اخبار داغ

4 برابر شدن پاداش منطقی است؛

رنگرز: لوپز کوبایی حریف میرزازاده است/ از محرومیت کایالپ متأثر شدم

رنگرز: لوپز کوبایی حریف میرزازاده است/ از محرومیت کایالپ متأثر شدم
سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی کشورمان گفت: از محرومیت کایالپ متأثر شدم اما غیبت او بر شرایط امین میرزازاده تأثیری نداشت.

به گزارش خبرنگار ورزشی شبکه اطلاع رسانی دانا؛ حسن رنگرز، سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی کشورمان در حاشیه مراسم تجلیل اظهار داشت: ایده جدیدی از سوی وزارت ورزش برای تجلیل از المپین‌ها شکل گرفت که قابل تقدیر است. این یک اقدام پسندیده است که ورزشکاران پیش از اعزام به پاریس تجلیل شوند. این تجلیل زمانی ارزشمند خواهد بود که آنان به همراه مادران خود در مراسم حضور دارند. مادارانی که نقش زیادی در تربیت قهرمانان ما دارند و یکی از ارکان شکل‌گیری شخصیت این قهرمانان به شمار می‌روند.

سرمربی تیم ملی با اشاره به افزایش پاداش‌های المپیکن‌ها بیان داشت: وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک یک افزایش منطقی برای پاداش‌ها داشتند. اگر نگاهی به میزان تورم از المپیک توکیو تا پاریس داشته باشیم متوجه خواهیم شد که این یک اقدام معقول و منطقی است. تورم بر روی زندگی ورزشکاران تاثیر زیادی گذاشته است. من از وزیر ورزش و جوانان به خاطر این تصمیم تشکر و قدردانی می‌کنم. همچنین مراسم‌هایی که برای تجلیل از المپین‌ها برگزار می‌شود بسیار ارزشمند است زیرا در گذشته این مراسم‌ها با تاخیر برگزار می‌شد.

رنگرز در خصوص غیبت روس‌ها در المپیک تصریح داشت: روسیه یکی از کشورهای صاحب نام و صاحب سبک در کشتی جهان است. اگر بخواهم در کشتی فرنگی از این موضوع تحلیلی داشته باشم، باید بگویم که حضور آنان در المپیک تهدید زیادی برای کشتی فرنگی ایران نبود. روس‌ها سال گذشته هم در مسابقات جهانی حضور داشتند اما جایگاه چشمگیری کسب نکردند. اگر ۲ کشتی‌گیر تایید شده آنان نیز به پاریس می‌آمدند نمایندگان ایران در کشتی فرنگی کار سختی برابر آنان نداشتند.

دارنده نشان طلای کشتی فرنگی جهان با ابراز تاسف از محرومیت رضا کایالپ گفت: شخصا از محرومیت این قهرمان بزرگ متاسف و متاثر شدم. او ۱۳ مدال جهان و المپیک دارد. کایالپ به هر دلیلی سهوی یا عمدی در دام دوپینگ افتاد و محروم شد. البته غیبت کایالپ تاثیر زیادی بر روی عملکرد امین میرزازاده نداشت زیرا حریف اصلی وی میخائین لوپز کوبایی است. امین و فردین هدایتی هر ۲ کایالپ را شکست داده بودند.

وی در پایان با اشاره به حضور حمزه باکر نماینده ترکیه در وزن ۱۳۰ کیلوگرم عنوان داشت: این جوان آینده‌دار عنوان قهرمانی رده‌های سنی کشتی فرنگی جهان را در کارنامه دارد و یک کشتی گیر بسیار خوب است. او حتی می‌تواند به عنوان جانشین کایالپ سال‌های سال برای ترکیه کشتی بگیرد. باکر اکنون رنکینگ ندارد و هر زمانی ممکن است با امین میرزازاده مواجه شود.

به اشتراک گذاری این مطلب!

ارسال دیدگاه