اخبار داغ

فراخوان وزیر دفاع اوکراین برای حضور اوکراینی‌های اروپا در لژیون جدید

فراخوان وزیر دفاع اوکراین برای حضور اوکراینی‌های اروپا در لژیون جدید
وزیر دفاع اوکراین از هموطنان خود در سراسر اروپا خواست تا برای یک لژیون اوکراینی در لهستان –در همسایگی اوکراین– ثبت‌نام کنند و آن را گامی کلیدی در بهبود آمادگی جنگی با کمک غرب توصیف کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نظر می‌رسد ایجاد این واحد، بخشی از توافق امنیتی با لهستان، ابزاری برای تقویت صفوف ارتش اوکراین در برابر نیروهای روسیه است. ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین این توافق را دوشنبه در ورشو اعلام کرد.

اوکراین با وجود کمک قابل توجه متحدان غربی خود و از سرگیری کمک‌های ایالات متحده پس از یک وقفه چند ماهه به دلیل اختلافات در کنگره، همچنان در حال مقابله با روسیه‌ای است که تعداد پرسنل و تسلیحات بیشتری دارد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، تاکنون کی‌یف چندین طرح را برای حفظ و افزایش سطح پرسنل در نیروهای مسلح خود ابداع کرده است، از جمله تصویب قانون بسیج نیرو در ماه آوریل که سن سربازی را از ۲۷ به ۲۵ سال کاهش می‌دهد و راه‌های فرار مردانی را که از سربازی اجتناب می‌کنند، می‌بندد.

رستم اومروف، وزیر دفاع اوکراین گفت این طرح همچنین مدرن‌ترین و پیچیده‌ترین سخت‌افزار موجود از شرکای غربی کی‌یف را در اختیار نظامیان اوکراینی قرار می‌دهد.

به اشتراک گذاری این مطلب!

ارسال دیدگاه