پوتین: روسیه از کره‌شمالی در برابر غربی‌های خائن حمایت می‌کند

ولادیمیر پوتین در آستانه سفر به کره‌شمالی، از پیونگ‌یانگ بابت حمایت‌ها و دوستی‌اش قدردانی کرده و قول داد که به این کشور در تلاش‌هایش برای استقلال کمک کند. پوتین همچنین مخالفتش را با تحریم‌های کره‌شمالی اعلام کرد.


کابینه جنگ رژیم صهیونیستی منحل شد

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی بنیامین نتانیاهو امروز دوشنبه کابینه جنگ را منحل کرد.


ناوشکن آمریکایی را با موشک بالستیک هدف قرار دادیم

سخنگوی نیروهای ارتش یمن از سه عملیات این کشور علیه آمریکا و کشتی‌های مرتبط با رژیم اسرائیل در دریای سرخ و دریای عرب خبر داد.


حملات موشکی سنگین مقاومت لبنان به شهرک‌های صهیونیست‌ها

مقاومت لبنان بیش از ۱۵ موشک را به شهرک «مرگلیوت» در منطقه «اصبع الجلیل» در شمال اراضی اشغالی شلیک کرد.


جامعه جهانی در مورد پایان جنگ غزه اجماع قاطع دارد

سخنگوی وزارت امور خارجه چین در رابطه با درخواست دادستان دیوان کیفری بین‌المللی برای صدور قرار بازداشت برای ۲ مقام اسرائیلی، اظهار داشت: جامعه بین‌المللی در مورد توقف فوری جنگ در غزه و پایان دادن به بحران انسانی که مردم …


هبر ایران تضمین کننده ثبات این کشور است

نشریه گلوبال‌تایمز نوشت: نظام سیاسی ایران به رهبری آیت‌الله خامنه‌ای تضمین‌کننده این موضوع است که این کشور در صورت فقدان رئیس‌جمهوری، بی‌ثباتی سیاسی مشابه برخی از کشورهای درحال‌توسعه با نظام سیاسی نه چندان قدرتمند را تجربه نخواهد کرد.


در صورت حمله چین به تایوان، هلند می‌تواند دستگاه‌های تولید تراشه را غیرفعال کند

تشدید اختلافات میان چین و تایوان، شرکت‌های هلندی سازنده دستگاه‌های تولید تراشه‌ را به واکنش واداشت و شرکت «ای.اس.ام.ال»، نیز اعلام کرد در صورت بروز جنگ می‌تواند از راه دور این دستگاه‌ها را غیرفعال کند.


تأکید رؤسای جمهور فدراسیون روسیه و چین بر حفظ و تقویت روابط فی‌مابین

رئیسان جمهوری چین و روسیه روز پنجشنبه در آغاز مذاکرات خود در پکن بر حفظ و تقویت روابط دو کشور تاکید کردند.


احتمالا کشور فلسطینی را پیش از تکمیل فرایند صلح به رسمیت بشناسیم

وزیر امور خارجه استرالیا به دنبال رای مثبت مجمع عمومی سازمان ملل متحد درباره عضویت کامل فلسطین، اعلام کرد که کانبرا می‌تواند پیش از تکمیل فرایند صلح، کشور فلسطینی را به رسمیت بشناسد.


خودداری مالزی از پایبندی به سیاست‌های تحریمی آمریکا علیه ایران

سخنگوی دولت مالزی در میان تلاش‌های معاون خزانه‌داری آمریکا در سفر به این کشور شرق آسیا برای پایبندی آن به تحریم‌های واشنگتن علیه ایران، گفت که مالزی لزوما به تحریم‌های یکجانبه کشورها پایبند نیست.