اخبار داغ

دانا گزارش می‌دهد؛

گزارش بازار سرمایه سه شنبه 19 تیر/ افت ۴ هزار واحدی شاخص کل

گزارش بازار سرمایه سه شنبه 19 تیر/ افت ۴ هزار واحدی شاخص کل
شاخص کل بورس در پایان معاملات امروز سه شنبه 19 تیرماه با افت ۴ هزار و ۲۷۸ واحدی به ۲ میلیون و ۲۱۷ هزار واحد رسید.

به گزارش خبرنگار اقتصادی شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ شاخص کل بورس در پایان معاملات امروز (سه شنبه، ۱۹ تیرماه) با افت ۴ هزار و ۲۷۸ واحدی (۴۲۷۸.۷۷) به ۲ میلیون و ۲۱۷ هزار واحد (۲,۲۱۷,۰۲۰.۵) رسید.

از دیگر تغییرات شاخص‌های بورس می‌توان به افت ۳۲۶ واحدی (۳۲۶.۷۹) شاخص کل هم‌وزن اشاره کرد که به ۷۰۹ هزار و ۷۰۶ واحد (۷۰۹,۷۰۶.۵) رسیده است.

همچنین حجم معاملات امروز ۷.۷۸ میلیارد سهم بود که طی ۲۶۱,۷۳۶ معامله دادوستد شد و ارزش کل این معاملات نیز به ۵۱,۰۳۳.۸۱۹ میلیارد ریال رسید.

ارزش کل بازار بورس نیز بالغ بر ۷۴,۶۶۵,۷۵۶.۸۹۸ میلیارد ریال شد.

بیشترین اثر مثبت بر دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نماد معاملاتی فارس شد و در مقابل نمادهای معاملاتی شپنا، وبملت، خودرو، فولاد، شتران و بوعلی با افت خود مانع افزایش بیشتر نماگر بازار سهام شدند.

در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله ۳ میلیارد و ۹۲۹ میلیون ورقه به ارزش ۶۸ هزار و ۴۷۹ میلیارد تومان (۶۸,۴۷۹.۲۳۵) در ۲۱۵ هزار نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) ۱۵۴ و احد افت کرد و در ارتفاع ۲۲ هزار و ۸۴۵ واحد (۲۲,۸۴۵.۲۱) قرار گرفت.

در این بازار هم امروز بیشترین اثر منفی بر شاخص به نام نمادهای معاملاتی بپاس، آریا، مارون، شگویا، هرمز و زاگرس شد و در مقابل نمادهای معاملاتی آریان بیشترین اثر مثبت را بر این شاخص به نام خود ثبت کردند.

به اشتراک گذاری این مطلب!

ارسال دیدگاه