عین‌اللهی: ۳۳ خط تولید و ۷۵ داروی جدید در یک سال اخیر راه‌اندازی شده است

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اعلام به حداقل رسیدن دیوانسالاری و تسریع در صدور مجوزها در حوزه غذا و دارو از راه‌اندازی ۳۳ خط تولید و ۷۵ داروی جدید در یک سال اخیر خبر داد.


ارتباط مواد شیمیایی پلاستیکی و افسردگی پس از زایمان

بر اساس یک مطالعه جدید، مادرانی که سطح بالای مواد شیمیایی پلاستیکی موسوم به فتالات در دوران بارداری داشتند، با کمی افزایش خطر افسردگی پس از زایمان روبرو بودند.


بازی پدر و فرزند باعث نمرات بهتر کودک در مدرسه می شود

یک مطالعه جدید در بریتانیا نشان می‌دهد که بچه‌ها زمانی که پدرانشان به طور مداوم از طریق بازی، قصه‌گویی، نقاشی یا آواز خواندن با آنها تعامل می‌کنند، در مدرسه ابتدایی عملکرد بهتری دارند.


داروی سرطان سینه موجب افزایش شدید قندخون می شود

برای برخی از بیماران مبتلا به سرطان سینه پیشرفته، داروی alpelisib (Piqray) ممکن است مدت بقا را افزایش دهد. اما تحقیقات جدید تأیید می کند که این دارو اغلب باعث افزایش شدید قندخون می شود.


یوگا برای مبتلایان نارسایی قلبی مفید است

نارسایی قلبی می تواند انجام فعالیت های روزمره و ورزش را سخت کند، اما یوگا ممکن است یک مکمل مفید برای مراقبت های استاندارد باشد.


تشکیل پرونده الکترونیک سلامت برای هر ایرانی

وزیر بهداشت با اشاره به طرح سلامت خانواده در کشور گفت: امیدواریم برای هر فرد ایرانی با کد ملی پرونده سلامت تشکیل می‌دهیم‌.


رشد صادرات دارو در نیمه اول امسال/ ۹۹ درصد از نیازهای دارویی کشور در داخل تأمین می‌شود

وزیر بهداشت، از رشد صادرات دارو در نیمه اول سال جاری خبر داد و گفت: قادر به تأمین ۹۹ درصد از نیازهای دارویی کشور در داخل هستیم.


ارتباط فشارخون بالا در ۱۸ سالگی و خطر حمله قلبی در میانسالی

به گفته محققان، نوجوانان و جوانان مبتلا به فشار خون بالا احتمال بیشتری برای ابتلا به حمله قلبی، سکته مغزی یا سایر رویدادهای قلبی عروقی در سنین بالاتر زندگی دارند.


جراحی کاهش وزن می تواند احتمال ابتلا به سرطان خون را کم کند

جراحی کاهش وزن می‌تواند فواید زیادی برای سلامتی داشته باشد، اما تحقیقات جدید یک مورد غیرمنتظره را نشان می‌دهد: انجام این جراحی با ۴۰ درصد کاهش خطر ابتلا به سرطان خون مرتبط است.


بادام یک مکمل عالی برای رژیم کاهش وزن است

تحقیقات جدید نشان می دهد که افزودن بادام به یک رژیم غذایی کم کالری می تواند به کاهش قند خون و فشار خون کمک کند و در عین حال در کاهش وزن نیز موثر باشد.