اخبار داغ

گزارش دانا از نشست خبری معاون بین‌الملل سازمان بسیج مستضعفین؛

سومین اجلاس مجمع جهانی مستضعفین ۲۳ آبان‌ برگزار می‌شود

سومین اجلاس مجمع جهانی مستضعفین ۲۳ آبان‌ برگزار می‌شود
کاظمی معاون بین‌الملل سازمان بسیج با اشاره به جنایات آمریکا و رژیم صهیونیستی و لزوم تبیین آن گفت: در همه جنایات بین‌المللی همواره آمریکا نقش‌آفرین بوده است.

به گزارش خبرنگار شبکه اطلاع‌رسانی راه دانا؛ محسن کاظمی، معاون بین‌الملل سازمان بسیج مستضعفین صبح امروز (سه‌شنبه) ۱۶ آبان ماه ۱۴۰۲ در نشست خبری سومین اجلاسیه مجمع جهانی مستضعفین، اظهار داشت: اجلاسیه مجمع جهانی مستضعفین ۲۳ آبان با مشارکت معاونت بین‌الملل وزارتخانه‌ها، ارگان‌ها، دانشگاه‌ها و فعالان عرصه بین‌الملل با شعار «فلسطین محور مقاومت و غزه محور مقاومت» در سازمان بسیج مستضعفین برگزار خواهد شد.

گزارش تصویری/ نشست خبری معاون روابط بین الملل سازمان بسیج مستضعفین

بیانیه محور مقاومت در اجلاسیه مجمع جهانی مستضعفین قرائت خواهد شد

کاظمی افزود: سفرای کشورهای حوزه مقاومت مانند سوریه، لبنان، عراق، فلسطین و یمن برای حضور در این اجلاسیه با هماهنگی وزارت امور خارجه دعوت شدند که امیدواریم در روز پیش‌بینی‌شده، میزبان این عزیزان باشیم.

معاون بین‌الملل سازمان بسیج مستضعفین در ادامه عنوان کرد: انقلاب اسلامی با زمینه اسلامی در جهت رشد و نمو جهان اسلام ایجاد شد؛ لذا امام خمینی (ره) تفکر ایدئال اندیشی را در جهان اسلام همچون مبارزه با ظلم و مستکبر را مدنظر داشتند.

امروز تفکر امام خمینی (ره) پس از ۴۵ سال هر روز نوتر از گذشته نمود پیدا می‌کند

وی ادامه داد: امروز بعد از گذشت ۴۵ سال از عمر انقلاب اسلامی، تفکر امام خمینی (ره) هر روز نوتر از گذشته نمود پیدا می‌کند و حتی تفکرات امام (ره) را در کشورهای دارای عقاید غیراسلامی هم شاهد هستیم.

کاظمی گفت: اجلاسیه مجمع جهانی مستضعفین همایشی احساسی نیست که عده‌ای گرد هم آیند و بعد از انجام سخنرانی‌های پیش‌بینی‌شده، تمام شود؛ بلکه حرکتی برای ایجاد و تقویت هم‌افزایی میان دستگاه‌های مختلف حتی رسانه‌ها است؛ به همین منظور دبیرخانه دائمی این اجلاسیه تشکیل خواهد شد.

وی همچنین درباره وضعیت امروز فلسطین بیان کرد: مبارزه‌ای که بیش از ۷۰ سال است در فلسطین شروع شده، امروز در جنگ غزه شکل دیگری گرفته است؛ چون با تلاش اصحاب رسانه از سویی صدای مظلومیت فلسطینیان و اخبار کشتار و وحشی‌گری‌های رژیم صهیونیستی علیه مردم فلسطین در سراسر جهان شنیده شده و از سوی دیگر، اقتدار جبهه مقاومت توسط رسانه‌ها در حال انعکاس است؛ البته این ظلم و جنایت‌ها وجود داشت، ولی شنیده نمی‌شد.

معاون بین‌الملل سازمان بسیج مستضعفین اضافه کرد: خبر را نمی‌شود کتمان کرد؛ چون ابزار رسانه در اختیار همه قرار دارد. در فلسطین صدایی واحد را از فلسطینیان در دفاع از سرزمین خود و اندیشه مقاومت می‌شنویم؛ درصورتی‌که در سرزمین‌های اشغالی تاکنون نشنیدیم کسی عنوان کند که هر آنچه دارم فدای بقای رژیم صهیونیستی شود.

کاظمی افزود: از سوی دیگر، کشورهای مستکبر که نام جامعه جهانی را بر خود گذاشته‌اند در نشست‌ها و قطعنامه‌ها ایران را محکوم می‌کنند؛ درحالی‌که زمان تشکیل سازمان ملل، جهان شامل ۵۰ کشور بود، اما بلافاصله بعد از تشکیل این سازمان ۱۵۰ کشور از تجزیه دیگر کشورها به وجود آمد که عضو سازمان ملل شدند و این کشورها هم در رأی‌گیری‌ها تابع آمریکا هستند؛ کشورهایی که مجموع مساحت آن‌ها به مساحت ایران هم نمی‌رسد.

وی اظهار داشت: بیش از ۱۰۰ دستگاه کشور بخش امور بین‌الملل دارند؛ لذا باید خروجی خوبی داشته باشند. ما باید جنایات آمریکا و اسرائیل را احصا و تبیین کنیم؛ زیرا در جنایاتی که از سال‌های گذشته علیه مردم کشورمان صورت‌گرفته، همواره آمریکا نقش‌آفرین بوده است.

اسرائیل به شکستی کشانده شد که قابل‌ترمیم نیست

معاون بین‌الملل سازمان بسیج مستضعفین گفت: از زمان پیروزی انقلاب اسلامی، اسرائیل حتی در یک صحنه هم نتوانسته به پیروزی دست یابد و طی این مدت هر آنچه انجام داده فقط برای حفظ خودش بوده است. امروز به جایی رسیده‌ایم که کوچک‌ترین گروه مقاومت، اسرائیل را به شکستی کشانده که قابل‌ترمیم نیست.

کاظمی خاطرنشان کرد: بسیج در امور بین‌الملل در حد مشاوره و احصاء اطلاعات مستضعفین جهان فعالیت دارد و دخالتی در فعالیت اجرایی دستگاه‌های اجرایی و امنیتی نخواهد داشت؛ به‌عبارت‌دیگر، فقط اطلاعات مستضعفین جهان را استخراج کرده و برای بهره‌برداری، آن را در اختیار دستگاه‌های مربوطه قرار می‌دهد.

گزارش تصویری/ نشست خبری معاون روابط بین الملل سازمان بسیج مستضعفین

 

به اشتراک گذاری این مطلب!

ارسال دیدگاه