اخبار داغ

مزارع مردم آسیب دیده است؛

وزیر کشور: خسارات سیلاب مشهد را حل و فصل می‌کنیم

وزیر کشور: خسارات سیلاب مشهد را حل و فصل می‌کنیم
وزیر کشور، گفت: به جز چند نفری که در سیل مشهد جان خود را از دست دادند، فقط کمی از مزارع مردم آسیب دیده که جمع‌بندی کرده و این خسارات را حل و فصل می‌کنیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ احمد وحیدی در جلسه ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران استان خراسان رضوی که با حضور استاندار خراسان رضوی و مدیران دستگاه‌های اجرایی مرتبط در استانداری خراسان رضوی برگزار شد، اظهار داشت: خانواده جان‌باختگان سیل مشهد تسلیت می‌گویم متاسفانه در این حادثه شاهد فوت 5 شهروند در مشهد و 2 شهروند در فریمان بودیم و تنها حادثه تاسف بار این سیل جان‌باختن این شهروندان بود البته مزارع کشاورزی و منازل شهروندان نیز آسیب دیده است که با جمع‌بندی میزان خسارات موضوع را حل و فصل خواهیم کرد.

وی افزود: تنها دو محله مشخص در مشهد دچار آسیب شده و شاهد پراکندگی نیستیم و به سرعت آب و گل تخلیه شد، لذا باید منازل آسیب‌دیده و تجهیزات را حل و فصل کنیم، ضمن اینکه آب برق و گاز تعدادی از روستاهایی که قطع است تا امروز وصل خواهد شد.

وزیر کشور ادامه داد: غیر از تلفات جانی باید در خصوص خسارات مالی چاره‌جویی کنیم، چرا که 3 نفری که در منزل بودند و جان خود را از دست دادند تنها بودند، باید در محله‌های فرسوده وضعیت سازه‌های ناپایدار حل و فصل شود.

وحیدی تاکید کرد: ضمن برنامه‌ریزی برای پیشگیری از حوادث احتمالی در روز‌های آینده و حل مشکلات ایجاد شده باید در نواحی که هشدار دریافت کرده‌اند، بازدید‌های میدانی انجام، دستورات لازم صادر و ستاد‌های بحران تشکیل شود و محل انتقال آب‌ها نیز باز شود و سازه‌های دچار مشکل تخلیه موقت شوند.

به اشتراک گذاری این مطلب!

ارسال دیدگاه