استفاده از پهپادها فشار قابل توجهی به پدافند اسرائیل وارد کرد

روزنامه گلوبال تایمز به نقل از کارشناسان نوشت که استفاده از پهپاد رهگیری را برای اسرائیل دشوار کرد و فشار قابل توجهی به سامانه‌های دفاعی آن وارد کرد.


رهبر کره‌شمالی: بیش از هر زمان دیگری آماده جنگ هستیم

رهبر کره شمالی گفت تنش‌های ژئوپلیتیکی ناپایداری که کشورش را احاطه کرده بدین معناست که اکنون پیونگ‌یانگ «آماده‌تر از هر زمان دیگری برای جنگ است.»


«مبارزه با تروریسم و مقابله با تحریم‌ها»، محور مذاکرات وزرای خارجه روسیه و چین

وزرای خارجه روسیه و چین امروز – سه‌شنبه – در پکن نشستی را برگزار کردند که محوریت اصلی آن حمایت از یکدیگر، افزایش تعاملات چندجانبه و همکاری درخصوص مبارزه با تروریسم بوده است.


نخست‌وزیر ژاپن: جهان در نقطه عطف تاریخی قرار دارد/ به دنبال نشست با کیم جونگ اون هستیم

نخست‌وزیر ژاپن ضمن اشاره به تلاش این کشور جهت ترتیب دیداری با رهبر کره‌شمالی برای بررسی «مسائل حل‌نشده»، هشدار داد که تنش‌های پیچیده ژئوپلیتیک، جهان را به یک «نقطه عطف تاریخی» سوق داده و ژاپن را مجبور به تغییر موضع …


تاجیکستان ادعای جذب اتباعش برای جنگ با روسیه در اوکراین را رد کرد

وزارت امور خارجه تاجیکستان ادعای دبیر شورای عالی امنیت ملی مبنی بر اینکه سفارت اوکراین در دوشنبه پایتخت تاجیکستان در حال استخدام نیرو برای جنگ علیه روسیه است را رد کرد.


خواهان گسترش روابط با ایران هستیم

رئیس انجمن دوستی چین با سایر کشورها در پیام تبریک نوروزی به انجمن دوستی ایران و چین، بر ضرورت گسترش روابط و ارتقای سطح همکاری های میان چین و جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد.


ژاپن تحریم‌های جدیدی علیه روسیه اعمال می‌کند

نخست‌وزیر ژاپن ضمن ابراز همبستگی با دولت اوکراین اعلام کرد که تحریم‌های جدیدی علیه نهادها و افراد دولتی روسیه اعمال خواهد کرد.


تایوان تحریم‌های روسیه را نقض کرده است

روزنامه آمریکایی مدعی است شرکت‌های مستقر در تایوان به روسیه بیش از ۲۰ میلیون دلار تجهیزات پیشرفته قابل استفاده در تولید تسلیحات فروخته‌اند.


قصد پوتین برای سفر قریب‌الوقوع به کره شمالی

خبرگزاری کره شمالی گزارش کرده رئیس‌جمهور روسیه از قصد خود برای سفر زودهنگام به پیونگ‌یانگ خبر داده است.


رئیس جمهور پاکستان بر لزوم دیپلماسی و تعامل میان تهران و اسلام‌آباد تاکید کرد

رئیس جمهوری پاکستان با اشاره به اهمیت روابط برادرانه این کشور با جمهوری اسلامی ایران، بر لزوم بکارگیری دیپلماسی و مذاکرات برای رسیدگی به چالش‌های مشترک تاکید کرد.