اخبار داغ

جزئیات بدهی های پرسپولیس و استقلال و روند اخذ مجوز حرفه ای؛

طلب ۳.۵ میلیون دلاری پرسپولیس و ۶۰ بار مکاتبه با AFC/ طلب ۳۰۰ هزار دلاری استقلال و بدهی ۲۲ میلیاردی

طلب ۳.۵ میلیون دلاری پرسپولیس و ۶۰ بار مکاتبه با AFC/ طلب ۳۰۰ هزار دلاری استقلال و بدهی ۲۲ میلیاردی
جزئیات بدهی های پرسپولیس و استقلال توسط مسئولان مجوز حرفه‌ای دو باشگاه پرسپولیس و استقلال اعلام شد.

به گزارش خبرنگار ورزشی شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ مسئولان مجوز حرفه‌ای دو باشگاه پرسپولیس و استقلال توضیحاتی را در خصوص پرداخت بدهی‌های مالی و مالیاتی و روند اخذ مجوز حرفه ای ارائه کردند.

حسینی: پرسپولیس ۶۰ بار با AFC مکاتبه کرده و ۳.۵ میلیون دلار طلب دارد

امیرعلی حسینی درمورد اینکه مدیرعامل باشگاه استقلال توانسته با کمک فدراسیون دیپلماسی ورزشی را اجرا کند و بدهی این باشگاه را از طریق فیفا و AFC پرداخت کند، آیا پرسپولیس هم می‌تواند این کار را انجام بدهد و چرا این کار گاهی می‌شود و گاهی نمی‌شود، اظهار داشت: گاهی شدن آن مربوط به فیفا می‌شود به خاطر بازیکنان‌مان که در جام جهانی قطر بازی کردند مبالغی در فیفا داشتیم. قبلا هم می‌توانستیم از این پول‌ها استفاده کنیم و به طلبکاران بدهیم.

مسئول صدور مجوز حرفه‌ای پرسپولیس در برنامه مجله فوتبال افزود: ولی حدود ۳.۵ میلیون دلار از کنفدراسیون فوتبال آسیا می‌خواهیم. شاید بالای ۶۰ بار مکاتبه کردیم و به طرق مختلف خواستیم این پول‌ها را پرداخت کنند ولی حتی یکبار هم اتفاق نیفتاد. تنها وجهی که AFC از طرف پرسپولیس پرداخت کرد، هزینه سفر و هتل در لیگ قهرمانان آسیا بود. یعنی مستقل از فیفا در این قضیه عمل می‌کند.

مسئول مجوز حرفه‌ای پرسپولیس در مورد میزان طلب این باشگاه، عنوان کرد: حدود ۳.۵ میلیون دلار طلب داریم. تنها وجهی که AFC پرداخت کرد پول هتل‌هایی است که به کشورهای دیگر رفتیم. حتی خواستیم بدهی‌ها را از طرف ما پرداخت کنند، این کار را انجام ندادند.

حسینی افزود: ما بدهی بازی نداریم. چند سال پیش حدود ۲۰ پرونده مورد رصد AFC بود. امسال فقط یک پرونده بین المللی باز داشتیم که مربوط به رادوشوویچ بود. بدهی او دو قسمت مالی و مالیاتی داشت. هر دو بدهی را پرداخت کردیم. مدارک را به فیفا ارسال کردیم و پنجره باز شد. کلیه مدارک را به AFC فرستادیم و این یک مورد هم حذف شد. پرونده داخلی هم فقط دو مورد داشتیم. درویش به صورت شخصی قرض و پرداخت کرد‌. الان پرونده باز نداریم.

سپس حسینی در مورد بدهی‌های پرسپولیس، گفت: بدهی‌هایی باید پرداخت شوند که قطعی هستند. اگر رایی را استیناف خواهی کنید، تعلیق می‌شود. باشگاه پرسپولیس از دیوان عدالت اداری نامه گرفته و رای هنوز قطعی نیست. لذا پرداخت کامل مالیات الان برای پرسپولیس الزامی‌ نیست.

میرغفاری: ۳۰۰ هزار دلار طلب داریم و از حساب فیفا طلب سانتاکلارا را پرداخت کردیم

در ادامه سیدعلی میرغفاری مسئول صدور مجوز حرفه‌ای باشگاه استقلال، در این مورد گفت: ما هم همین مشکل را داریم. AFC مستقیما پول را به ما پرداخت نکرد. با توجه به اتفاقی که برای باشگاه اسقلال افتاده بوده و پولی هم نداشتیم پرداخت کنیم، این همکاری توسط فدراسیون صورت گرفت. توانستیم از حسابی که خود فدراسیون در فیفا داشت، طلب سانتاکلارا را بدهیم. وگرنه با توجه به تحریم‌ها AFC هیچ گونه مبلفی را به باشگاه‌ها نمی‌دهد. فکر می‌کنم حدود ۳۰۰ هزار دلار طلب داریم.

میرغفاری درخصوص میزان بدهی مالیاتی استقلال، اظهار داشت: تقریبا از سال ۱۳۷۳ تا ۱۴۰۲، با تلاش‌های خطیر و شیرزادی مدیرمالی‌مان، مفاصا حساب مالیاتی را گرفتیم. نامه را در سامانه بارگذاری کردیم‌ اداره مالیاتی برای‌مان تقسیط کرد. حدود ۱۲ میلیارد تومان پرداخت کردیم. این مبلغ حدود ۱۴۰ میلیارد شده بود. با اسنادی که ارائه دادیم، توانستیم به ۲۹ میلیارد کاهش بدهیم. حدود ۲۲ میلیارد مانده که اداره مالیات همکاری کرد و توانستیم آن را تقسیط کنیم.

به اشتراک گذاری این مطلب!

ارسال دیدگاه