جو بایدن به سرطان مبتلا شده است

news-details
رییس جمهور آمریکا اعلام کرد مبتلا به بیماری سرطان است، ولی کاخ سفید بلافاصله به این اظهارات واکنش نشان داد.
[

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ جو بایدن، رییس جمهور آمریکا در یک سخنرانی فاش کرد که از بیماری سرطان رنج می‌برد. پس از این اظهارات کاخ سفید بلافاصله در بیانیه اعلام کرد که منظور بایدن درمان سرطان پوست وی است که قبل از پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری و از سال قبل روند درمانی آن آغاز شده است.

, شبکه اطلاع رسانی راه دانا,

پایگاه خبری نیویورک پست در گزارشی در این باره نوشته است: این اظهارات در نشستی که قرار بود بایدن در مورد گرمایش جهانی هوا و مشکلات زیست محیطی سخنرانی کنند برای همگان شوکه کننده بود.

,

رییس جمهور آمریکا قرار بود در این نشست در مورد گاز‌های گلخانه‌ای و انتشار آن‌ها از پالایشگاه‌های نفت و تاثیر این گاز‌ها بر گرمایش زمین سخنرانی کند.

,

بایدن در بخشی از سخنرانی خود در مورد همین گاز‌های گلخانه‌ای گفت: به همین دلیل است که من و بسیاری از افراد دیگری که من با آن‌ها بزرگ شده ام امروز مبتلا به سرطان شدیم  و به همین خاطر است که برای مدتی طولانی ایالت دلاور بالاترین آمار ابتلا به سرطان را در کشور داشت.

,

اندرو بیتس، سخنگوی کاخ سفید در واکنش به این اظهارات رییس جمهور آمریکا گفت: جو بایدن سرطان پوست غیرملانوما دارد که پیش از روی کار آمدنش به ریاست جمهوری درمان شده است.

,

اظهارات بایدن در حالی با واکنش سریع کاخ سفید مواجه شده است که رییس جمهور آمریکا برای اعلام خبر بیماری سرطان خود از زمان فعل حال استفاده کرده است.

,

در همین حال بسیاری حتی در داخل آمریکا نیز این گفته بایدن را نقد کرده اند. مایکل مالیس، نویسنده آمریکایی در توئیتی نوشته: نگرانی بیماری سرطان بایدن نباشید. او با یک پزشک ازدواج کرده است.

,

این توئیت به مدرک دکترای افتخاری جیل بایدن که در سال ۲۰۰۷ از سوی وزارت آموزش و پرورش آمریکا به وی اعطا شده اشاره دارد.

انتهای پیام/
 

,
,
,
]
  • برچسب ها
  • #
  • #
  • #
  • #
  • #

به اشتراک گذاری این مطلب!

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

نظرات