اخبار داغ

کنگره بین‌المللی «سلامت اربعین» امسال برگزار می‌شود

کنگره بین‌المللی «سلامت اربعین» امسال برگزار می‌شود
دبیرکل جمعیت هلال احمر، گفت: کنگره بین‌المللی سلامت اربعین ۱۱ و ۱۲ مرداد امسال با حضور نمایندگان کشورهای مختلف در تهران برگزار خواهد شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ یعقوب سلیمانی امروز در بدو ورود به استان خراسان شمالی در جمع خبرنگاران با توجه به تمهیدات برنامه‌های اربعین از سوی هلال احمر، اظهار داشت: با توجه به گرمای هوا تمهیدات لازم برای مراقبت از زائران اربعین حسینی در عتبات عالیات از سوی هلال احمر انجام شده است.

وی افزود: یازدهم و دوازدهم مرداد ماه٬ کنگره بین‌المللی سلامت اربعین در تهران برگزار می‌شود که هدف اصلی این کنگره هم‌افزایی کشورها و دستگاه‌ مختلف امداد رسان با نگاه درمانی و بهداشتی در موضوع اربعین است.

دبیرکل جمعیت هلال احمر گفت: امسال 1400 پایگاه امداد پایگاه امداد جاده‌ای در جاده‌های مختلف در خدمت اربعین حسینی در داخل کشور هستند و در خارج از کشور نیز در عراق در حوزه درمان و ارائه خدمات پزشکی٬ ساماندهی‌های خوبی انجام شده است.

سلیمانی ادامه داد: در حوزه اعزام پزشکان و پیراپزشکان٬ امسال شاهد افزایش تعداد افراد خواهیم بود و با توجه به اینکه حرکت اربعین یک حرکت جهانی و ملی است٬ تلاش می‌کنیم از گروه‌های مردمی و جهادی در هلال احمر استفاده کنیم.

وی تصریح کرد: امسال با تمام توان در حوزه دارو و امکانات پزشکی و درمانی در عراق حضور پیدا خواهیم کرد. تیم جایابی مکان استقرار داوطلبان هلال احمر در عتبات عالیات٬ امروز به کشور عراق اعزام شد.

به اشتراک گذاری این مطلب!

ارسال دیدگاه