نرخ رشد اقتصادی در سال گذشته ۵ درصد بود

رئیس بانک مرکزی اعلام کرد براساس گزارش بانک جهانی، بالاترین نرخ رشد اقتصادی سال ۲۰۲۳متعلق به ایران بوده است.


اولویت استفاده از ظرفیت های قانونی گمرکی و مالیاتی برای خوش حسابان

وزیر امور اقتصادی و دارایی طی سخنانی در جمع مدیران برتر بخش خصوصی و منتخبین طرح تراز، اعلام کرد، از این پس، فعالان و بنگاه های اقتصادی خوش حساب، در اولویت استفاده از ظرفیت ها و تسهیلات قانونی در امور …


اظهارات اقتصادی ۵ نامزد ریاست جمهوری در روز ششم رقابت‌ها

در ششمین روز رقابت‌های انتخابات، ۵ نفر از نامزدهای ریاست جمهوری به بیان نقطه نظرات خود در حوزه‌های اقتصادی اعم از مسکن، بورس، خودرو، ارز، امنیت غذایی، معیشت و صنعت دیجیتال برای راهگشایی در تحریم‌ها پرداختند.


افزایش ۵۷ درصدی تجارت بدون نفت ایران در دولت سیزدهم/ رشد ۴۰ درصدی صادرات غیرنفتی

رئیس کل گمرک ایران از رشد ۴۰ درصدی صادرات غیرنفتی در دولت سیزدهم خبر داد و گفت: تجارت بدون نفت ایران از ۷۴ میلیارد دلار در سال ۱۳۹۹ با ۵۷ درصد افزایش به ۱۱۶ میلیارد دلار در سال ۱۴۰۲ رسیده …


منظور در واکنش به پزشکیان: تورم در دولت شهید رئیسی کاهشی شد

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور با اعلام اینکه نرخ تورم در دولت دوازدهم از ۸.۹ درصد در تیرماه ۱۳۹۶ به ۴۴.۲ درصد در تیرماه ۱۴۰۰ رسید، اعلام کرد: روند صعودی نرخ تورم در دولت شهید رئیسی کاهشی شد.


تداوم اجرای کالابرگ مورد تاکید رئیس جمهور شهید بود/ اجرای طرح در قالب جدید

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اعلام اینکه دولت به دنبال اجرای طرح کالابرگ الکترونیکی به شیوه جدید است، گفت: یکی از تاکیدات رئیس جمهور شهید تداوم اجرای طرح کالابرگ بود که دستور بازطراحی آن را برای اجرا داده …


یارانه ۴۰۰ هزار تومانی ۳ دهک اول واریز شد

طبق اعلام سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها، یارانه ۴۰۰ هزار تومانی به حساب سرپرستان ۳ دهک کم‌درآمد واریز شد‌.


یارانه پنهان ۱۱۶ میلیاردی در بودجه بندی سال 1403

در حالیکه در جداول پیوست بودجه ۱۴۰۳ رقمی معادل ۱۱۶ میلیارد یورو به عنوان یارانه پنهان گنجانده شده،‌ که در صورت ازادسازی این یارانه انرژی، یارانه ریالی نقدی ۵ میلیون تومانی به هر ایرانی تعلق خواهد گرفت.


چرا این‌بار قطعنامه علیه ایران ثبات بازار ارز را به‌هم نزد؟

عضو اتاق بازرگانی ایران گفت: بانک مرکزی با تدوین و اجرای سیاست‌های ویژه خود می‌تواند به‌خوبی انتظارات تورمی را مهار کند و این مقطع حساس را پشت‌سر بگذارد.


مطالبه 5 اولویت اقتصادی در مسیر دولت چهاردهم

در آستانه برگزاری انتخابات ۱۴۰۳، پنج مطالبه و مسئله اولویت دار در کشور وجود دارد که دولت قبل قدم‌هایی برای حل آن برداشته و لازم است این مسیر توسط دولت چهاردهم ادامه یابد.