رژیم اسرائیل را تحریم کنید
[

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛شماری از سران و مقامات پیشین برخی کشورهای آمریکای لاتین خواستار تحریم رژیم صهیونیستی و محکومیت این رژیم ازسوی مجامع بین المللی شدند.

به نوشته روزنامه «الشرق الاوسط »به نقل از خبرگزاری فلسطینی «وفا» روسای جمهور، وزرای خارجه و برخی مقامات سیاسی  و فرهنگی اسبق کشورهای آمریکای لاتین خواستار تحریم رژیم اسرائیل جهت عقب نشینی از طرح اشغال بخش هایی از کرانه باختری شدند.

در بین امضا کنندگان این نامه دو رئیس جمهور پیشین برزیل، رئیس جمهور سابق بولیوی، کلمبیا، اکوادور، پاراگوئه و همچنین برنده جایزه صلح نوبل از آرژانتین وچند تن دیگر مشاهده میشود.

 در نامه امضا شده از سوی این مقامات سابق آنها خواستار بازگشت مجدد کمیته ضد تبعیض نژادی و رفع مصونیت اسرائیل شدند  زیرا این رژیم بطور سیستماتیک  و با حمایت مستقیم «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا، قوانین بین المللی را نقض می کند.

مقامات پیشین کشورهای آمریکای لاتین اقدام اخیر اسرائیل و جنایت علیه مردم فلسطین  را غیرقانونی  و بی سابقه خوانده و آن را محکوم کردند.  آنها افزودند که معامله قرن منجر به تقویت نقض آشکار حقوق بین المللی از سوی رژیم اسرائیل می شود.

گروهی دیگر از سران سابق کشورهای دنیا نیز از رهبران کشورهای اروپایی خواسته‌اند رژیم صهیونیستی را برای عدم اجرای طرح اشغالگرانه‌اش در کرانه باختری تحت فشار قرار دهند.  گروه موسوم به «The Elders» که در سال ۲۰۰۷ توسط «نلسون ماندلا» پایه‌گذاری شده در نامه‌ای به رهبران فرانسه، آلمان، انگلیس و اتحادیه اروپا نوشته‌اند که آنها باید تأکید کنند که «الحاق» (اشغال) بخش‌هایی از کرانه باختری تبعات اقتصادی و سیاسی منفی برای رژیم صهیونیستی خواهد داشت.

«بنیامین نتانیاهو»، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی پیش از این قرار بود در چهارشنبه‌ای که گذشت (۱ جولای) بخش‌هایی از کرانه باختری را در راستای طرح «معامله قرن» آمریکا رسماً اشغال کند. با وجود این، کابینه رژیم صهیونیستی روز چهارشنبه اعلام کرد که پیشبرد این طرح به تأخیر افتاده است. رژیم صهیونیستی گفت در حال نهایی کردن جزئیات این طرح با کاخ سفید است.

صدها هزار اسرائیلی در شهرک‌هایی یهودی‌نشین که رژیم صهیونیستی بعد از جنگ ۱۹۶۷ و اشغال سرزمین‌های فلسطینی در کرانه باختری و شرق بیت‌المقدس ساخته است سکونت دارند.

, شبکه اطلاع رسانی راه دانا,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
]
برخی مقامات ارشد پیشین کشورهای آمریکای لاتین طی نامه ای خواستار تحریم رژیم صهیونیستی جهت دست کشیدن از طرح اشغال بخش‌هایی از کرانه باختری شدند.