اخبار داغ

حمدان:

سکوت بین‌المللی در برابر کشتارهای اشغالگران چراغ سبزی برای تداوم آن است

 سکوت بین‌المللی در برابر کشتارهای اشغالگران چراغ سبزی برای تداوم آن است
اسامه حمدان، ار رهبران جنبش حماس ادامه سکوت بین‌المللی در برابر کشتارهای اشغالگران را چراغ سبزی برای تداوم آن دانست که کشتار «آشپزخانه مرکزی» نمونه‌ای از آن است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ اسامه حمدان، از رهبران حماس در یک کنفرانس خبری گفت: در یکصد و هشتاد و یکمین روز تجاوزات صهیونیست‌ها به نوار غزه، بزرگترین، هولناک‌ترین و طولانی‌ترین جنایت شنیع تاریخ معاصر و حوادث وحشتناک روزانه آن ادامه دارد؛ قتل‌عام، نسل‌کشی، اعدام‌های صحرایی، بمباران وحشیانه، دستگیری و آوارگی، علیه بیش از دو میلیون شهروند فلسطینی که بیشتر آنها زنان و کودکان هستند.

حمدان گفت: مردم بزرگ ما در طول نیم سال تجاوز مستمر صهیونیستها ثابت کردند که «کوه صبر» هستند و مقاومت تمام نقشه‌های دشمن و حامیانش را در سرزمین غزه از بین خواهد برد. ان‌شاءالله. این تجاوز وحشیانه با نتیجه‌گیری در خور عظمت شهدا، رشادت‌های مقاومت و حماسه افسانه‌ای که مردم بزرگ غزه در طول شش ماه خلق کردند، به پایان می‌رسد. ما درود می فرستیم به مردم استوار و صبور خود در نوار غزه با همه اقشار، فرقه‌ها و اجزای آن، که در برابر همه تلاش‌ها برای تضعیف وحدت و استواری آنها، متحد و یکپارچه ایستاده‌اند و حماسه قهرمانانه خود را در آن می‌نویسند.

این رهبر حماس افزود: ما نسبت به همه نقشه های مشکوک و منفور که منطبق با پروژه‌های شوم اشغالگران برای ایجاد اغتشاش و اختلاف افکنی بین مردم یک قوم است هشدار می دهیم و سطح آگاهی، هوشیاری و مسئولیت ملی همه مولفه های ملی، جناحی و قبیله‌ای را برای اقدام در راستای ارتقای وحدت و انسجام در مقابله با دشمن صهیونیستی می‌ستاییم. ما عملیات قهرمانانه مردم خود در کرانه باختری و قدس اشغالی را تبریک می گوییم و آن را پاسخی طبیعی به جنایات دشمن صهیونیستی و حمایت از مردم و مقاومت در نوار غزه و تأیید انسجام می‌دانیم. اتحاد مردم ما حول انتخاب مقاومت به عنوان راه رهایی و بازگشت بوده و خواستار تداوم و تشدید آن هستیم.

حمدان گفت: جنایت شنیع دشمن صهیونیستی علیه مجتمع پزشکی الشفا، کادر پزشکی، غیرنظامیان بی دفاع، بیماران و آوارگان داخل و اطراف آن شاهدی بر وحشی‌گری و سادیسم این اشغالگری و لکه ننگ خواهد بود. ننگ بر پیشانی همه کسانی که در محکومیت این جنایات، جلوگیری از آن و محاکمه عاملان آن سهل‌انگاری می‌کنند.  تداوم سکوت و ناتوانی بین‌المللی در قبال این قتل عام چراغ سبزی برای انجام کشتارهای بیشتر است و هدف قرار دادن کاروانی از کارگران سازمان جهانی آشپزخانه مرکزی در جنوب دیرالبلح، تنها این را ایده تقویت می‌کند که این نهاد سرکش و خالی از همه ارزش‌های انسانی است، که مستلزم اتخاذ تدابیر عاجل و فوری است.

رهبر حماس تاکید کرد: ما از سکوت رسمی بین‌المللی که همراه با جنایت هجوم و تخریب بیمارستان الشفا بود، ابراز تاسف می کنیم. این سکوت شگفت ما را به تعجب وا می دارد که چگونه این جهان با همه قوانین، معاهدات و سیستم قضایی‌اش می‌تواند در کنار یک نهاد سرکش فاسد که همه قوانین را زیر پا می گذارد و طوری رفتار می کند که انگار بالاتر از قوانین است، همزیستی کند. سیاست تروریسم، ارعاب و کشتار اشغالگران علیه تیم‌های امدادی مستلزم یک موضع بین‌المللی قاطع است که فراتر از بیانیه‌های ضعیف همراه با ترس و وحشت منتشر شده در پاسخ به این هدف‌گیری شنیع است. دلایل و شرایط وقوع جنایت مشخص است و مجرم به همه این اظهارات و خواسته ها اهمیت نمی‌دهد.

حمدان افزود: آنچه از سوی رسانه‌های صهیونیستی و بین‌المللی درباره تخلفات سیستماتیک هولناک و شیوه‌های شکنجه ظالمانه انجام شده علیه اسرای فلسطینی از نوار غزه فاش شد و شهادت اسرای آزاد شده ، نشان دهنده جنایت جنگی است که به مجموعه جنایات سادیسمی انجام شده توسط ارتش اشغالگر نازی افزوده است. ما اشغالگران را مسئول کامل جان و امنیت هزاران ربوده شده و بازداشتی می‌دانیم که در معرض بدترین شکنجه‌ها و سوء استفاده‌های تلافی‌جویانه قرار می‌گیرند. ما از سکوت بین‌المللی در قبال ادامه اعدام‌ها و قتل‌های تحت شکنجه که آنها در معرض آن هستند ابراز تاسف می‌کنیم. ما خواستار مداخله برای نجات آنها و آزادی فوری آنها هستیم.

این رهبر حماس در ادامه تاکید کرد: دولت آمریکا و رئیس‌جمهور آن بایدن شخصاً مسئولیت سیاسی، حقوقی، اخلاقی و بشردوستانه جنایات جنگی را بر عهده دارند. این دولت در قبال حمایت و مشارکت کامل خود با این اشغالگری در جنایت جنگی نسل کشی، با حمایت سیاسی از طریق دیپلماتیک و ارائه بدون وقفه سلاح، بمب، تجهیزات و مهمات جنگی برای آن مسئول است.

حمدان افزود: اواخر شب گذشته، برادران میانجی در مصر و قطر از موضع جنبش مطلع شدند. ما به مواضع خود که در ۱۴ مارس رسماً به آنها ابلاغ شد، پایبند هستیم. موضع ما : توقف تجاوز، خروج نیروهای اشغالگر از غزه، بازگشت آوارگان به خانه‌های خود، به ویژه در شمال، تشدید دسترسی امدادرسانی به تمام نقاط نوار غزه، شروع بازسازی و بازسازی واقعی و پس از آن فرآیند جدی تبادل زندانیان است.

این رهبر حماس تصریح کرد: ما تأیید می کنیم که تاکنون هیچ پیشرفتی در مذاکرات صورت نگرفته است، بلکه با وجود تمام تلاش‌های ما، متأسفانه، آنها متوقف شده‌اند. علیرغم انعطاف پذیری بالای جنبش حماس در مذاکرات، به منظور تسهیل در دستیابی به توافق، موضع اشغالگران نازی همچنان سرسخت است و از پاسخگویی و پذیرش خواسته‌های ملی مردم ما خودداری می‌کند.  پس از آخرین دور مذاکرات قاهره، دولت اشغالگر همچنان طفره می رود و مذاکرات به یک دور باطل تبدیل شده است، زیرا اشغالگران همچنان خواسته های مردم ما و مقاومت مشروع ما را برای آتش بس همه جانبه، خروج از نوار غزه، بازگشت آوارگان و تبادل واقعی زندانیان رد می‌کنند. نتانیاهو همچنان برای دستیابی به توافق موانعی ایجاد می‌کند و علاقه‌ای به آزادی اسرای اسرائیلی ندارد. برای همگان روشن شده است که نتانیاهو و دولت نازی اش در تلاش برای خرید زمان و کاهش خشم خانواده‌های اسیران به دروغ به ادامه مذاکرات علاقه نشان می‌دهند.

وی افزود: نتانیاهوی جنایتکار، دولت نازی او و ارتش بزدل آنها همچنان در شن‌های غزه غرق می‌شوند و در باتلاق راکدی که در آن قرار گرفته‌اند سرگردان شده و به اذن خدا در رسیدن به اهداف خود موفق نبوده‌اند و نخواهند بود. جنبش حماس به تلاش خستگی ناپذیر خود برای پایان دادن به این جنگ تجاوزکارانه علیه مردم فلسطین ادامه می دهد و با تمام مسئولیت ملی برای تشدید ارائه کمک‌های امدادی و بشردوستانه، التیام زخم های مردم صبور ما و تقویت استواری آنها در غزه، این سرزمین پر افتخار تلاش می‌کند. ما به خون شهدا و فداکاری های مردم خود در نوار غزه وفادار خواهیم ماند، آنچه که اشغالگران با کشتار، جنایت و جنگ نسل کشی نتوانستند به دست آورند، با طولانی شدن مذاکرات به نتیجه نمی رسند.

حمدان ضمن اعلام همبستگی با شبکه الجزیره که در معرض حمله صهیونیست‌ها قرار گرفته تا نقش حرفه‌ای و ماموریت رسانه‌ای این شبکه را در پوشش جنگ نسل کشی مخدوش کند اعلام و  تاکید کرد که سیاست سیستماتیک اشغالگران برای هدف قرار دادن خبرنگاران و متخصصان رسانه، مستقیم و از طریق ارعاب و آزار و شکنجه، در از بین بردن واقعیت تروریسم آن موفق نخواهد بود. روح ۱۳۸ خبرنگار شهید غریق رحمت باد و از خداوند متعال برای مجروحان شفای عاجل و برای دربندان آزادی خواستاریم. ما تاکید می‌کنیم که ادامه ممانعت اشغالگران از ورود و دسترسی رسانه‌های بین‌المللی به نوار غزه، تلاش صهیونیست‌ها برای جلوگیری از پوشش رسانه‌ای جنایات و قتل‌عام‌های خود است که مردم ما طی یک دوره ۶ ماهه در معرض آن قرار گرفته‌اند. شکستن سکوت بین المللی و تحت فشار قرار دادن اشغالگران برای ورود رسانه‌ها برای جلوگیری از ارتکاب جنایات بیشتر اشغالگران به دور از چشم رسانه‌ها و شاهدان جنگ نسل کشی ضروری است.

این رهبر حماس از مردم فلسطین در کرانه باختری، بیت المقدس و داخل کشور خواست به عبادت و حضور در مسجد الاقصی ادامه دهند.

وی همچنین ادامه تجاوزات رژیم صهیونیستی و دولت آمریکا به یمن، عراق و سوریه را محکوم کرده و هدف قرار دادن اخیر ساختمان کنسولگری ایران در دمشق پایتخت سوریه توسط اشغالگران را نقض آشکار قوانین بین المللی خواند و گفت: دولت آمریکا به تنهایی با حمایت و مشارکت با اشغالگران در این جنایات، مسئولیت بی‌ثبات کردن امنیت و ثبات منطقه و پیامدهای آن را بر عهده دارد. ما قدردانی خود را از تمام مواضع و تلاش‌های رسمی و مردمی که برای متوقف کردن تجاوز، کمک به مردم ما در نوار غزه، حمایت از استواری آنها در سرزمینشان، و توانمندسازی آنها برای استفاده از حقوق مشروع خود کار می‌کنند، اعلام می‌داریم. حماس از آزادگان جهان می خواهد که در کنار مردم فلسطین بایستند و فشار بر آمریکا و اشغالگران را برای توقف تجاوز تشدید کنند.

به اشتراک گذاری این مطلب!

ارسال دیدگاه