اخبار داغ

گروه‌های فلسطینی:

نتانیاهو به ناکام گذاشتن مذاکرات ادامه می‌دهد

نتانیاهو به ناکام گذاشتن مذاکرات ادامه می‌دهد
گروه‌های ملی و اسلامی فلسطین اعلام کردند نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی برای دستیابی به اهدافش بر هدف قرار دادن غیرنظامیان در غزه پافشاری می‌کند و به تلاش برای ناکام گذاشتن مذاکرات ادامه می‌دهد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ کمیته پیگیری گروه‌های ملی و اسلامی فلسطین در بیانیه‌ای نسبت به تحمیل آوارگی اجباری توسط نیروهای اشغالگر به ساکنان غزه هشدار داد و اعلام کرد: اشغالگران بر ادامه فشار نظامی علیه غیرنظامیان در قتل‌عام‌های هولناکی تکیه کرده‌اند و این اقدامات نیت بد نتانیاهو و کابینه جنایتکارش نسبت به تلاش‌های میانجیگران در قطر و مصر برای دستیابی به یک توافق آتش‌بس و پایان دادن به جنگ نسل‌کشی  در غزه را آشکار می‌کند.

طبق گزارش فلسطین الیوم، در این بیانیه نسبت به نادیده گرفتن جدیت تشدید جنگ نسل‌کشی توسط کابینه نتانیاهو، به‌ویژه در محله‌های شهر غزه از جمله الشجاعیه، التفاح، الدرج و محله قدیمی آن هشدار داده و تاکید شد: هدف نتانیاهو تخلیه همه ساکنان و آواره کردن آنها به جنوب نوار غزه است تا در یک کمپین پاکسازی نژادی، آنها را به خارج از فلسطین اخراج کند.

گروه‌های ملی و اسلامی فلسطین در ادامه از میانجی‌ها خواستند برای پایان دادن به مانورهای نتانیاهو و توقف جنایات وی هرچه سریع‌تر مداخله کنند.

آنها همچنین از نهادهای بین‌المللی، جامعه بین‌المللی و نهادهای سازمان ملل خواستند تا مسئولیت‌های حقوقی و انسانی خود را برای فشار در راستای توقف جنگ ویرانگر غزه بر عهده بگیرند.

رژیم صهیونیستی علی‌رغم محکومیت‌های بین‌المللی و منطقه‌ای همچنان برای دهمین ماه، به تجاوزات خود به غزه ادامه می‌دهد. رژیم اشغالگر پس از آنکه گذرگاه مرزی رفح را اشغال و جریان ورود کمک‌ها به نوار غزه را متوقف کرد، قصد دارد به جنگ نسل‌کشی، قحطی و محاصره فلسطینی‌ها در غزه ادامه دهد.

ارتش رژیم صهیونیستی با اشغال گذرگاه رفح، گذرگاه زمینی اصلی در نوار غزه را که کمک‌ها از طریق آن وارد این باریکه ‌می‌شد، بست؛ اقدامی که خطر تشدید فاجعه انسانی را به‌ویژه به دلیل کمبود مواد غذایی و سوخت به همراه دارد.

به اشتراک گذاری این مطلب!

ارسال دیدگاه