اخبار داغ

به یاد شش ماهه بلند بالای کربلا در رادیو ایران

به یاد شش ماهه بلند بالای کربلا در رادیو ایران
همه ساله در اولین جمعه ماه محرم همایش شیرخوارگان حسینی، به یاد كودكانی كه در روز عاشورا به شهادت رسیده‌اند، برگزار می شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛  در همایش شیرخوارگان حسینی، مادران به همراه كودكان شیرخوار خود با لباس، روسری و پیشانی‌بند به رنگ سبز حضور می‌یابند و شركت‌كنندگان برای علی اصغر كودك شیرخوار امام حسین(ع) در كربلا عزاداری می كنند.

رادیو ایران نیز همراه با عاطفه ایمانی تمامی مادران در سراسر ایران اسلامی، كه فرزند نوزاد خویش را می آورند تا عهدی جانانه با شهید كربلا ببندند، می كوشد تا این رویداد آیینی و انسانی بزرگ را لحظه به لحظه در ویژه برنامه «شش ماهه بالا بلند» انعكاس دهد.

حسین معصومی تهیه کننده ویژه برنامه «شش ماهه بلند بالا» گفت» این برنامه با هدف گرامیداشت مقام حضرت علی اصغر(ع) با موضوع تربیت اسلامی، ضامن تداوم نسل حسینی است.

وی ادامه داد: «شش ماهه بلند بالا» كوشش رسانه ای است برای بیان عظمت قیام عاشورای حسینی صبر را در كنار سایر فضیلت های حسینی از جمله بندگی خالصانه ی خداوند با حضور حجت الاسلام مسلم داود نژاد تفسیر می كند.

گفتنی است «شش ماهه بلند بالا» به تهیه كنندگی حسین معصومی و اجرای نگین خواجه نصیر و فاطمه میناخانی جمعه 22 تیر ساعت ۹:۰۰ از رادیو ایران پخش می شود.

به اشتراک گذاری این مطلب!

ارسال دیدگاه