اخبار داغ

شاید بازیکن بوسنیایی را قرض بدهیم؛

سمیعی: مشکل نکونام حل شده، حسینی در استقلال می‌ماند/ ۲۰۰ میلیارد به بازیکنان بدهی داریم!

سمیعی: مشکل نکونام حل شده، حسینی در استقلال می‌ماند/ ۲۰۰ میلیارد به بازیکنان بدهی داریم!
سرپرست مدیرعاملی باشگاه استقلال گفت: مشکل جواد نکونام و سیدحسین حسینی حل شده و در خدمت‌شان هستیم.

به گزارش خبرنگار ورزشی شبکه اطلاع رسانی دانا؛ فرشید سمیعی، سرپرست مدیرعاملی باشگاه استقلال پیرامون عدم فعالیت نقل‌وانتقالاتی باشگاه اظهار داشت: بازیکنان ما دو فصل است که حقوق خود را دریافت نکرده‌اند و این موضوع و رقم بدهی آن‌ها در فوتبال ایران بی‌سابقه است که بازیکنان چنین رقمی را طلب داشته باشند. این مشکل به دلیل نبود منابع مالی، نبود اسپانسر و بودجه از قبل وجود داشته که باعث شده هر سال زیان‌های انباشته، انباشته‌تر از قبل شود و کار به اینجا کشیده شود. اینکه بعضی‌ها می‌گویند تیم مدیریتی استقلال به دنبال جذب بازیکن نیست صحت ندارد. ما در تلاش هستیم اما برخلاف خیلی از مدعیان که تمام فکر و ذکرشان جذب بازیکن جدید است و منابع مالی آن‌ها برای بازار نقل و انتقالات نیز وجود دارد، ما باید در ۴ تا ۵ جبهه بجنگیم آن هم بدون بودجه نقل و انتقالاتی.

وی در ادامه بیان داشت: انتظار داشتیم قبل از اینکه وارد فصل نقل و انتقالات شویم، بدهی‌های خود را پرداخت کنیم و تیم مدیریتی فقط به فکر جذب بازیکنان جدید در فصل نقل و انتقالات باشد. اما اکنون همزمان نگران هستیم که مبادا پنجره باشگاه بسته شود که این شکایت به عزیزبک آمانوف بازیکن ازبکی مربوط می‌شود و پرونده ریکاردو ساپینتو نیز به آن اضافه خواهد شد. ما به دنبال این بودیم که این بدهی پرداخت شود و همزمان به دنبال دریافت مطالباتمان از سایر شرکت‌ها هستیم. از سمت دیگر تلاش می‌کنیم تا مبالغی را برای بازیکنان خودمان دریافت کنیم و نهایتاً برای جذب بازیکن جدید نیز تلاش می‌کنیم.

سمیعی درباره میزان بدهی باشگاه استقلال گفت: حدود ۲۰۰ میلیارد تومان است. ما باید بپذیریم که هلدینگ خلیج فارس نخستین فصل باشگاه‌داری خود را تجربه می‌کند و طبیعی است که وضعیت هلدینگ کاملاً با صنایعی که بیشتر از یک تا دو دهه است که در فوتبال ایران تیم‌داری می‌کنند، متفاوت باشد. در نتیجه باید بپذیریم که این چرخ کمی کندتر به حرکت در بیاید و دیرتر به حرکت مورد نظر ما و هواداران برسد. ولی با توجه به حساسیت موضوع و اینکه آن‌ها قلباً دوست دارند تا بهترین نتایج در استقلال کسب شود، من امیدوار هستم که در ابتدای هفته آینده و با جلسه‌ای که تشکیل خواهد شد، یک سری از مشکلات حل شود و ما نیز در ادامه بتوانیم در حالت برابر که نه، بلکه در حالتی تقریباً یک‌سوم یا یک‌چهارم رقبا توان مالی داشته باشیم.

وی در مورد خرید بازیکنان جدید عنوان داشت: اگر ما حتی نصف سایر مدعیان توان مالی برای رقابت داشته باشیم، قادر خواهیم بود که برنده جنگ‌های نقل و انتقالاتی باشیم. کما اینکه در طول این مدت و بدون بودجه نقل و انتقالاتی با بسیاری از بازیکنان توافقات خیلی خوبی داشتیم، متأسفانه چند نفر از آنان نتوانستند منتظر بمانند و از دست رفتند ولی چند بازیکن دیگر هنوز هستند و اگر این منابع به موقع تزریق شود ما همچنان امیدوار هستیم که تیم خوبی برای فصل بعد ببندیم و امیدوار هستم با لطف و عنایت و اراده‌ای که مدیریت هلدینگ خلیج فارس دارد و تا به امروز آن بروکراسی و تشریفات اداری که در شرکت پتروشیمی است مانع از تسریع این موضوع شده، ان‌شاءالله از هفته بعد سرعت بخشیده شود و کار به نحوی که هواداران دوست دارند در بیاید.

سرپرست مدیرعاملی استقلال راجع به بهتر بودن مالک باشگاه پرسپولیس اذعان داشت: آقای شهریاری در صنایع پتروشیمی مدیرعامل شرکتی هستند که سهام‌دار باشگاه استقلال نیست. ولی از آن طرف مدیریت بانک شهر در چند فصل اخیر در فوتبال ایران حضور قوی داشته و برخلاف سایر بانک‌ها در جریان توضیحات قرار گرفته‌اند و به خاطر همین است که آن یک بانک نسبت به سایر بانک‌های حاضر در کنسرسیوم مالک پرسپولیس، جلوتر است. چون چند سالی است که در فوتبال بوده و کاملاً بر فضای فوتبال و تیم‌های استقلال و پرسپولیس آگاه هستند و خودشان بالاترین سهم را در باشگاه پرسپولیس دارند.

وی در خصوص شرایط سیدحسین حسینی و جواد نکونام و جذب بازیکن بوسنیایی تاکید داشت: همان زمان با این دو بازیکن قرارداد بسته شد. با توجه به آنکه مالک باشگاه گمان می‌کرد بنابر دلایلی ممکن است در خدمت آقایان نکونام و حسینی نباشیم، اقدام به انتخاب یک گلر و یک بازیکن دیگر کرد و بعد از جلساتی که داشتیم، خوشبختانه در خدمت آقای نکونام خواهیم بود، در خصوص آقای حسینی نیز خدا را شکر در خدمت ایشان خواهیم بود. در آن مقطع در خدمت آقای نکونام نبودیم و ایشان باید در این خصوص تصمیم‌گیری کند. با آن روش کاری که بنده و مدیران هلدینگ داریم، تمام دوستان تأکید دارند که کل بازیکنان باید با نظر سرمربی جذب شوند.

سمیعی درباره جذب مهدی قایدی خاطرنشان ساخت: برعکس آن چیزی که اعلام شده، ما در این زمینه فعال بودیم. علاوه بر آن که مذاکراتی که باشگاه با خود بازیکن و مدیر برنامه‌هایش داشت، نماینده باشگاه نیز در دبی حضور پیدا کرد و حتی شباب الاهلی پاسخ ما را شفاف و واضح و بدون واسطه داد و اعلام کرد که آن‌ها نمی‌توانند قایدی را به صورت قرضی به تیمی بدهند و تنها در صورت عقد قرارداد دائمی او را به فروش خواهند گذاشت. آنها سپس اعلام کردند که مبلغ خاصی برای قایدی می‌خواهند. مذاکره آغاز شد و به نظر من مسائل دیگری سبب شد تا حضور قایدی منتفی شود. اتفاقاً عددی که شباب الاهلی برای صدور رضایت‌نامه قایدی درخواست کرد زیاد سنگین نبود و می‌شد با کمی رایزنی آن را پایین‌تر آورد. یک سری مسائلی بود که سبب شد امکان حضور قایدی در استقلال فراهم نباشد.

وی همچنین گفت: اسم نمی‌برم ولی از هفته گذشته مذاکرات خیلی خوبی با چند بازیکن داشته‌ایم. من شاید در شبانه‌روز ۲ تا ۳ ساعت بیشتر نخوابیده باشم و در چند جبهه در تلاش بوده‌ایم. من در همه جبهه‌ها جنگیدم. مذاکرات خیلی خوبی داشتیم. برخی از بازیکنان هنوز در بازار هستند و می‌شود آنها را جذب کرد. مذاکرات ما به انتها رسیده و فقط منتظر تزریق منابع مالی از سوی هلدینگ خلیج فارس هستیم. حتی اگر اولین بخش از واریزی‌ها صورت بگیرد، ما با دریافت منابع از اسپانسرها می‌توانیم این بازیکنان را جذب کنیم ولی من منتظر تعیین سیاست‌های کلی مالک باشگاه هستم تا بر آن اساس گام برداریم. قطعاً اراده هلدینگ مبنی بر حضور قاطعانه استقلال در مسابقات است و من به عنوان یک هوادار باشگاه استقلال فکر می‌کنم چون فصل نخست تیم‌داری هلدینگ است، هنوز همه با یکدیگر هماهنگ نشده‌اند. این موضوع کمی زمان می‌برد.

سمیعی در خصوص اینکه گفته می‌شود پسر یکی از مدیران هلدینگ در خصوص جذب بازیکنان بوسنی دخالت داشته، گفت: شکایتی در این زمینه صورت گرفته و باید در دادگاه معلوم شود. نمی‌شود هوچی‌گری کرد و برخی کارهای زشت و غیراخلاقی را انجام داد، روش من اینگونه نیست. این موضوع در مرجع صالح قضایی مشخص خواهد شد.

وی  در مورد رسانه‌ای شدن لیست پاداش‌های تیم نیز پاسخ داد: با توجه به عنایتی که هلدینگ داشته و هیئت مدیره تصویب کرده‌اند، قرار شد آن پاداش ها پرداخت شود. بعداً بنده بررسی کردم و دیدم چون پرداختی‌ها باعث می‌شود هزینه‌های باشگاه از سقف بودجه رد شود، اعلام کردم که امکان پرداخت این پاداش‌ها به بازیکنان وجود ندارد و خود بازیکنان نیز تأیید می‌کنند که این مبالغ به عنوان بخشی از مبلغ قرارداد به آنها پرداخت شده و ادعای مطرح شده کاملاً کذب است. بنده هم دریافت پاداش برای خودم را نپذیرفتم و اعلام کردم همین که هلدینگ عنایت کرده و حقوق‌های عقب‌افتاده ما را پرداخت کند از آن‌ها تشکر می‌کنیم و این مبالغ را به عنوان حقوق‌های عقب‌افتاده ما پرداخت کنند. من اعلام کردم که پاداشی نمی‌خواهم.

وی در این رابطه تصریح داشت: چون در زمان مدیریت آقای آجورلو سیستم خیلی خوبی بود که تمام کارکنان، بازیکنان و کادر فنی و تدارکات، همه بابت پیروزی تیم پاداش می‌گرفتند و یک سیستم واحدی وجود داشت، من از آن الگو گرفتم و زمانی که سرپرست مدیرعاملی استقلال شدم، آن پاداش را برای کارکنان برگرداندم و صرفاً کارکنان باشگاه برای آن چند بازی، رقمی بین ۳ تا ۵ میلیون تومان پاداش گرفتند و بقیه خیر. نه سرمربی، نه مدیر، نه بازیکن، نه کادر فنی و هیچ‌کس پاداشی دریافت نکرد و این مبالغ به عنوان قسمتی از قرارداد یا حقوق به حساب آنها واریز شد.

سمیعی در پایان گفت: من به هواداران این قول را می‌دهم که تا آخرین لحظه می‌جنگیم و تیم خوبی خواهیم ساخت. ان‌شاءالله هفته آینده چرخ‌ها به گردش در خواهد آمد. امید دارم در جلسه‌ای که روز شنبه برگزار خواهد شد منابع مالی تزریق شود و ما هم همچنان این فرصت را داریم تا تیم خوبی را ببندیم. در نهایت نیز از آقای نکونام کمال تشکر را دارم.

به اشتراک گذاری این مطلب!

ارسال دیدگاه