اخبار داغ

سرلشکر سلامی:

دشمن هرجا طلوع اسلام را بییند شمشیر می‌کشد

دشمن هرجا طلوع اسلام را بییند شمشیر می‌کشد
فرمانده کل سپاه با بیان اینکه قرارگاه رمضان تجلی امت واحده برای جهاد است، گفت: تجربه نشان داده سربلندی ملتها از درون جهاد و شهادت عبور می‌کند. دشمن هرجا طلوع اسلام را بییند شمشیر می‌کشد و ده‌ها سال است جهان اسلام میدان تاخت و تاز مستکبران است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ یادواره شهدای قرارگاه رمضان صبح امروز با حضور سرلشکر حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، کاک محمد سعید علی وزیر فرهنگ اقلیم کردستان عراق، حاج ابو ایمان الدراجی معاون دبیر کل حزب جهاد اسلامی البناء، کاک آراز حسین میرخان نماینده حزب دموکرات کردستان عراق، دانا وزیر آبادانی اقلیم‌کردستان، حاج بلال جماعت اسلامی عراق، سید صادق هاشمی مرکز مطالعات عراق، یاسر عبدالزهرا رایزن فرهنگی عراق در ایران، جمعه العطوانی از مرکز مطالعات افق عراق، محمد سعید محمد وزیر فرهنگ و جوانان اقلیم کردستان عراق و از فرماندهان اتحادیه ملی در دفاع مقدس، جمیل هورامی از فرماندهان اتحادیه ملی کردستان عراق، محمد حاج محمود دبیر کل حزب سوسیالیست، حاج کاملی دبیر کل حزب پیوند اسلامی، پرویز فتاح رئیس ستاد اجرایی امام (ره) و جمعی از خانواده‌های شهدا و پیشکسوتان دفاع مقدس برگزار شد.

سرلشکر حسین سلامی فرمانده کل سپاه در این مراسم طی سخنانی، اظهارداشت: قرارگاه رمضان هسته اولیه الگوی مشترک دو ملت برای دفاع از یک سرزمین بود. قرارگاه رمضان یکی از مهمترین قرارگاه‌ها برای جنگ بود و چهره‌های شاخصی را در این قرارگاه می‌بینند مانند شهید دقایقی و شهید حیدری، فرماندهان که دقیق، مجاهد و ولایی بودند.

فرمانده کل سپاه تصریح کرد: شهادت برای این سرداران آرمان بزرگی بود و برای دفاع از مسلمین سر از پا نمی‌شناختند مانند حاج قاسم سلیمانی و شهید ابومهدی المهندس که برای دفاع از مسلمانان مرزی نمی‌شناختن.

سردار سلامی گفت: شهید سلیمانی برای آزاد کردن ملت‌های مسلمان و تحت ستم، کوه به کوه و کوچه به کوچه زحمت کشید و درهم آمیخته شدن خون شهید ابومهدی با شهید سلیمانی نشان می‌دهد اسلام برای دفاع از مظلوم مرز نمی‌شناسد و قرارگاه رمضان ابتکار اولیه‌ای بود برای بیان این حقیقت.

وی با بیان اینکه قرارگاه رمضان تجلی امت واحده برای جهاد است، گفت: تجربه نشان داده سربلندی ملت‌ها از درون جهاد و شهادت عبور می‌کند. دشمن هر جا طلوع اسلام را ببیند، شمشیر می‌کشد و ده‌ها سال است جهان اسلام میدان تاخت‌وتاز مستکبران است و تحت ستم، کوه به کوه و کوچه به کوچه زحمت کشید و درهم آمیخته شدن خون شهید ابومهدی با شهید سلیمانی نشان می‌دهد اسلام برای دفاع از مظلوم مرز نمی‌شناسد و قرارگاه رمضان برای بیان این حقیقت ابتکار اولیه‌ای بود.

فرمانده کل سپاه در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ویژگی‌های ایرانیان گفت: قلب‌های همه مردم ایران سرشار از عشق عاطفه و احساس عمیق نسبت به همه ملت‌های مسلمان در هر نقطه‌ای از عالم است که همانند ستارگان پر فروغ در آسمان افتخارات امت اسلام می‌درخشند.

سرلشکر سلامی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران پناهگاه همه مسلمانان عالم است، ادامه داد: مرز جهاد ما جایی است که مسلمانان در خطر قرار بگیرند و در آن زمان ما ورود پیدا می‌کنیم.

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه عزت مسلمانان بر هر چیزی واجب‌تر است، افزود: اگر ملتی میدان جهاد را ترک کند خداوند بر او لباس ذلت خواهد پوشاند. جهاد راه عزت و آزادی ما در میدان جهاد است.

وی با بیان این که ایران پناهگاه همه مسلمانان است، تصریح کرد: عمل ما در میدان بر اساس جغرافیای اعتقادی ماست نه جغرافیای سرزمینی و رسمی.


وی ادامه داد: عملیات وعده صادق نشان داد که اگر شرایط اقتضا کند ما عمل می‌کنیم. این نیست که بنشینیم فقط دیگران در جبهه مقاومت عمل کنند آنها را حمایت می‌کنیم و اگر لازم باشد خودمان هم شمشیر می‌کشیم.

فرمانده کل سپاه عزت مسلمانان را بر هر چیز واجب تر دانست و گفت: قائمه مقاومت توانست در یمن و عراق و لبنان و فلسطین تکثیر شود فرزند یمنی از کنار دریای سرخ راه را بر حامیان رژیم صهیونیستی بسته است، این چقدر غرورانگیز است. ما باید بایستیم نباید قد خم کنیم، نباید کرنش کنیم نباید تسلیم شویم.

 

 

به اشتراک گذاری این مطلب!

ارسال دیدگاه