اخبار داغ

حداد عادل:

مناطق جنوب کشور با اجرای سیاست‌های دریامحور، رشد و توسعه خواهد یافت

مناطق جنوب کشور با اجرای سیاست‌های دریامحور، رشد و توسعه خواهد یافت
رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی گفت: اجرای سیاست‌های توسعه‌ای دریامحور چهره جنوب کشور عوض و آباد و منشا گسترش و توسعه صنعت خواهد شد، در این راستا توسعه نیروی دریایی یک رکن است.

به گزارش خبرنگار سیاسی شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ غلامعلی حدادعادل عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام و رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی در مراسم سالروز بزرگداشت غرور آفرین ناوگروه ۸۶ نیروی دریایی ارتش اظهار کرد: اجرای سیاست‌های توسعه‌ای دریامحور چهره جنوب کشور عوض و آباد و منشا گسترش و توسعه صنعت خواهد شد، در این راستا توسعه نیروی دریایی یک رکن است.

وی افزود: سیاست‌های کلی توسعه دریامحور را بررسی کردیم که از سوی رهبری ابلاغ شده بود و در سال‌های آینده اجرای این سیاست‌های کلی را شاهد خواهیم بود.

وی با اشاره به اقتدار و توانمندی های نیروی دریایی گفت: کشوری که قبل از انقلاب سیم خاردار هم به آن نمی فروختند حالا هم زیرداریایی می سازد، هم ناوگان می سازد و هم دور جهان می گردد در شرایط تحریمی دشمنان.

وی اظهار داشت: هر جا آب هست، آبادی هم هست. کمتر مزرعه و روستای کوچکی پیدا می‌کنید که کنار آب نباشد. هر جایی آب باشد زندگی هم هست.

حدادعادل ادامه داد: این را در مقیاس بزرگ تصور کنیم هیچ تمدنی الا در کنار دریاها و اقیانوس‌ها شکل نگرفته است. ایران از شمال و جنوب به دریا دسترسی دارد. خزر بزگترین دریاچه جهان است و در جنوب هم خلیج همیشه فارس به اقیانوس هند وصل است و این باید مورد توجه ما باشد و یکی از تاکیدهای رهبری این است که کشور توسعه دریامحور داشته باشد.

حداد عادل ادامه داد: در مجمع تشخیص مصلحت نظام جلسات متعددی برای پیشرفت در دریا داشته‌ایم و مصوباتی را تعیین کرده‌ایم که در دهه‌های آینده آثار آن را شاهد خواهیم بود.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: کشوری که در دریا حضور دارد نه تنها اقتدار نظامی بین‌المللی بلکه در داخل هم آثار پیشرفت و توسعه دارد.

حداد عادل ادامه داد: با اجرای سیاست‌های دریامحور، مناطق جنوبی کشور رشد و توسعه خواهد یافت، در سال گذشته بنده توفیق سخن با دریادلان ناوگروه 86 به صورت تصویری را داشتم و در آن روز من احساس افتخار کردم که یک ایرانی هستم و در این سرزمین پر افتخار زندگی می‌کنم. 

وی افزود: در عملیات ناوگروه 86 ایران نشان داد که کشوری که قبل از انقلاب، به آن سیم خاردار هم نمی‌دانند اما امروز و در دوران تحریم، زیردریایی می‌سازد و در تمام اقیانوس‌ها دریانوردی می‌کند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه در انقلاب اسلامی شعار «ما می‌توانیم» تحقق پیدا کرد، گفت: همین که ملت ایران بدون هیچ وابستگی به قدرت‌های جهانی توانست انقلاب را به پیروزی برساند این یک توانستن بزرگ است. 

حدادعادل در پایان اظهار کرد: انقلاب اسلامی در 45 سال توانسته است به رغم توطئه‌ها، جنگ تحمیلی و دشمنی‌ها سرپا بایستد و بماند و کشوری که یک فرمانده اجازه نداشت یک دستگاه ساده را بدون اجازه غربی‌ها باز کند اما در زمان انقلاب این کشور به جایی رسیده است که نیروی دریایی آن با ناوگروه خود سراسر جهان را می‌گردد و با افتخار به وطن باز می‌گردد. 

به اشتراک گذاری این مطلب!

ارسال دیدگاه