اخبار داغ

۳۸ هزار و ۳۴۵ شهید، نتیجه ۲۷۹ روز جنایت در غزه / فاجعه‌ در الشجاعیه

۳۸ هزار و ۳۴۵ شهید، نتیجه ۲۷۹ روز جنایت در غزه / فاجعه‌ در الشجاعیه
وزارت بهداشت فلسطین در غزه اعلام کرد که شمار کلی شهدای حملات ارتش رژیم صهیونیستی به نوار غزه از هفتم اکتبر به ۳۸ هزار و ۳۴۵ شهید رسیده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ وزارت بهداشت فلسطین امروز - پنجشنبه - از جنایت رژیم صهیونیستی در ارتکاب ۲ قتل عام جدید در نوار غزه خبر داد و اعلام کرد که درنتیجه این جنایت‌ها ۵۰ فلسطینی شهید و ۵۴ تن دیگر زخمی شدند.

براساس گزارش شبکه خبری المیادین، وزارت بهداشت فلسطین در غزه همچنین اعلام کرد در حملات ۲۴ ساعت گذشته به نوار غزه ۵۰ فلسطینی شهید و ۵۴ نفر نیز زخمی شدند و با شهادت این افراد، شمار شهدای جنگ علیه غزه از هفتم اکتبر گذشته به ۳۸۳۴۵ نفر و شمار مجروحان نیز به ۸۸۲۹۵ نفر رسید.

هزاران نفر همچنان مفقود و زیر آوار هستند و تیم‌های امدادرسانی تاکنون موفق به خارج کردن آنها نشده‌اند. بخش عمده شهدای این جنگ زنان و کودکان هستند به گونه‌ای که طبق اعلام وزارت بهداشت فلسطین در غزه تاکنون بیش از ۲۶ هزار زن و کودک در این جنگ به شهادت رسیدند.

منطقه فاجعه‌زده الشجاعیه

سازمان دفاع مدنی نوار غزه نسبت به شیوع بیماری‌های واگیردار در این باریکه هشدار داد و اعلام کرد محله الشجاعیه غزه به دلیل تجاوزات رژیم صهیونیستی به منطقه فاجعه‌باری تبدیل شده که غیرقابل زندگی است.

سخنگوی سازمان دفاع مدنی نوار غزه خاطرنشان کرد: ما از کمبود امکانات رنج می‌بریم و کادر ما برای کمک‌رسانی به مردم محاصره شده و بیرون کشیدن اجساد شهدا نمی‌توانند وارد محله الشجاعیه شوند.

براساس گزارش شبکه خبری الجزیره، وی در ادامه افزود: محله الشجاعیه غزه به دلیل تجاوزات اسرائیل به منطقه فاجعه‌باری تبدیل شده که غیرقابل زندگی است.

وی همچنین گفت: درپی حملات جدید به محله الشجاعیه تاکنون بیش از ۶۰ شهید را از زیر آوار خارج کرده‌ایم و پیکر ده‌ها شهید هنوز زیر آوار هستند. انباشته شدن هزاران جسد در زیر آوار منجر به شیوع بیماری‌های واگیردار شده است.

این مقام فلسطینی تصریح کرد: رژیم صهیونیستی یک درمانگاه پزشکی را در محله الشجاعیه که به بیش از ۶۰ هزار نفر خدمات‌رسانی می‌کرد، ویران کرد.

وی تاکید کرد بیش از ۸۵ درصد از ساختمان‌های مسکونی در محله الشجاعیه غیرقابل سکونت شده و تاکنون بیش از ۱۲۰ هزار شهروند در این منطقه آواره شده‌اند.

سخنگوی سازمان دفاع مدنی در نوار غزه همچنین خواستار تأمین سوخت لازم برای آواربرداری و بیرون کشیدن اجساد شهدا شد.

رژیم صهیونیستی علی‌رغم محکومیت‌های بین‌المللی و منطقه‌ای همچنان برای دهمین ماه، به تجاوزات خود به غزه ادامه می‌دهد. رژیم اشغالگر پس از آنکه گذرگاه مرزی رفح را اشغال و جریان ورود کمک‌ها به نوار غزه را متوقف کرد، قصد دارد به جنگ نسل‌کشی، قحطی و محاصره فلسطینی‌ها در غزه ادامه دهد.اقدامی که خطر تشدید فاجعه انسانی را به‌ویژه به دلیل کمبود مواد غذایی و سوخت به همراه دارد.

حملات رژیم صهیونیستی به نوار غزه وارد دویست و هفتاد و نهمین روز خود شده و بیش از ۳۸ هزار شهید و بیش از ۸۸ هزار زخمی برجای گذاشته است.

به اشتراک گذاری این مطلب!

ارسال دیدگاه