اخبار داغ

مجید عشقی:

صندوق سرمایه گذاری بازنشستگی وارد بازار سرمایه می شود

صندوق سرمایه گذاری بازنشستگی وارد بازار سرمایه می شود
رییس سازمان بورس از ورود صندوق سرمایه گذاری بازنشستگی به بازار سرمایه در روزهای اتی خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ صبح امروز سه‌شنبه (۱۶ خرداد ماه) مراسم افتتاحیه پانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت مالی (بورس، بانک، بیمه، مالیات، و گمرک) در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی جمهوری اسلامی ایران برگزار شد. این نمایشکاه تا ۱۹ خرداد - به مدت چهار روز - دایر خواهد بود.

مراسم افتتاحیه با حضور رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار، رئیس سازمان توسعه تجارت ایران، مدیرعامل شرکت فارابی، مدیرعامل فولاد مبارکه اصفهان، رئیس بیمه مرکزی، معاون امور بانکی و بیمه‌ای و شرکت‌های دولتی وزارت امور اقتصاد و دارایی، رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس، وزیر امور اقتصاد و دارایی و اصحاب رسانه برگزار خواهد شد.

ورود صندوق سرمایه‌گذاری بازنشستگی به بازار سرمایه تا چند روز آینده

مجید عشقی در نمایشگاه صنعت مالی ایران گفت: سواد مالی یکی از مؤلفه‌های بسیار مهم در قرن حاضر است و ما هم در بازار سرمایه برای اولین بار برای ارتقای سواد مالی مرکز افکار سنجی را راه اندازی کرده‌ایم و براساس نتایج آن برای ارتقای سواد مالی برنامه ریزی می‌کنیم.

وی ادامه داد: در صنعت مالی بخش خصوصی جایگاه ویژه ای دارد و بخش عمده خدمات بازار سرمایه توسط بخش خصوصی اداره می‌شود و اگر بخواهیم وضعیت را با ١٠ سال گذشته مقایسه می‌کنیم می‌بینیم که در بخش کارگزاری در دهه گذشته ١٠ کارگزاری برتر کارگزاری بانکی هستند اما امروز کارگزاری بخش خصوصی این جایگاه را گرفته‌اند.

رئیس سازمان بورس با بیان اینکه در چند سال گذشته اکثر نوآوری‌ها در صنعت مالی توسط بخش خصوصی انجام شده‌است، گفت: معتقدم که افزایش مشارکت مردم و مردمی‌سازی اقتصاد کشور تنها راه تحول رشد تولید در کشور است و از این یکی از کارویژه ما پذیرش بخش خصوصی در بازار سرمایه است تا به رشد تولید کمک کنیم.

معاون وزیر اقتصاد افزود: به انتشار اوراق بدهی شرکتی تاکید داریم از این رو سال گذشته انتشار این اوراق به سه برابر رسید که امسال هم انتشار اوراق بدهی شرکتی را برای تأمین مالی تولید افزایش می‌دهیم و در دو ماه گذشته حجم بالایی موافقت اصولی بخش خصوصی صادر کردیم و هر هفته یک بخش خصوصی در بازار سرمایه عرضه اولیه کرده ایم.

عشقی تاکید کرد: کارویژه ما تأمین مالی بخش خصوصی در بازار سرمایه است و مسیر سبز تأمین مالی برای شرکت‌های معتبر را تعریف کرده‌ایم و فرایند اکثر مجوزهای تأمین مالی و انتشار اوراق بهادار را الکترونیکی کرده‌ایم و در همین نمایشگاه صکوک پلاس را رونمایی می‌کنیم.

رئیس سازمان بورس با اشاره به ورود صندوق جدید بازنشستگی به بازار سرمایه گفت: در روزهای آینده، سه موافقت اصولی برای صندوق‌های سرمایه‌گذاری بازنشستگی تکمیلی صادر خواهد شد که هم در جهت تأمین آینده شاغلین و بازنشستگان است و هم منابع جدید و مستمر و پایدار برای بازار فراهم خواهد کرد.

به اشتراک گذاری این مطلب!

ارسال دیدگاه