اخبار داغ

رئیس‌کل سازمان امور مالیاتی کشور اعلام کرد؛

افزایش حمایت نظام مالیاتی برای رشد تولید در سال جدید

افزایش حمایت نظام مالیاتی برای رشد تولید در سال جدید
رئیس‌کل سازمان امور مالیاتی کشور گفت: براساس رویکرد حمایت از مشاغل کوچک و حمایت از تولید، کاهش هفت درصدی نرخ مالیات واحدهای تولیدی در قانون بودجه سال جدید گنجانده شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از سازمان امور مالیاتی کشور؛ داود منظور با اشاره به رویکرد مردمی سازی مالیات مبتنی بر عدالت مالیاتی و حمایت از تولید افزود: پیشنهاد دولت در لایحه بودجه تقدیمی به مجلس شورای اسلامی، کاهش نرخ مالیات واحدهای تولیدی به میزان هفت درصد (براساس بند م تبصره ۶ قانون بودجه ۱۴۰۲) بود که این به معنای کمک به رشد تولید است.

وی ضمن تاکید بر اینکه وصول مالیات باید بر اساس قانون و رعایت ملاحظات اقتصادی و اجتماعی در راستای خدمت رسانی به مردم باشد، گفت: تصویب این موضوع به رأی نمایندگان در مجلس شورای اسلامی بر می‌گردد و ما مجری قانون خواهیم بود. حمایت از رشد تولید در چارچوب اجرای فرمایشات رهبر معظم انقلاب یک اصل مهم برای نظام مالیاتی است.

منظور، درباره مالیات ستانی از شرکت‌ها و نهادهای دولتی عنوان کرد: همه فعالان اقتصادی اعم از خصوصی و دولتی که فعالیت اقتصادی دارند، طبق قانون مشمول مالیات هستند و در این زمینه تمکین می‌کنند.

وی با اشاره به عملکرد یک ساله سازمان امور مالیاتی درباره تحقق شعار سال به عنوان یک راهبرد مهم سازمانی، خاطرنشان‌کرد: کمک به رشد تولید و حمایت از تولیدکنندگان از اهداف و کارویژه های همه ارکان دولت و مجلس بوده و یکی از شاخص‌های نظام مالیاتی در دوره تحول آفرینی محسوب می‌شود.

این مقام مسؤول ادامه‌داد: سازمان امور مالیاتی کشور مجری قانون بوده و فصل الخطاب برای ما قانون است، هر جایی که قانون اشاره به اخذ مالیات کرده است ما مکلف به وصول آن هستیم و در مواردی که دارای معافیت قانونی است امکان مطالبه آن وجود ندارد، به‌عنوان مثال فعالیت‌های کشاورزی از معافیت ماده ۸۴ قانون مالیات‌های مستقیم استفاده می‌کنند و از مالیات معاف هستند.

به اشتراک گذاری این مطلب!

ارسال دیدگاه