اخبار داغ

نامه سرگشاده رئیس سازمان سینمایی خطاب به دولتمردان غربی:

تحریم فرهنگ نشانه گام‌های واپسین یک تمدن در حال سقوط است

تحریم فرهنگ نشانه گام‌های واپسین یک تمدن در حال سقوط است
محمد خزاعی رئیس سازمان سینمایی کشور طی نامه‌ای سرگشاده به تحریم محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و قائم مقام وی از سوی کشورهای غربی واکنش نشان داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از  اداره کل روابط عمومی سازمان سینمایی؛ متن این نامه به این شرح است: «تحریم حاصل عصبانیت نظام سلطه از مدیریت جریان ساز وزیر انقلابی فرهنگ و ارشاد اسلامی ست».

استعمار برای پیشبرد اهداف خود، تنها از طریق سلطه قهری عمل نمی‌کند، بلکه شیوه‌های فکری و فرهنگی را نیز در پیش می‌گیرد تا سلطه خود را نهادینه و دائمی سازد. و می‌کوشند تا با تحریم چهره های شاخص و رسانه‌های اثرگذار در اراده پولادین و اندیشه ناب برخاسته از دین مبین اسلام خللی ایجاد کنند. زهی خیال باطل ...

انگلیس و آمریکا در صدد هستند با تحریم شخصیت هایی همچون وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی آقای دکتر اسماعیلی شکل جدیدی از خوی استعماری را در حوزه فرهنگ، بازتولید کرده و به اعمال سلطه نرم در فضای جامعه بپردازند.

اما، جهان خواهد دید نظام سلطه، همچنانکه، تاکنون، نتوانسته به اهداف نامشروع سیاسی، نظامی و اقتصادی خود در ایران عزیز دست یابد، در حوزه فرهنگ نیز، شکست خواهد خورد چرا که به جامعه قدرتمند با تمدنی چند هزار ساله؛ و ملتی با اعتقاد عمیق به دین اسلام، مکتب اهل بیت(ع)، فرهنگ عاشورا و تاریخ مهدویت از این هجمه ها، گزندی نخواهد رسید.

استعمارگران این بار آشکارا به جنگ اصحاب فرهنگ و رسانه و از همه مهمتر به جنگ اندیشه و خرد ایرانی و اسلامی آمده اند. طبیعی است که اندیشه لیبرالیستی و اومانیستی تحمل رشد و شکوفایی اندیشه دینی و خدامحوری را نخواهد داشت.

ضمن تلاش برای جلوگیری از تبلیغ، ترویج، و تعمیق اندیشه برگرفته از نظام فکری شیعه و میراث ماندگار امامت و ولایت یعنی ولایت فقیه، مروجین و پاسدران این حریم را تحریم و عصبانیت خود را آشکار سازند. به قول شهید دکتر بهشتی ؛ «به آمریکا بگویید از دست ما عصبانی باش و از این عصبانیت بمیر».

بدون تردید، هجمه های ناجوانمردانه به ساحت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ما را مصمم تر از همیشه به سوی قوی تر شدن پیش می برد .

به نظر می رسد تلاش ها و مجاهدت های تاثیرگذار آقای دکتر اسماعیلی و حوزه تحت امرشان در تبیین حقیقت و روایت دستاوردهای فرهنگی و تمدنی ایران عزیز در مقابله با انواع جنگ های ترکیبی، هجمه های مجازی و کمپین های رسانه ای و جریان فراگیر تحریف دشمنان، کارساز واقع شده و ترس به لانه استعمار پیر افتاده است.

پناه بردن به ادبیات تحریم شیوه دولت های بی منطق و مستاصل است. جهان تک قطبی دیگر به پایان رسیده است. اصحاب فرهنگ و هنر هیچ‌گاه تحریم نخواهند شد.

تحریم فرهنگ و هنر نشانه ای از گام های واپسین یک تمدن پوشالی و در حال سقوط است.

این اقدامات ضدفرهنگی نشان می دهد که غرب پس از شکست های مکرر این بار به سراغ حوزه فرهنگ و هنر آمده است. دور نیست که دستاوردهای تمدن نوین ایرانی و اسلامی با گفتمان انقلابی و افق و ادبیات جدید در جهان امروز، فراگیر و ساری و جاری شود. و قله های پیش رو به زودی فتح خواهد شد.

اینک که آقای دکتر اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از مدیران انقلابی و شجاع و آقای هاشمی قائم مقام ایشان با مدیریت جریان ساز و کارنامه درخشان خود مورد غضب دشمنان واقع شده اند همدل و همراه در کنار این عزیزان متعهد می شویم با تمام وجود برای سربلندی و عظمت تمدن، فرهنگ، هنر و سینمای کشورمان مجاهدانه تلاش خواهیم کرد تا با پیشروی در مسیر حقیقت نقشه های نظام استکباری را نقش بر آب سازیم و در این کارزار با پیروی از رهنمودهای مقام معظم رهبری تا رسیدن به وعده الهی (پیروزی حق بر باطل)، به حمایت از جریان انقلاب و نیروهای معتقد و انقلابی خواهیم ایستاد.

به اشتراک گذاری این مطلب!

ارسال دیدگاه