اخبار داغ

پایان آخرین سفر رئیس جمهور به خراسان جنوبی با بدرقه باشکوه مردم

پایان آخرین سفر رئیس جمهور به خراسان جنوبی با بدرقه باشکوه مردم
پیکر مطهر آیت الله شهید سید ابراهیم رئیسی پس از تشییع باشکوه و تاریخی در شهر بیرجند، برای تشییع و تدفین به شهر مقدس مشهد منتقل شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ مردم خراسان جنوبی امروز پنجشنبه سوم خرداد اجتماع هزاران نفری را در تشییع و وداع با پیکر رئیس جمهور شهید و ۲ تن شهدای خدمت در میدان جانبازان و خیابان‌های اطراف رقم زدند.

هواپیمای حامل پیکر آیت الله رئیسی و ۲ تن از همراهان صبح امروز در فرودگاه بین المللی شهید کاوه بیرجند، جایی که شهید جمهور ۸۸ روز قبل آخرین بار وارد این استان شد، به زمین نشست.

پیکر آیت الله رئیسی در میان حزن و اندوه مسئولان و مقامات استانی با همراهی شماری از اعضای دولت از جمله وزرای تعاون، کار و رفاه اجتماعی و فرهنگ و ارشاد اسلامی، شخصیت‌ها و مهمانان کشوری مورد استقبال قرار گرفت و پس از ادای احترام به سمت مسیر تشییع در شهر بیرجند منتقل شد.

پیکر مطهر شهید آیت الله رئیسی و یاران شهیدش صبح امروز /پنجشنبه/ سوم خردادماه از ساعت ۷:۳۰ دقیقه صبح از محل میدان جانبازان تا تقاطع بلوار شهید صیاد شیرازی بدرقه و تشییع شد.

خراسان جنوبی‌ها با تشییع تاریخی و حضور بی سابقه و کم نظیر در میدان جانبازان و بلوار پاسدران با منتخب خستگی‌ناپذیر خود در قوه مجریه و ششمن مجلس خبرگان رهبری برای آخرین بار وداع با شکوه کردند.

مردم خراسان جنوبی امروز با حضور میلیونی خود قابی ماندگار را در تاریخ رقم زدند؛ تشییعی تاریخی با مردی خستگی‌ناپذیر را به نمایش گذاشتند؛ کودک و نوجوان و جوان، پیر و سالخورده‌، مرد و زن در غم از دست دادن رئیس جمهوری که از جنس مردم بود اشک ریختند و از هر قشری با داغی که بر دلشان نشسته بود، سنگ تمام گذاشتند.

دقایقی پیش پیکر مطهر آیت الله رئیسی و ۲ تن از همراهانشان شهیدان رحمتی، استاندار آذربایجان شرقی و سردار موسوی سر تیم حفاظت رئیس جمهور از طریق فرودگاه بین المللی بیرجند به شهر مقدس مشهد منتقل شد.

بالگرد حامل آیت‌ الله سید ابراهیم رئیسی خادم‌الرضا (ع) و هشتمین رئیس جمهوری اسلامی ایران عصر یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ در مسیر بازگشت از آیین افتتاح سد «قیز قلعه‌سی» به تبریز، در منطقه «ورزقان» استان آذربایجان شرقی دچار سانحه شد و رئیس جمهور به همراه تمامی همراهان، همزمان با شب ولادت امام رئوف علی ابن موسی الرضا (ع) به مقام رفیع شهادت نایل آمدند.

آیت الله سید محمدعلی آل‌ هاشم، نماینده ولی‌ فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه، مالک رحمتی استاندار آذربایجان شرقی، سردار سید مهدی موسوی فرمانده یگان حفاظت رئیس‌ جمهور، محافظان و خدمه پرواز نیز در این سانحه به شهادت رسیدند.

همانطور که مسئولان عنوان کردند علت انتخاب بیرجند برای مراسم وداع و تشییع این است که آیت‌ الله رئیسی علاوه بر سه دوره نماینده مردم خراسان جنوبی در مجلس خبرگان رهبری، به این استان تعلق خاطر داشت و آن را بارها در سخنانش مطرح کرده بود، مردم خراسان جنوبی نیز به خادم ملت، علاقه و ارادت خاصی دارند.

پیکر مطهر آیت‌ الله رئیسی بعد از تشییع در بیرجند ظهر امروز به مشهد مقدس منتقل و در حرم مطهر امام رضا (ع) به خاک سپرده می‌شود.

آیت الله سید ابراهیم رئیس‌الساداتی متولد ۲۳ آذر ۱۳۳۹ شهر مقدس مشهد است که هشتمین رئیس‌ جمهوری اسلامی ایران و نماینده مردم خراسان جنوبی در مجلس خبرگان رهبری بود و در دوران ریاست جمهوری چهار بار به این استان سفر کرد.

به اشتراک گذاری این مطلب!

ارسال دیدگاه