان، شهر یا روستایی به چه رشته های ورزشی نیاز دارد و شاید نیازی نباشد تا پنجاه هیات ورزشی در آن فعالیت داشته باشد و فقط در همان رشته هایی که استعداد و نیاز دارد باید توسعه داشته باشد.

هاشمی با بیان این که با اجرای این برنامه مسیر ورزش قهرمانی و همگانی کشور روشن خواهد شد، افزود: عدالت ورزش یعنی همین آمایش سرزمین و به عبارتی هر امکاناتی آن جایی که نیاز است مصرف می شود.

وزیر ورزش و جوانان همچنین از برنامه ملی پیشرفت ورزش کشور به عنوان دومین برنامه کلان وزارت ورزش و جوانان یاد کرد و افزود: این برنامه در راستای مشخص شدن تکلیف دستگاه های مختلف ورزش کشور انجام می شود و وزارت ورزش و جوانان به عنوان سیاست گذار حوزه ورزش خاهد بود و تاکید رییس جمهور نیز بر این است تا این برنامه هر چه زودتر اجرا شود.

وی همچنین به ارزش های فرهنگی در ورزش تاکید کرد و گفت: هر اقدام ما باید پیوست فرهنگی داشته باشد و امیدواریم با اجرای این برنامه ها مسیر پیشرفت ورزش و موضوعات فرهنگی آن سریعتر صورت پذیرد.

به اشتراک گذاری این مطلب!

ارسال دیدگاه