اخبار داغ

جهاد اسلامی:

باید ضمانت‌هایی را برای توقف جنگ غزه داشته باشیم

باید ضمانت‌هایی را برای توقف جنگ غزه داشته باشیم
معاون دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین تاکید کرد: باید ضمانت‌هایی برای توقف تجاوز نظامی به غزه در اختیار داشته باشیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محمد الهندی، معاون دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین درخصوص مذاکرات آتش‌بس و تبادل اسرا با رژیم صهیونیستی خاطرنشان کرد: بیشتر شهرک‌نشینان در حال حاضر خواهان امضای توافقنامه آتش‌بس و مبادله اسرا هستند و مرحله دوم این معامله هم‌اکنون تحت مذاکره قرار دارد.

براساس گزارش خبرگزاری فلسطینی «سما»، الهندی در ادامه گفت: ما باید ضمانت‌هایی را در متن توافقنامه داشته باشیم؛ از جمله توقف حملات به نوار غزه زیرا اگر بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در مذاکرات با شکست مواجه شود، نمی‌توان فرصت ادامه جنگ را به او داد.

معاون دبیرکل جهاد اسلامی همچنین تصریح کرد اولویت نتانیاهو تداوم یافتن جنگ است نه آزادی اسرا.

وی ادامه داد: نتانیاهو آرزوی تحقق پیروزی را دارد و خواهان توقف جنگ نیست و به دنبال گمراه کردن همگان است.

الهندی همچنین تاکید کرد: نتانیاهو در حال حاضر طفره‌روی می‌کند و به دنبال آن است تا زمان سفرش به آمریکا وقت بخرد، همچنین واشنگتن نیز در دوره انتخابات ریاست جمهوری در این کشور نمی‌تواند بر نخست وزیر رژیم صهیونیستی اعمال فشار کند.

رژیم صهیونیستی علی‌رغم محکومیت‌های بین‌المللی و منطقه‌ای همچنان برای دهمین ماه، به تجاوزات خود به غزه ادامه می‌دهد. رژیم اشغالگر پس از آنکه گذرگاه مرزی رفح را اشغال و جریان ورود کمک‌ها به نوار غزه را متوقف کرد، قصد دارد به جنگ نسل‌کشی، قحطی و محاصره فلسطینی‌ها در غزه ادامه دهد.

ارتش رژیم صهیونیستی با اشغال گذرگاه رفح، گذرگاه زمینی اصلی در نوار غزه را که کمک‌ها از طریق آن وارد این باریکه ‌می‌شد، بست؛ اقدامی که خطر تشدید فاجعه انسانی را به‌ویژه به دلیل کمبود مواد غذایی و سوخت به همراه دارد.

حملات رژیم صهیونیستی به نوار غزه وارد دویست و هفتاد و نهمین روز خود شده و بیش از ۳۸ هزار شهید و بیش از ۸۸ هزار زخمی برجای گذاشته است.

به اشتراک گذاری این مطلب!

ارسال دیدگاه