اخبار داغ

با شکست تلخ کیانی؛

تکواندو قهرمانی آسیا| کسب 2 نشان برنز برای کاروان ایران در روز نخست

تکواندو قهرمانی آسیا| کسب 2 نشان برنز برای کاروان ایران در روز نخست
روز نخست رقابت‌های تکواندو قهرمانی آسیا با کسب دو مدال برنز برای نمایندگان کشورمان به پایان رسید.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی دانا؛ روز نخست بیست‌وششمین دوره مسابقات تکواندو قهرمانی آسیا، امروز (پنجشنبه - 27 اردیبهشت ماه) در شهر دانانگ کشور ویتنام با کسب دو مدال برنز سعیده نصیری و متین رضایی و حذف عجیب ناهید کیانی پیگیری شد.

در وزن 46- کیلوگرم بانوان، سعیده نصیری در نخستین دیدار خود 2 بر صفر و با نتایج 16 بر 3 و 12 بر صفر از سد تکواندوکار مغولستان عبور کرد. او در مرحله یک چهارم نهایی نیز در دو راند و با نتایج 2 بر یک و 5 بر 2 روکا اوکاموتو از ژاپن را شکست داد، اما در مرحله نیمه نهایی در دو راند و با نتایج 7 بر 5 و 5 بر 2 مغلوب وانگ نماینده چین شد و با مدال برنز به کار خود پایان داد.

متین رضایی در وزن 63- کیلوگرم، ابتدا دو بر صفر ساروکا از ژاپن را برد و در مرحله یک چهارم نهایی در دو راند و با نتایج 5 بر 3 و 14 بر 5 از سد ذکریا قالی از عربستان گذشت. رضایی در مرحله نیمه نهایی نیز در دیداری نزدیک مقابل جانگ جون دارنده مدال برنز المپیک توکیو و یک مدال طلا و نقره جهان 2 بر صفر و با نتایج 5-5 و 10 بر 12 شکست خورد و از حضور در دیدار نهایی بازماند و به مدال برنز رسید.

نتیجه عجیب رقابت‌های امروز حذف ناهید کیانی قهرمان دوره گذشته آسیا در نخستین مبارزه خود در رقابت‌های وزن 53- کیلوگرم بود. کیانی که سید یک جدول 14 نفره این وزن بود، پس از استراحت در دور نخست به مصاف جونگ نماینده تایلند رفت و در دور راند متوالی و با نتایج 3 بر یک و 2 بر یک مغلوب حریف خود شد تا قهرمان جهان و المپین تکواندو ایران وداعی زودهنگام با مسابقات داشته باشد.

به اشتراک گذاری این مطلب!

ارسال دیدگاه