اخبار داغ

تعلیق جودو بدون هیچ شرطی برداشته شده؛

میراسماعیلی: ۷ میلیارد بودجه داریم و ۵ میلیارد خرج یک اعزام ماست!

میراسماعیلی: ۷ میلیارد بودجه داریم و ۵ میلیارد خرج یک اعزام ماست!
رئیس فدراسیون جودو گفت: طبق نامه‌نگاری‌ها، تعلیق ۴ ساله جودوی ایران بدون هیچ پیش‌شرطی برای همیشه برداشته شده است.

به گزارش خبرنگار ورزشی شبکه اطلاع‌رسانی دانا؛ آرش میراسماعیلی، رئیس فدراسیون جودو پیرامون رفع تعلیق جودوی ایران اظهار داشت: ۴ سال سخت را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ پشت سر گذاشته‌ایم و خوشبختانه دیروز دوشنبه ۲۷ شهریور ماه تعلیق جودوی ایران به پایان رسید. واقعا در طول این مدت ما پای ارزش‌ها و آرمان‌های نظام انقلاب اسلامی ماندیم. شاید شرایط سختی داشتیم و نوجوانان و جوانان ما در مسابقات بین‌المللی نتوانستند شرکت کنند و از فعالیت‌های بین‌المللی محروم بودند، اما با افتخار سرمان را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ بالا گرفتیم و در این ۴ ساله خانواده جودو اتحاد خود را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ حفظ کردند و در نهایت کارهای بزرگی انجام دادیم.

 

وی در ادامه بیان داشت: ۲ شب پیش تعلیق جودوی ایران بدون هیچ شرط و شروطی به پایان رسید. به عنوان رئیس فدراسیون این موضوع را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ اعلام می‌کنم که تعلیق جودوی ایران به پایان رسیده، هیچ پیش شرطی هم وجود ندارد و تمام مسائل اداری ما در حال انجام شدن است. ما حتی مراحل ثبت نام ملی‌پوشان را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ انجام داده‌ایم چون یک روز فرصت باقی مانده بود. خوشبختانه فدراسیون جهانی هم با ما همکاری‌های لازم را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ داشته و کارت‌های بچه‌های ما جهت حضور در مسابقات صادر شده است.

 

میراسماعیلی درباره اقدامات صورت‌گرفته عنوان داشت: ما در این مدت به زیرساخت‌های جودو توجه کردیم. واقعا تلاش کردیم و توانستیم مسابقات داخلی را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ با پاداش نقدی برگزار کنیم. اردوهای تیم ملی تشکیل شد و در طول محرومیتی که داشتیم با تفاهم‌نامه‌هایی که با برخی از کشورها به امضا رسانده بودیم، موفق شدیم در مسابقات بین‌المللی حضور داشته باشیم. در سال ۱۴۰۲ ما ۵ سفر خارجی در رده سنی نوجوانان، جوانان و بزرگسالان داشتیم.

 

وی راجع به بازی‌های هم‌بستگی کشورهای اسلامی گفت: سال گذشته موفق شدیم در بازی‌های همبستگی کشورهای اسلامی که به میزبانی ترکیه برگزار شد، حضور پیدا کنیم و اتفاقا مدال برنز مسابقات تیمی را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ در این رقابت‌ها به دست آوردیم. روز گذشته هم پس از پایان تعلیق ابوالفضل محمودی، مهدی فتحی‌پور و قاسم باغچقی در بخش مردان و مریم بربط در بخش بانوان با هدایت حسین قمی و تکتم بیدل راهی بازی‌های آسیایی هانگژو شدند و از دوم مهرماه به روی تاتامی خواهند رفت.

 

رئیس فدراسیون جودو در مورد شانس مدال ورزشکارانش در بازی‌های آسیایی ۲۰۲۲ تصریح داشت: به خاطر ۴ سال تعلیق و دوری از میادین بین‌المللی شرایط ما در این دوره از بازی‌ها ویژه و خاص خواهد بود. به هر حال بچه‌های ما به دور از میادین رسمی بودند و حالا در یک جنگ نابرابر قرار خواهند گرفت. باید از ستاد بازی‌های آسیایی تشکر کنم که نگاه ویژه‌ای به مردان و بانوان ما داشتند، اما باید همه بدانند که این نفرات اعزامی به بازی‌های آسیای دست و پا نیستند. ما با تمام تعلیق و مشکلاتی که وجود داشت، اخیرا در وزن 66 کیلوگرم در مسابقات دانشجویان جهان ابوالفضل محمودی را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ داشتیم که عنوان پنجمی را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ کسب کرده است. این اتفاق مهمی برای ما است. مهدی فتحی‌پور، قاسم باغچقی دیگر نمایندگان اعزامی به هانگژو هستند که در این مدت که ما تعلیق بودیم به مسابقات مختلف بین‌المللی اعزام شدند و مدال‌های خوبی کسب کردند.

 

وی در رابطه با وضعیت تنها بانوی جودوکار کشورمان در بازی‌ها تاکید داشت: مریم بربط دختر تاریخ ساز جودوی ایران است. او علیرغم سن کمی که دارد ۵ تا ۶ مدال آسیایی را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ در کارنامه خود رقم زده است، اما شرایط سختی دارد، در هر صورت او نیز مثل سایر جودوکاران به خاطر تعلیق در شرایط خاص و ویژه‌ای تمرین کرده و مسابقه داده است. همه این شرایط را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ می‌دانند اما ما باز هم به درخشش جودوکارانمان در هانگژو امیدواریم.

 

میراسماعیلی درباره انتخاب کیومرث هاشمی به وزارت ورزش و جوانان اذعان داشت: او از جنس ورزش است و فردی ارزشمند برای ورزش کشورمان است. حضور ورزشکاران در ورزش و مدیریت به خاطر سابقه ورزشی است، در واقع قهرمانان را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ کسی به عنوان رئیس یا وزیر نمی‌شناسد. مثلا آرش میراسماعیلی، هادی ساعی، علیرضا دبیر، روح‌الله حسینی و سجاد انوشیروانی را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ به خاطر مدال‌هایشان می‌شناسند؛ نه به خاطر پست و جایگاهی که دارد. البته که در دوره قبلی افرادی بودند که با قهرمانان مشکلاتی داشتند.

 

رئیس فدراسیون جودو در پایان گفت‌وگو با برنامه تلویزیونی صبحانه ایرانی گفت: در طول این ۴ ساله‌ای که تعلیق بودیم، به لطف خدا و کمک خانواده جودو ۱۲ خانه جودو ساختیم. شاید کمتر به چشم آمد، اما ما این کار بزرگ را در استان های مختلف انجام دادیم. آکادمی جودو ایران را در تهران با حضور وزیر ورزش و جوانان افتتاح کردیم. کل بودجه ما تا سال گذشته ۴ میلیارد تومان بوده است، امسال با کلی تلاش ۷ میلیارد تومان شده است. شما حساب کنید با این شرایط اواخر آبان ماه باید ۵۴ نفر را به مسابقات قهرمانی آسیا در رده سنی نوجوانان و جوانان اعزام کنیم. هزینه این نفرات چقدر می شود؟ حداقل ۴ تا ۵ میلیارد هزینه این اعزام است. تیم کاتا آبان ماه با ترکیب ۲۰ نفر به مسابقات جهانی ابوظبی اعزام خواهد شد، شما حساب کنید هزینه این نفرات را با بودجه ای که ما در اختیار داریم.

به اشتراک گذاری این مطلب!

ارسال دیدگاه